Allen Damseli

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Allen Damseli

Latince Adı: Pomacentrus alleni

Coğrafi Kökeni: Hint Okyanusu

Beslenme Biçimi: Omnivor

Davranış Biçimi: Yarı agresif

Kendi Türlerine Davranışı: Yarı agresif

Üreme: Yumurta dizicidirler, yumurtaları erkek korur.

Işık: Yüksek

Tuzluluk: 1,020-1,025

Sıcaklık: 22-25°C

pH: 8,1-8,4

Yüzme Seviyesi: Tüm seviyeler

En Fazla Büyüdüğü Boy: 6 cm

En Az Akvaryum Hacmi: 110 Lt

Bakım Seviyesi: Kolay

Resif Uyumu: Uyumlu

Genel Yorum: Deniz akvaryumlarına yeni başlayanlar için en uygun balıklar damsellerdir. Bu balıklar oldukça güçlü ve kötü su koşullarına diğer deniz balıklarına göre çok daha fazla dayanıklıdırlar. Yem sorunu yoktur, her tür yemle kolayca beslenebilir. Ve fiyat olarak da diğer balıklara göre daha ucuzdur. Diğer yönden oldukça saldırgandırlar. Akvaryumda bir iki tane damsel besliyorsanız problem yoktur ama daha sonra alacağınız her damselle bir kavga olması söz konusudur. Çünkü kendilerine bir bölge seçecek ve sahiplenerek bu bölge için savaşacaklardır. Akvaryuma damselle başlamak her zaman iyi bir fikir olup eğer daha sonra sakin ve ürkek balıklar almayı düşünürseniz mutlaka damselinizi akvaryumcunuza geri götürmeniz gerekecektir. Sert balıklar besleyecekseniz damseliniz de bir sorun yaratmayacaktır. Mavi ve sarı kuyruklular gibi bazı damseller diğerlerine göre sakindir. Ama üç çizgili ya da domino damsel oldukça saldırgandır. Her ne tür olursa olsun akvaryuma başlarken en iyi balık damsel olacaktır.

 

Kaynak: Atlas Akvaryum

Hayalet Kedi Balığı

8 Haziran Dünya Okyanuslar Günü

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim