Evrim Ağacı

EKİBİMİZ

Yöneticiler

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Kurucu, Baş Editör

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusu. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Ashlee Lane Bakırcı-Taylor

Ashlee Lane Bakırcı-Taylor

Bilim Baş Danışmanı

Beslenme bilimci ve diyetisyen. Yüksek lisans ve doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden aldı. Evrim Ağacı'nda Bilim Danışma Sorumlusu, yazar ve İngilizce içerik genel editörü.

Eyüp Can Akman

Eyüp Can Akman

Teknik İşler Sorumlusu

Yazılımcı, skeptik ve popüler bilim takipçisidir. 2017'den beri Evrim Ağacı'nın teknik sorumlusu olarak görev almaktadır. Sitenin altyapısından, geliştirilmesinden ve teknik projelerinden sorumludur.

Çınar Ege Bakırcı

Çınar Ege Bakırcı

Sosyal Medya Koordinatörü

Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu. Drosophila'da koku öğrenme üzerinde çalıştı. Evrim Ağacı'nda sosyal medya koordinatörü ve yazar olarak yer almaktadır.

Editörler

Damla Şahin

Editör

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Doğal bilimlere özellikle de "fizik" bilimine yoğun bir ilgisi bulunmaktadır. Yabancı diller ilgi alanları arasındadır. Aktif olarak "İşaret Dili" konuşabilmektedir.

C. Caner Telimenli

Astronomi Editörü

Evrim Ağacı editörü, hayatta anlaşılması zor olan her kavramın ne kadar alakasız görünürse görünsün bilgi ile anlam kazandığına şahit olmuş biri. Asıl alanı iktisat olsa da her şeyin temeli fizik en çok ilgisini çeker.

Ayşegül Şenyiğit Özdil

Genel Editör

Evrim Ağacı'nın genel editörü, popüler bilim yazarı ve çevirmenidir. İstanbul Üni. İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yıldız Teknik Üni. Yabancı Diller Yüksek Okulunda İngilizce öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır

Şule Ölez

Genel Editör

ODTÜ EEE '88 mezunudur. Evrim Ağacı'nda genel editörlük ve çevirmenlik yapmaktadır. Ayrıca Kırsal Çevre Derneği'nin aktif üyesidir. İlgi alanları Türkçe ve İngilizce dilleriyle başta bitkiler olmak üzere tüm canlılardır.

Göksu Avar

Uyarlayan

İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü onur derecesiyle bitirdim. LMU Münih’te yüksek lisansa başlayacağım. Genomik, gen ve hücre terapisi metotları, davranışsal biyoloji, hesaplamalı biyoloji mesleki ilgi alanlarım.

Aylin Göçmen

Eğitim Bilimleri Editörü

90'lardan bu yana eğitim sektöründe yönetici, araştırmacı ve yazar olarak çalışmış, 2008-2013 arasında Birgün Gazetesi Eğitim Sayfasında köşe yazıları; Yeniden Öğrenme ve Aileye Rağmen adlı kitapları yazmıştır.

BBC Türkçe

Kurumsal Yazar

BBC Türkçe Servisi, BBC Dünya Servisi'nin 32 dil servisi arasında yer alan Türkçe yayınlar bölümüdür. BBC Türkçe, Evrim Ağacı ile yaptığı ortaklık çerçevesinde Türkiye'de bilim haberciliğine katkı sağlamaktadır.

Akın Karahasan

Hidrobiyoloji Editörü

2019 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tardigrada Faunistik Örneklemesi adlı proje ile mezun olup tardigratlar hakkındaki ilk çalışmamı gerçekleştirdim.

Mert Karagözoğlu

Çeviri Genel Editörü

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Lisans öğrencisidir. 2013 senesinden beri Evrim Ağacı ile çalışmaktadır. İlgi alanları: Nöro ve bilişsel bilimler, antipsikiyatri, psikoterapi, kıta felsefesi ve göstergebilim.

Taner Beyter

Felsefe Genel Editörü

Ankara Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nü bitirdi, şu an Hacettepe Antropoloji öğrencisidir. Felsefe master eğitimine ise ara verdi. Etik, din, epistemoloji ve siyasetle ilgilenir. Öğretmen olup, STK’larda görevlidir.

Berat Mutluhan Seferoğlu

Felsefe Genel Editörü

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü lisans öğrencisidir. Başta metafizik ve din felsefesi olmak üzere felsefenin çoğu alanıyla ilgilenir. Felsefe dışında evrimsel psikoloji, metal müzik ve RPG oyunlarıyla ilgilenir.

Kadir Toykan Özdoğan

Antropoloji Editörü

İstanbul Üniversitesi Antropoloji ve Prehistorya (çift anadal) mezunu. Viyana Üniversitesi Antropoloji Bölümünde master öğrencisi ve laboratuvar teknisyeni. İlgi alanları; insan evrimi, evrimsel biyoloji, paleogenetik.

Beril Dursunkaya

Sözlük Genel Editörü

2015 ODTÜ Biyoloji mezunudur. UMass'de MBA eğitimini devam ettirmektedir. Evrim Ağacı'nda sözlük yazımı ve geliştirilmesinde rol almaktadır. Ekoloji, çevre ve sürdürülebilirlik özel ilgi alanları arasındadır.

Pedram Türkoğlu

Biyoloji Genel Editörü

Evrim Ağacı genel editörüdür. Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde intörn doktor. İlgilendiği bilim dalları paleobiyoloji, zooloji, taksonomi, anatomi, immünoloji, mikrobiyoloji ve evrimsel biyolojidir.

Meltem Çetin Sever

Editör

Evrim Ağacı editörü, yazarı ve çevirmenidir. Alanı Kimya’dır ama beşeri bilimlerle yakından ilgilenir. Gerçeğe ulaşmak için bilimsel şüphecilik ve bilimsel yöntemlerin kullanılması gerektiğini savunur.

Babür Erdem

Kurucu, Bilim Editörü

Evrim Ağacı'nın isim babasıdır. Lisans ve yüksek lisansını ODTÜ Biyoloji Bölümü'nde tamamlamış, doktorasını ise ODTÜ Sağlık Bilişimi Bölümü'nde biyoinformatik - nörobilim dalında sürdürmektedir.

Onur Göksel Yokuş

Felsefe Editörü

Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Lisans öğrencisi. Uzun zamandır felsefe okumaları yapmakla birlikte analitik felsefe okumalarını nispeten yeni gerçekleştirmekte. Zihin felsefesi ana çalışma alanı.

Fatih Birinci

Psikoloji Editörü

Farklı zamanlarda ve bölümlerde Koç, 19 Mayıs, ODTÜ ve Uludağ Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Favori alanı psikolojidir. Evrimi gerçekten anlayıp da dünyası sarsılmayan insanları anlamamaktadır.

Talha Gülmez

Felsefe Editörü

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği okuyor. Yoğunlaştığı alanlar ahlak ve siyaset felsefesi olmakla birlikte politik iktisat ve evrimsel biyoloji de ilgisi kapsamına girmektedir.

Evrim Ağacı

Site Yöneticisi

5 Kasım 2010'da kuruldu. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen popüler bilim sitelerinden birisi; ancak en büyük olmak yerine, en faydalısı olmaya azmediyor. Bu yolda kararlılıkla çalışmayı sürdürüyor.

Alican Başdemir

Bilim Felsefesi Editörü

Felsefe lisansüstü öğrencisidir. Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunudur. İlgi alanları: genel bilim felsefesi, biyoloji ve zihin-beyin bilimlerinde açıklama kuramları ve modelleme.

Ezgi Altınışık

Antropoloji Editörü

Evrimsel Biyolog. İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisans, Ostrava Üniversitesi Biyoloji ve Ekoloji Bölümü doktora mezunu. Hacettepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde çalışıyor.

İsmail Güderer

Editör

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Biyoloji mezunu. ODTÜ'de aynı bölümde yüksek lisans öğrencisi ve araştırma görevlisi. İlgi alanları; kanser, epigenetik, evrimsel biyoloji ve biyoenformatik.

Işın Altınkaya

Editör

GNU/Linux ve Özgür Yazılım savunucusu. Evrimsel biyoinformatik, populasyon genetiği ve istatistiksel genomik alanlarında doktora çalışmalarına Danimarka'da Kopenhag Üniversitesi'nde devam ediyor.

Arda Ateş

Editör

Ankara Fen Lisesinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesinde psikoloji eğitimi alıyor. Aynı zamanda Profil Kitap yayınevinde kitap çevirmenliği ve gengo.com'da profesyonel çevirmenlik yapıyor.

Efe Yamaç Yarbaşı

Havacılık Mühendisliği Editörü

Odtü Makine'yi bitirdikden sonra Boğaziçi Makine'de tıbbi robotik üzerine masterını tamamladı. Şu anda Georgia Tech'te Havacılık Mühendisliği bölümünde doktora yapıyor

İnanç Baral

Editör

Veteriner Hekim ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü Biyometri ve Genetik Anabilim Dalı Öğretim Elemanı.

Emir Ali Açılan

Editör

Istanbul'da doğdu. 2018 yılında Istanbul Alman Lisesi'nden mezun oldu. Free University of Berlin'de (Freie Universität Berlin) İktisat lisansı yapmaktadır.

Osman Öztürk

Editör

ODTÜ İktisat bölümü öğrencisi, ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda öğrenci asistanı, Flank Esports içerik ve sosyal medya editörü.

Oğuzhan Kiper

Kimya Editörü

Ege Üniversitesi Kimya Bölümü mezunudur. Galaksilerin kimyasından DNA'nın kimyasına kadar her şey ilgi alanıdır.

Dr. Müge Çevik

Enfeksiyon Hastalıkları Editörü

İngiltere'de St Andrews Universitesi’nde enfeksiyon hastalıkları ve viroloji uzmanı.

Arsel Berkat Acar

Skeptisizm Editörü

Mimar, Yurt Dışı Satış Temsilcisi, Bilim Tutkunu ve Skeptik

Gökçin Çınar

Havacılık Mühendisliği Editörü

Yazarlar ve Çevirmenler

Meriç Öztürk

Uyarlayan

ODTÜ Biyoloji Bölümü mezunudur. ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde yüksek lisansını sürdürmekte, Parkinson üzerine çalışmaktadır. Biyolojinin her alanına ilgi duymakta ama sinirbilimin yerini ayrı tutmaktadır.

Gürhan Öztürk

Uyarlayan

Öğretmen. Yazar. Böcek bilimci. Ege Üniversitesi Mezunu. Doktorasını böcek immünolojisi alanında tamamlamaktadır. Bilimkurgu türünde Varoluş adında romanı vardır. Evrim Ağacı'nda böcekler üzerine yazıları bulunmaktadır.

Ozan Zaloğlu

Uyarlayan

Süleyman Demirel Üniversitesi Çevre Bölümü öğrencisiyim. Benim için bir okul gibi olan Evrim Ağacı'nda bilim gazeteciliğini ve tercümanlığını öğrendim. Şimdi bilimin ışığını başkalarına da yaymaya çalışıyorum.

Seda Baykal Köse

Yazar

Araştırmacı. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik bölümü Doktora mezunudur. Çalışmalarını kanser biyolojisi ve genetik hastalıklar üzerine yürütmektedir. Diğer ilgi alanları: biyokimya, evrim, sosyoloji

Barış Dallı

Çevirmen

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim görmektedir. Evrim mekanizmaları, filogenetik, beşeri ve doğal coğrafya, kültürel antropoloji ve toplumsal dönüşümlerin tarihi alanlarında okumaktan oldukça hoşlanır.

Güniz Göze Eren

Uyarlayan

Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans mezunudur. Davranışın genetik temellerini incelemek istemektedir. International Max Planck Research School’da Sinir ve Davranışı Bilimi Master'ı yapmaktadır.

Kübra Bozkurt

Uyarlayan

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık 3. sınıf, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji 1. sınıf öğrencisi. Bölümlerinin dışında edebiyatla ve kendisini geliştirebildiği kadarıyla politikayla ilgili.

Ahmet Özkaya

Çevirmen

İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümü mezunuyum. Marmara Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi aldım. Yeditepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılapları Tarihi tezli yüksek lisans öğrencisiyim.

Emre Can Kartal

Uyarlayan

İstanbul Üniversitesi'nde antropoloji okudu. Birtakım yerlerde Google'a özel çalışmakta, Evrim Ağacı'ndaysa öğrendiklerini aktarmaya çalışmaktadır. Tarih, antropoloji ve felsefe ilgi alanlarıdır.

Ali Emir Orhan

Yazar

Evrimsel Biyoloji-Antropoloji, Tıp, Psikoloji, Dinler tarihi, Felsefe, Etnografya ilgi alanıdır. Kendisi -Hemşire Yardımcısı- statüsünde sağlık teknisyeni olarak çeşitli yerlerde hizmet vermiştir.

Göktuğ Kaçıra

Uyarlayan

Evrim Ağacı'nda yazar. Kadirli Fen Lisesi'nde eğitim gördü.Yaşam Ağacı'nı düzenleme ve geliştirmeye odaklanmış durumda. İlgi alanları: Taksonomi, Zooloji, Felinoloji ve Evrimsel Biyoloji.

Mehmet Demiryay

Uyarlayan

Youtube: seninhikayen Dünyadan bilim/kültür/sanat/politika videolarına altyazı yapıyor, hikayeler anlatıyor. Psikolojik Danışman, Kurgucu, Alt Yazı Çevirmeni, Gif Popülerleştirici

Eric Rose

Uyarlayan

Yüksek Lisansı'nı "Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg" Felsefe programında sürdürmektedir. Uzman araştırma alanları; ontoloji (varlık felsefesi) ve bilim felsefesidir.

Arzu Recep

Uyarlayan

19 yaşında, birkaç yıldır bilimle amatörce ilgilenen bir gen makinesi. Biyoloji, fizik ve bu alanların alt dallarına ilgi duyar. Moleküler Biyoloji ve Genetik alanına aşıktır.

Canberk Çolak

Uyarlayan

1996 doğumlu bir bilim meraklısı. Lisansı beslenme bilimi üzerinedir ama tuhaf bulduğu, kafasında soru işareti yaratan her olay hakkında araştırır ve yazar.

Övgü Kayadelen

Uyarlayan

2003'te Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi'nden mezun oldu. Astronomi, gezegen bilimi, psikoloji ile ilgileniyor ve en çok bilim felsefesi ile heyecanlanıyor.

Hüseyin Kocakuşak

Uyarlayan

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü Lisans öğrencisi. Öğrenmeye ve insanları öğrenmeye teşvik etmeye meraklı.

Suat Ayöz

Uyarlayan

1986 ve 89 yillarinda ODTU EEMB'den BSc. ve MSc., 2008 yilinda Cambridge Universitesi'nden doktora derecesi aldi. 1991 yilindan beri Turkiye disinda yasiyor.

Asrın Akıncıoğlu

Uyarlayan

Kırklareli'nde doğmuşum. Şu anda Trakya Üniversitesi'nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık okuyorum. Entomoloji ve psikoloji ilgi alanlarım.

Anıl Kocabaldır

Uyarlayan

Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü girişli olup Ege Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu. Matematiksel Fizik ile ilgileniyor.

Çağlayan Taybaş

Uyarlayan

İYTE MBG mezunudur. Klinik araştırma sektöründe kapitalizme hizmet ediyor. Beyin ile kafayı bozmuş olup sürekli araştırır.

Ekin Baran Sunar

Uyarlayan

Başta fizik olmak üzere bilimin her alanına ilgisi olan meraklı birisidir.

Gökhan Eren

Uyarlayan

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi doktora öğrencisi.

Erinç Yurtman

Uyarlayan

Mahmut Taş

Uyarlayan

Emre Oral

Çevirmen

Furkan Eren

Uyarlayan

Konuk Yazarlar ve Çevirmenler

Konuk yazarlar ve çevirmenler, Evrim Ağacı'nda 15 adetten az sayıda yazısı yayınlanmış olan üyelerdir.

Mahmut Serdar Keskin

Uyarlayan

Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Lisans ve Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında eğitim gördükten sonra İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümünü bitirdi. Ardından Kocaeli̇ Üni̇versi̇tesi̇ Pedagoji̇k formasyon eği̇ti̇mi̇ aldı.

Edanur Şirin

Çevirmen

Uludağ Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisidir. UÜ Astronomi Topluluğu'nun kurucusudur. Amatör Astronomi ve gökyüzü gözlemciliği kültürünü oluşturmak için yaptığı çalışmalar yapmıştır. Astrofizik ile ilgilenmektedir.

Yaren Yaadı

Çevirmen

EÜ'de Türk Dili ve Edebiyatı okuyor. Kalbinin yarısı bölümünde, diğer yarısıysa uzay bilimindedir. Bu sevgi sayesinde NASA'nın düzenlediği Cassini Scientist for a Day makale yarışmasının Türkiye ayağında ödül almıştır.

Emre Kuvan

Uyarlayan

18 Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü lisans öğrencisi. Bölüm dışında gök bilimi ve bilim tarihi hakkında amatör olarak araştırmalar yapıyorum. Bilimin daha çok konuşulmasını isteyen ve düşünenlerdenim.

Tuğçe Köseoğlu

Çevirmen

2016 yılında ODTÜ Biyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılında Bilkent Üniversitesi Arkeoloji bölümü masterına başlamıştır. Biyoloji ve arkeolojiyi birleştiren arkeobotani alanında araştırmalarını sürdürmektedir.

Bengisu Seferoğlu

Uyarlayan

İTÜ 2009 Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunu. Koç Üniversitesi Kimya ve Biyoloji Mühendisliğinde yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı. Fırsat buldukça Türkçe bilimsel içeriklere katkı sağlamakla ilgileniyor.

Serhat Beyaz

Yazar

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencisidir. 2017 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilim Kulübü altında Evrim Ağacı Kurulunu kurmuştur. Akademik bilimin yanında popüler bilimle ilgilenmekten keyif alır.

Atilla Şayan

Uyarlayan

Yazar, eğitmen ve bilim tutkunu. TÜBİTAK'ın henüz bir bilim kaynağı olduğu çocukluğunda, Bilim ve Teknik dergisi tanıştı ve bilimin eğlenceli de olduğunu keşfetti. Ayrıca bir deniz ve yelken kültürü dergisinde yazıyor.

İbrahim Kaya

Çevirmen

İTÜ Yüksek Lisans mezunu. Uzun yıllar çevirmenlik yapmıştır. Popüler bilime olan ilgisi, yıllarca süren araştırma enerjisinin kaynağı olmuştur. Bilim ve dinler felsefesi ve tarihi, evrim, yaratılışçılık ile ilgilenir.

Gülsevinç Ay

Uyarlayan

2013 yılı Cumhuriyet Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu. Çukurova Üniversitesi'nde doktora yapıyor. Tıbbi Biyoloji bölümünde Araştırma görevlisi. Nörodejeneratif hastalıklar üzerinde çalışıyor.

Uğur Elmacı

Çevirmen

1977 doğumlu. Coğrafya öğretmeni. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunu.Coğrafya Eğitimi Derneği ve Türk Coğrafya Kurumu üyesi olarak 25 yıllık coğrafya serüvenim ile buradayım.

Mustafa Yücelgen

Uyarlayan

Uzun zamandır kuantum fiziği ve sinirbilim üzerine araştırmalar yapıp makaleler yazıyorum.Günlük rutinimin en zevkli anları bu konularda kitaplar ve gariplikler arasına dalıp buradan anlamlı bir şey çıkartma zamanlarıdır

Orhun Kaan Kahraman

Çevirmen

Genel olarak kitlesel medyanın rıza üretimi ve ürettiği hipergerçekler üzerine düşünüp, bu alanda çalışmalar yapıyorum. 50'lerde Frankfurt Okulu'yla başlayan eleştirel sosyal bilimler teorileri ilgi alanıma girmektedir.

Erkan Remzi Ulman

Uyarlayan

Mutluluğun sürekli kılınması değil bilincin yoğunlaştırılması ve bilginin zenginleşmesi amacında. Popüler bilimin gerçek ve güzellik vurgusunun takipçisi kimya mühendisi. Davranışsal ekonomi ve nöroiktisat hayranı.

Dr. Umut Yıldız

Yazar

NASA Jet Propulsion Lab'da (JPL) derin uzay iletişimi ve astrofizik çalışmaktadır. Leiden Üniversitesi Gözlemevi’nde Astrokimya ve Molekül Astrofiziği alanında doktora yapmıştır. Popüler bilim yazarı ve konuşmacıdır.

Zeki Doruk Erden

Uyarlayan

École Polytechnique Fédérale de Lausanne'da Robotik ve Yapay Zeka konularında lisansüstü çalışmalarını yürütmektedir. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunudur. 2014'ten beri Evrim Ağacı ile çalışmaktadır.

Aylin Okutan

Yazar

Endüstri Mühendisi. Medya ve İletişim okumuş, Program ve Haber Editörlüğü yapmış, Radyo TV Prg. Yapımcılığı bölümünü dondurmuştur. Sinema, yazmak, yüzmek hobileri, felsefe, kozmoloji ise öğrenmek istedikleridir.

Utku Can Kemeç

Author

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Bölümünde eğitimine devam etmektedir. Özel ilgi alanı rejeneratif endodontik tedavilerdir. Afrika'nın çeşitli bölgelerinde sağlık organizasyonları düzenlemektedir.

Berk Çakan

Uyarlayan

Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur. Şu anda denetçi olarak çalışmaktadır. Temel ilgi alanları zihin felsefesi, evrimsel biyoloji ve sinirbilimdir. Kriminal psikoloji ve kuantum fiziğine de ilgi duymaktadır.

Murat Erdem

Uyarlayan

ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu. Toplumsal süreçlerin insanların bireysel psikolojisi ile nasıl etkileşim halinde olduğu ilgi alanına giriyor. Tele sağlık uygulamaları konusundaki gelişmeleri ve süreci de takip etmektedir.

Ece Özen

Uyarlayan

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi, bilgisayar bilimlerinin doğa bilimleriyle ilişkisi üzerine düşünmekten ve yazarken mutlu olur. Gezmeyi, doğa sporlarını, yeni şeyler öğrenmeyi sever.

İlayda Alpsar

Uyarlayan

Acıbadem Üniversitesi Tıp Mühendisliği mezunu. Meditasyonun beyindeki etkisini anlamlandırma üzerine çalışıyor. Sinirbilimin her alanına ilgi duysa da, en çok bilişsel psikoloji ve mental bozukluklar ile heyecanlanıyor.

Asude Didar Özsoy

Uyarlayan

Bartın Fen Lisesi'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi'nde Kimya Mühendisliği lisans öğrencisidir. IEEE Hacettepe EMBS aktif üyesidir. İlgi alanları: Kuantum fiziği, astronomi, biyomedikal ve beyin araştırmalarıdır.

S. Buğra Baltacı

Çevirmen

Sinirbilimci ve fizyolog. Öğrenme ve bellek, sinaptik plastisite ve elektrofizyoloji alanları üzerine çalışmalarını sürdürmekte. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi.

Kemal Cihat Toprakçı

Uyarlayan

Akdeniz Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans öğrencisidir. Astronomi ve fiziğe ilgi duyan yazar bugüne dek Türkiye'nin pek çok bilim - astronomi platformunda yönetici, yazar veya editör olarak görev almıştır.

Selda Somuncuoğlu

Çevirmen

ODTÜ İdari İlimler, İşletme bölümünden 1981’de mezun oldu. Emekli olduğu 2000 yılından itibaren toplum bilim ve sanat alanında kitaplar çevirdi. Halen çocuklarla ve doğayla ilgili gönüllü işler yapmakla meşgul.

Dr. Nejdet Koçaş

Çevirmen

Önce bilim aşkımın temeli olan Konya Anadolu Lisesi ardından Istanbul Tıp Fakültesi ve Haseki E.A.H ve 32 yılın ardından (son 22 yılı eğitici olarak) gelen emeklilik ve her geçen gün artan okuma ve öğrenme merakı.

Gülru Batur

Uyarlayan

Akdeniz Üni Biyoloji öğrenimi gördü, Anadolu Üni Veteriner Önlisans mezunu. CCPDT tarafından düzenlenen sınavları geçerek Certified Professional Dog Trainer ve Certified Behavior Consultant Canine ünvanları kazandı.

Dr. Zeynep Tüfekçi

Yazar

Yazar, tekno-sosyolog. University of North Carolina'da doçent doktor, Harvard Üniversitesi'nde fakülte öğretim üyesi. Yükselen teknolojilerin politika ve şirket sorumluluğu bağlamındaki sosyal etkilerini araştırıyor.

Gülşah Güler

Çevirmen

Antropolog ve Paleontolog. Ankara Üniversitesi Paleoantropoloji/Doktora. Çalışmalarını Rhinocerotidae başta olmak üzere omurgalı memelerin evrimi, sistematik taksonomisi ve paleoekolojileri konularında sürdürmektedir.

Aziz Koç

Uyarlayan

1996 Kahramanmaraş doğumluyum. Uluslararası Final Üniversitesi (KKTC) psikoloji lisans eğitimi aldım. 2 yıllık ÜFÜ eğitiminden sonra İstanbul Arel Üniversitesine yatay geçiş yaptım ve halen İAE devam etmekteyim.

Yusuf Siyahtaş

Uyarlayan

Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum. Üniversitenin ilk yıllarında Freudyen okumalar yaptım. Bunlar sonraki yıllarda evrimsel ve fizyolojik psikoloji vb. alanlara genişleyip multidsipliner bir yapıya evrildi.

Melisa Bozkurt

Uyarlayan

Diş hekimi. Şu an Marmara Üniversitesi Oral ve Maxillofasiyal Radyoloji Anabilim Dalında doktora yapmakta. Hem bilimi hem de kurgusunu sever. Özel ilgi alanları ise radyoloji, mikrobiyoloji, kök hücre çalışmalarıdır.

Ömer Faruk Kırmacı

Çevirmen

Balıkesir Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisidir. Bilim, Dil ve Varoluş felsefeleri ilgisini çekmektedir. Bilim ve Ütopya ve Düşünbil'in yanı sıra çeşitli dergi ve sanal ortamlarda makaleleri yayımlanmıştır.

Bingül Kemiksiz Uzel

Uyarlayan

2015 yılından beri Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Uzman Psikolojik Danışman ve Rehber olarak görev yapmakta, Namık Kemal Üniversitesinde Davranış Nörobilimi alanında doktora programına devam etmektedir.

Samet Atdağ

Uyarlayan

Bilgisayar bilimlerinde doktora adayı. Prisync'in kurucu ortağı ve CTO'su. İTÜ ve Galatasaray Üniversitesi mezunu, Boğaziçi Üniversitesi'nde karmaşık sistemler alanında doktorasına devam ediyor. Kedi ve köpek sever.

Bengü Kalo

Uyarlayan

Klinik Psikolog. The University of Edinburgh'da Human Cognitive Neuropsychology MSc öğrencisi. İlgi alanları arasında başlıca Nöropsikoloji olmak üzere Evrimsel Psikoloji, Biyopsikoloji ve Psikofarmakoloji de bulunuyor.

Levent Ekinci

Uyarlayan

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu olup serbest olarak çalışmaktadır. İlgi alanları, su altı canlıları, dalgıçlık, uzay bilimleri, siyaset, arkeoliji ve fizik.

Çağrı Temel

Yazar

Elektrik-Elektronik Mühendisi olan Çağrı Temel, robotik ve yazılım alanındaki çalışmalarından sonra yapay zeka alanında çalışmalar yapmaktadır. Akademik hayatını ML(Makine Öğrenmesi) üzerine ilerletmektedir.

Kuzey Kılıç

Çevirmen

8 yaşından beri çeşitli konular hakkında yazıyor. Son 5 senedir ulusal basının yanı sıra ABD sitelerinde de basketbol editörlüğü yapıyor. Gönlünün bir diğer yarısını bilim ve uzay teknolojisine kaptırdı.

Faruk Güler

Uyarlayan

İş insanı, Metalurji ve Malzeme Mühendisi. İTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Evreni, yaşamı ve insanı anlamaya çabalar. Evrim, insan psikolojisi, edebiyat, sanat ve bilim ilgi alanlarıdır.

İlker Çağatay Aşık

Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünde Yüksek Lisans yapmakta, evrim ve biyoloji felsefesi çalışmaktadır. İlgilendiği alanlar; nörobilim, nörofelsefe, evrimsel biyoloji, bilim felsefesi ve bilişsel bilimlerdir.

Şule Selçuk

Uyarlayan

İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümü mezunudur. Bir çeviri bürosunda çevirmen olarak çalışıyor. Yeni şeyler öğrenmek, kitap okumak en büyük hobilerindendir. Dil, bilim ve tarihle ilgili her şeye ilgisi var.

Müfit Yılmaz Gökmen

Çevirmen

2009'da Hürriyet dış haberler masasında başladığı editörlük kariyerine bilim-teknoloji editörü olarak Ntv.com.tr ve Al Jazeera Türk'te devam etti. Bugün DijitalX'te bilim-teknoloji yazarlığına devam etmektedir.

Kaan Gümüşkaya

Uyarlayan

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümü 3. sınıf ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü 1. sınıf öğrencisi. Özellikle tarih, askeri teknolojiler ve genel politika konularına ilgili.

Cansu Erdem

Uyarlayan

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde eğitim görüyor. Farmakoloji, mikrobiyoloji, nörobilim ve antropolojiye ilgi duyuyor. Bilmeye, öğrenmeye dair tutkusunu eczacılık mesleği ve bilimsel yazarlıkla besliyor.

Kartal Selici

Uyarlayan

Fizyoterapist, araştırma görevlisi. Doktora eğitimine Hacettepe Üniversitesi Nöroloji Fizyoterapistliği programında devam etmekte. Nörobilim, evrim, uzay, felsefe, tarih ve müzik en çok ilgi duyduğu alanlardır.

Fadime Öztoprak

Uyarlayan

Genom bilimci. DEU-IBG'de doktora öğrencisi; İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi'nde misafir yardımcı araştırmacı. 2013 yılında çevirmen olarak Evrim Ağacı'na destek vermeye başlamıştır. ISCB RSG Turkey üyesi.

Mert Tüzün

Uyarlayan

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisidir. İlgi alanlarını kısıtlı tutmayı sevmese de, genetik materyal, mikrobiyoloji, sinyalleşme ve sentetik biyolojisi çok ilgisini çeker.

Murat Aydemir

Uyarlayan

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim görüyor. Sinirbilim, psikiyatri, felsefe ve astrofizik ilgi alanlarındandır. Ayrıca dağ bisikletçiliği, fotoğrafçılık ve müzik ile ilgilenmektedir.

Özgün Kabacaoğlu

Uyarlayan

İKÇÜ'de yüksek lisans tez çalışmaları devam etmektedir. Yönetim sistemleri ve felsefesi üzerine akademik çalışmaları sürmektedir. Yayınlanmış hikaye kitapları ve çeşitli medya yazıları bulunmaktadır.

Mert Taşdemir

Uyarlayan

Gününün çoğunluğunu araştırmaya adayan Homo sapiens. Teorik matematiği sever, fonksiyonel analiz ve ölçü teorisi kitaplarıyla çokça vakit geçirir. İTÜ'de Matematik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisidir.

Çağıl Benibol

Çevirmen

ODTÜ Fizik lisans öğrencisiyim, sevdiğim fizikçinin de (R. Feynman) dediği gibi "atomlardan oluşan bir evrenim, evrenin içinde de bir atomum" kısacası fazla bir beklentim yok hayata karşı yaşayıp görüyoruz.

Ahmet Paker

Uyarlayan

Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans Mezunu. Aktif olarak Yazılım Mühendisi olarak çalışmakta. Biyoinformatik, Derin Öğrenme, Sinirbilim, Evrimsel Biyoloji konularına ilgili.

Furkan Çelik

Uyarlayan

Liseden sonra yaklaşık bir yıl Hindistan'da dil öğrenmek ve yeni yerler keşfetmek için kaldım ardından üniversite sınavına hazırlanıp Yıldız Teknik üniversitesinde Bilgisayar Öğretmenliğini kazandım.

Gizem Çoban

Uyarlayan

Amatör Astronom / Eğitim Bilimci. Bilimin halka nasıl aktarılması gerektiğiyle ilgileniyor. Fen Bilgisi Öğretmenliği lisans, Eğitim Yönetimi ve Planlaması yüksek lisans yaptı. Aynı alanda doktora yapıyor.

Hesna Yılmaz

Uyarlayan

Boğaziçi Üniversitesi'nde Psikoloji öğrencisi. Okulun Bilim Kulübünün alt kurullarında aktif. İflah olmaz bir Nörobilim, Felsefe, Sosyoloji, Biyoloji, Dilbilim, kısaca her dala meraklı bir bilim aşığı.

S. Deniz Han

Uyarlayan

Teorik Fizikçi. Lisanslarını İstanbul Üniversitesi Fizik ve Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümlerinde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Yüksek Enerji ve Plazma Fiziği programında Doktora öğrencisidir.

Çağhan Kızıl

Yrd. Doç. Dr.

Almanya Nörodejeneratif Hastalıklar Merkezi'nde (DZNE) doçent olarak görev yapıyor. Araştırma alanları: Nöral kök hücreler, Alzheimer, rejenerasyon, zebra balıkları ve insan beyninin 3 boyutlu modellenmesi.

Deniz Gültekin

Uyarlayan

Mersin Üniversitesi Tarih Bölümü Yüksek Lisans mezunudur. Bilim Uzmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İlgi alanları; Evrim Teorisinin Tarihçesi, Astrobiyoloji, Bilim Tarihi ve Doğa Felsefesi'dir.

Ayda Uzel

Uyarlayan

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümü lisans öğrencisi. Ekolojik dengeye inanan bir okur-yazar. İlgi alanları arasında felsefe, psikoloji, sürdürülebilir çevre ve beslenme, sinema ve sosyoloji yer alır.

Enes Yanmaz

Uyarlayan

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4.sınıf öğrencisi, uzaya, bilime ve bilinmeyen her şeye dair merakı var. Hayvan seviyor, sosyal sorumluluk seviyor, toplum yararına çalışmayı seviyor.

Mehmet Yunus Genceroğlu

Uyarlayan

Gebze Teknik Üniversitesi MBG mezunuyum. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde MBG yüksek lisans öğrencisiyim. Mikrobiyal genetik, metabolik mühendislik çalışmaktayım; mikrobiyolojiye ve immünolojiye ilgiliyim.

Sinem Özcan

Uyarlayan

Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu. Çevre Biyoteknolojisi ve Adli Biyoloji yüksek lisans programlarını tamamladı. Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü bünyesinde doktora eğitimine devam etmekte.

Birol Başkan

Uyarlayan

Siyaset Bilimci. Northwestern Üniversitesi'nden bu alanda doktorasını yaptı. Akademik ilgi alanları: din-devlet ilişkileri, din-rejim ilişkileri, dini hareketler, uluslararası ilişkiler ve ilişkili konular.

Çağatay Çelik

Uyarlayan

BEU Tıp Fakültesi 6.sınıf öğrencisi. Bilginin kendisini, onu edinme sürecini ve paylaşmayı seven biri. Kendi üniversitesinde bilimsel araştırma topluluğu ve müzik topluluğu kurucu üyelerinden biri.

Emine Bogenç Demirel

Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında başladığı akademik kariyerini halen Yıldız Teknik Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık (Fransızca) Anabilim Dalında sürdürmektedir.

Berkay Topuk

Uyarlayan

Hacettepe İngiliz Dilbilimi Lisans öğrencisi. Öncül Analitik Felsefe’nin teknoloji yöneticisi. Jazz/Blues müzisyeni, yazılımcı ve çevirmen. Hesaplamalı Dilbilim ve Yapay Zeka üzerine çalışıyor.

Yağızhan Atmaca

Çevirmen

Zemana'da derin öğrenme üzerine çalışıyor. Özellikle de Deepware tespit algoritmalarına odaklanıyor. Yapay Genel Zeka araştırmalarına bayılıyor. Harika zamanlarda yaşadığımızı düşünüyor!

Freddy Igiebor

Uyarlayan

Botanik bilimci. Max Planck Enstitüsü (Almanya) Kimyasal Ekoloji programında Doktora öğrencisidir. İstanbul Üniversitesi'ne bağlı bir AR-GE merkezinde Bitki Genetiği çalışmalarına devam etmektedir.

Okan Gümüşel

Çevirmen

Hatay'da doğdum ve büyüdüm. İstanbul Teknik Üniversitesinde imalat mühendisliği bölümünü okumaktayım ve bir mühendis adayı olarak birçok farklı alanda kendimi geliştirme gayreti içerisindeyim.

Yasir Buğdayeken

Uyarlayan

2014 yılında Uludağ Üni. Ulus. İlişkiler bölümünden mezun oldu. Halen aynı üniversitede "Baltık Bölgesinin Güvenliği" konusunda tez çalışmalarını yürütüyor. İngilizce ve Almanca biliyor.

Ozan Karakaş

Çevirmen

Çevirmen/İngilizce Öğretmeni. Uludağ Üniversitesi ELT 2014 mezunu. Yayımlanmış bilim ve edebiyat çevirileri bulunuyor. İlgi alanları: dil edinimi, konuşma öğretimi, psikodilbilim, nörodilbilim.

Hasan Ayer

Uyarlayan

Ankara Üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı lisans öğrencisidir. CNN Türk dış haberler biriminde stajyer olup, Öncül Analitik Felsefe dergisi dışında birçok oluşumda çevirmenlik yapmaktadır.

Abdulkadir Gülen

Uyarlayan

Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü lisans öğrencisi aynı Ankara Üniversitesi PDR Topluluğu Başkanı Bilimin ışığında yürüme ve çevresini aydınlatma arzusuna sahip.

Okan Ö. Cinemre

Çevirmen

Kabataş Erkek Lisesi ve Cumhuriyet Üniversitesi Tıp fakültesi mezunu. Beyin, Omurga ve Sinir Cerrahisi Uzmanı hekim. 25 yıldır tiyatro ile uğraşıyor. Aklın Yolu Düşünce Topluluğu kurucu üyesi.

Dr. Bilgenur Baloğlu

Uyarlayan

Kanada'da bulunan Guelph Üniversitesi Biyoçeşitlilik Genomiği Merkezi'nde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışıyor ve DNA dizileme teknolojileri için yeni metotlar geliştirmeye odaklanıyor.

Esra Balcı

Uyarlayan

Kendini bilgiyi eğlenirken öğrenmeye adamış bir sınıf öğretmeni. İlerlemecilik felsefesi ve Montessori yaklaşımı savunucusu. Eğitim, tiyatro, bilim ve müzik alanlarına ilgi alanlarındandır.

Ahmet Can Kısa

Çevirmen

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji bölümü öğrencisi. Disiplinler arası çalışmalarla ilgileniyor. Gmail: [email protected]

Şölen Hocaoğlu

Uyarlayan

2016 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği ve Ekonomi çift anadal programında eğitim görmektedir. Davranışsal Ekonomi ve Yeşil Ekonomi alanlarına ilgi duymaktadır.

Bahar Tunçgenç

Uyarlayan

İnsanların, özellikle de çocukların, sosyal ilişkileri nasıl kavradıklarına ve dayanışma, ortaklaşma davranışlarının bilişsel, motor, gelişimsel ve evrimsel temellerine meraklı birisiyim.

Serdar Ölez

Uyarlayan

Makina Mühendisi, mekanik tasarımcı, veritabanı bazlı web uygulamacısı, ... ama en çok yurttaş bitki bilimci, doğa gözlemcisi ve tutkunu. GezenAdam'ın kurucusu, Kırsal Çevre gönüllüsü...

Yiğit As

Çevirmen

Makine mühendisiliği öğrencisi. Öğrenmekten ve öğrendiklerini aktarmaktan mutlu olan bir bilim tutkunu. İlgi alanları evrimsel biyoloji, astronomi ve zooloji başta olmak üzere doğa bilimleri.

Talha Karslıoğlu

Uyarlayan

Talha Karslıoğlu. 99 doğumlu. Şu an Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim öğrencisi. Özellikle Tarih ve Sosyal Bilimler ile ilgilenmekle birlikte aynı zamanda Matematik ve Dilbilim ile de ilgili.

Mehmet Yayla

Uyarlayan

Sırasıyla ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, ODTÜ Deniz Bilimleri-Kimyasal Oşinografi bölümünden mezun olup Sherbrooke Üniversitesi (Kanada) Uzaktan Algılama bölümünde doktora yaptı.

Burcu Baran

Uyarlayan

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Felsefe Bölümü lisans öğrencisi. İlgi alanlarını Kıta Avrupa Felsefesi oluşturmaktadır. Özel olarak estetik ve kültür felsefesi okumaları yapmaktadır.

Deniz Uyanık

Yazar

Bolton Üniversitesinden MBA ve MSC Davranışçı Bilişsel Psikoterapiler mezunu. Psikoterapist. İngilizce, Japonca birazda Yunanca konuşur. Belirli aralıklarla Kızıl Haç'ta psikoloji öğretir.

Saygun Güler

Çevirmen

Medikal Muhendisi. Y. Lisansını İskoçya'da tamamladı. Şu anda Bournemouth Üniversitesi'nde doktora araştırması kapsamında yapay zeka ve dijital sağlık uygulamaları üzerine çalışıyor.

Cem Keser

Çevirmen

Balıkesir Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölüm mezunu; yüksek lisans tezi sinema ve edebiyatın ilişkisi üzerine. Aktif olarak öğretmenlik yapmakta, edebiyatla ilgili her şeyle ilgili.

Özgür Alperen Gezici

Uyarlayan

Pertevniyal Lisesi mezunu, akademik kariyer yolunda ilerleyen temel bilimler ve yazılım ilgilisi. Bir adım ardılını öngörmenin, bilimsel bilginin doğasını keşfetmekten geçtiğini savunur.

Selçuk İlanbey

Uyarlayan

Matematik öğretmeni aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi. İlgi Alanları; Antik Yunan Şehir Devletleri tarihi, Ahameniş Devleti tarihi, Anadolu ve Mezopotamya tarihi.

Cengizhan Öztürk

Uyarlayan

ODTÜ'de Biyoloji bölümü hazırlık sınıfı öğrencisidir. Okumaya ve yazmaya meraklı biridir. Lise yıllarından beri başta biyoloji olmak üzere birçok bilim dalında araştırma yapıyor.

Nedim Hacıosmanoğlu

Uyarlayan

Istanbul Teknik Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden lisans derecesi, Bilkent Universitesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji bölümünden ise yüksek lisans derecesi sahibidir.

Bilgehan Arifoğlu

Uyarlayan

Avukatlık mesleğini icra edip etmemek arasında gelip giden Bilgehan, özellikle uluslararası suçlar, göç politikaları, politik propaganda ve siyasal psikoloji konularıyla ilgilenmektedir.

Ayşe Nur Günaydın

Çevirmen

Bülent Ecevit Üniversitesinde psikoloji öğrencisi. Araştırmaya, yazmaya meraklı. Öğrendiği farklı alanları ve bilgileri herkesle paylaşmayı sorumluluk edinmiş psikoloji sevdalısı.

Hazal Uğurtan

Uyarlayan

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı'nı bırakıp Beykent Üniversitesi Gastronomi'den mezun oldum. Şuanda Kocaeli Üniversitesi Pazarlama bölümünde yüksek lisans yapıyorum.

Yusuf Can Semerci

Uyarlayan

Yeditepe Üniversitesi'nde Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi üzerine doktora yapıyor. Bilim ve Gelecek dergisinde ara ara yazıyor, çeviri yapıyor. Vakit buldukça bilimkurgu okuyor.

İrem Başkan

Uyarlayan

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ilköğretim fen bilgisi öğretmenliği öğrencisiyim. Biyoloji, sosyoloji ve psikoloji ilgi alanlarında yazı yazmayı ve okuma yapmayı çok sevmekteyim.

İnci Deniz Yılmaz

Uyarlayan

Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünde lisansımı sürdürmekteyim. Evrimsel psikoloji, davranış genetiği, ekoloji ve deniz biyolojisine ilgi duymaktayım. Bilimsel şüpheciyim.

Cem Terzi

Çevirmen

Kolorektal cerrah. International Scholarship Ödülü sahibi. Binlerce tıp öğrencisi, yüzlerce genel cerrahi uzmanı ve onlarca kolorektal cerrahın yetiştirilmesine katkı sunmuştur.

Prof. Dr. Hakan Yaman

Uyarlayan

Prof. Dr. Aile Hekimliği Uzmanı. Süleyman Demirel ve Akdeniz Üniversitelerinde spor hekimliği, kanser tarama merkezi ve aile hekimliği kürsüleri kuruluş çalışmalarında bulundu.

Selen Cangüzel

Uyarlayan

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencisidir. Biyoloji en büyük tutkusudur. Felsefe, psikoloji, sinirbilim, evrimsel biyoloji ilgilendiği alanlar arasındadır.

Özgem Uysal

Uyarlayan

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi. Mesleğini büyük bir tutkuyla öğreniyor. Öğrenmek,okumak, araştırmak ve keşfetmek en büyük tutkusudur.

Kemal Yüksel

Uyarlayan

Üsküdar Üniversitesi Tarih bölümü Öğrencisidir. Düzensiz olarak araştırmalar yapıyor, Tarih alanı dışında Ekonomi, Coğrafya, Sosyoloji ve Uzay Bilimlerine de ilgi duyuyor.

Doç. Dr. Samiye Demir

Uyarlayan

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalında öğretim üyesi. Uzmanlık alanları parazitoloji, vektör biyolojisi, protozooloji ve davranış biyolojisi.

Furkan Semih Dündar

Yazar

PhD. Fizikçi ve popüler bilim yazarı. 1989 Bursa doğumlu. 2003-2007 Sakarya Fen Lisesi, 2007-2012 Bilkent Fizik (Lisans), 2012-2014 ODTÜ Fizik (MSc), 2016-2018 Boğaziçi Fizik (PhD).

Berkay Yılmaz

Çevirmen

Balıkesir Üniversitesi Coğrafya öğrencisidir. Paleocoğrafya, jeomorfoloji, klimatoloji, bölgesel coğrafya ve speleoloji üzerine araştırmalar yapan bir coğrafya aşığıdır.

Can Akman

Uyarlayan

Ankara Üniversitesi veteriner hekimliği eğitimi görmekteyim. İlgi alanlarım veteriner tıbbı ve doğa bilimleri. Diğer ilgi alanlarımda sinema ve makale yazarlığı bulunmakta.

Zeynep Elif Sab

Uyarlayan

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe lisans öğrencisi. İlgi alanları uygulamalı etik, siyaset ve Antik Çağ felsefesidir. Felsefe dışında sosyal ve evrimsel psikoloji ile ilgilenir.

Mert Görkem Önses

Uyarlayan

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim - Tercümanlık bölümünde lisans öğrenimini sürdürüyor. Bilgisayar oyunları, politika ve felsefe amatör ilgi alanlarına giriyor.

Nilüfer Kara

Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu. Şu an ODTU Biyolojik Bilimler'de Biyokimya üzerine yüksek lisans yapmakta. İlgi alanları: Viral kanserler, aptamer, aptasensörler.

Bilgehan Karaca

Çevirmen

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu, evrimsel biyolojiden satranca, biyokimyadan dilbilime kadar çeşitli bilgi alanlarıyla profesyonel ya da amatör olarak ilgileniyor.

Ömer Tolkun

Uyarlayan

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 4. sınıf öğrencisi. İklim değişikliği, astrofizik ve dinozorlarla ilgileniyor.

Aslıhan Yeşilyurt

Uyarlayan

İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde yan dal öğrenimi görüyor. Doğa bilimlerine de sosyal bilimlere de tutkuyla bağlı.

yaren güngör

Uyarlayan

ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisidir. Biyolojinin çoğu alt dalını sever; özellikle evrimsel biyoloji ve nörobiyolojiye ilgi duyar.

Selinay Vatansever

Uyarlayan

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim görüyor. İlgilendiği bilim dalları arasında nöroloji, kardiyoloji ve psikiyatri bulunuyor. Ayrıca edebiyat da sever.

Gökhan Öztürk

Uyarlayan

1988 İstanbul doğumlu. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Özel sektörde Yazılım Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Oktay Özden

Çevirmen

İktisatçı. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde Yüksek Lisans öğrencisidir. İlgi alanları: Alternatif iktisat teorileri, matematik, ve popüler bilim.

Tansu Tuncer

Uyarlayan

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü mezunu. (Aibu, IPG) İngilizce öğretmeni ve 3 dilde çeviri yapıyor. Psikoloji, dilbilimi ve evrimsel biyoloji ilgi alanları arasında.

Bilge Kağan Açık

Uyarlayan

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde Okul Öncesi Öğretmenliği Programı son sınıf öğrencisi. Astrofizik başta olmak üzere tüm fizik alt dallarına yoğun ilgi duymakta.

Elif Çınar Esatoğlu

Uyarlayan

İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünden mezunum, Pedogojik formasyon aldım, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Bilim Tarihi bölümü son sınıf öğrencisiyim.

Büşra Merve Kırpat

Uyarlayan

Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans mezunuyum. Bilkent Üniversitesi UNAM Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Bölümü'nde yüksek lisans yapıyorum.

Dilara Aktürk

Uyarlayan

TOBB ETÜ'de Biyomedikal Mühendisliği lisans öğrencisi. Nükleer tıp, Biyomalzemeler, Nanotıp alanlarına ilgi duyuyor. Yazmayı, okumayı ve araştırmayı seviyor.

Seçkin Eroğlu

Çevirmen

1985 izmir doğumlu. ODTÜ Genetik çıkışlı. Moleküler bitki fizyoloğu. Evrimi anlatan çocuk kitabı hazırladı. ODTÜde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Saygın Güleç

Uyarlayan

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde lisans öğrencisi, Bilim Kulübü Evrim Ağacı Alt Kurulu Temsilcisi, eski biyoloji olimpiyatçısı

Mehmet Demirdağ

Uyarlayan

Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencisi. Robotik ve Yapay Zeka konuları hakkında araştırmalar sürdürmekte. Astronomi, Evrim ve Nörobilim konularına ilgi duymakta.

Ülkü Uğurlu

Uyarlayan

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp öğrencisiyim. Cerrahiye ilgi duymakla birlikte genel anlamda tıp ile ilgili güncel gelişmeleri takip ediyorum.

Utku Timurçin

Çevirmen

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi. İlgi alanları genel itibariyle Tıp Bilimi üzerine olup ayrıca Nörobilim, Psikoloji ve biz Homo sapiens türüdür.

Kardelen Şabanoğlu

Uyarlayan

Yıldız Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü birinci sınıf öğrencisidir. Nörobilim, nöropsikoloji ve genetik ilgilendiği alanlardır.

Erdal Kart

Yazar

Lisans eğitimlerini Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon sinema bölümlerini tamamlamıştır.

Güven Erdi Aydoğuş

Uyarlayan

Özel bir şirkette Üretim Mühendisi olarak çalışmaktayım. Evrim Ağacı bünyesinde ilgimi çeken konularda içerik zenginliği sağlamayı hedeflemekteyim.

Atacan Zeybek

Uyarlayan

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim. Nörobilim, astronomi, matematik, biyoloji, müzik ilgi alanlarım. Bir müzisyen ve bilim adamı olacağım.

Eda Alparslan

Uyarlayan

Ankara Fen Lisesinde öğrenim görüyor. İlgi alanları; biyopsikoloji, strange loops, recreational maths, AI,oyun teorisi, sayılar teorisi ve sosyolojidir.

Uğurcan Sakızlı

Yazar

Lisansımı ODTÜ Biyoloji'de tamamladım, şu anda Boğaziçi Üniversitesi'nde Stefan FUSS'un labında zebra balığında nörorejenerasyon çalışıyorum.

Taylan Kasar

Uyarlayan

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri öğrencisidir. Kozmik Anafor'da popüler bilim yazıları yazar. Bilimkurgu okumayı sever. Trekkie'dir.

Yasin Kozak

Uyarlayan

ODTÜ İngilizce Öğretmenliği mezunu bir öğretmen. Sinema, tarih ve bilișsel bilimler ile ilgilenir. Müzelerin ücretsiz olması gerektiğine inanır.

Tuygur Can Seçkin

Yazar

İnşaat Yüksek Mühendisi. YTÜ mezunu. Çelik konstrüksiyon sektöründe çalışıyor. Amatör bir bilim sever ve anlatıcısı. Profesyonel meraklı.

Melis Varyozdöken

Uyarlayan

Bursa'da Sami Evkuran Anadolu Lisesi'nde son sınıf dil öğrencisi. Çeviri yapmak onun için bir hobi gibi. Felsefe ve bilim ilgi alanları arasında.

Melis Kayhan

Uyarlayan

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim - Tercümanlık öğrencisi, kadın çalışmaları ve kültürel antropoloji alanlarına oldukça meraklı.

Birce Köktürk

Uyarlayan

Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümü öğrencisidir. Nöropsikoloji, din felsefesi ağırlıklı felsefe, etimoloji; ilgi alanları arasındadır.

Ahmet Kerem Algüzey

Uyarlayan

İstanbul Teknik Üniversitesi, kimya mühendisliği lisans öğrencisi. İlgi alanları; enerji, sanayi, petrol ve doğalgaz, bilim felsefesi ve tarihi.

Fatmanur Banu Kandemir

Uyarlayan

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenci, sinirbilim ve tıpta günceller başta olmak üzere bilimsel araştırma yapmayı, okumayı seviyor.

Ahmet Köz

Uyarlayan

Lisans: İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü (2017) Yüksek Lisans: İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü - Fiziki Antropoloji (2018-)

Elif Köse

Çevirmen

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisidir. İlgilendiği bilim dalları tıp, astrobiyoloji, evrimsel biyoloji, astronomi ve uzay bilimleridir.

Ömer Çelik

Uyarlayan

Düzce Fen Lisesi mezunu, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim görüyor. Tıp fakültesi bilimsel araştırma topluluğunun eski üyesi.

Özge Büyükkara

Uyarlayan

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü lisans öğrencisidir. Evrimsel biyoloji, evrimsel psikoloji ve astronomi alanlarına ilgi duyuyor.

Gonca Çelik

Çevirmen

Gıda Yüksek Mühendisi. Gıda kaynaklı patojenlerin davranışları, hastalık oluşturma mekanizmaları ve gıda güvenliği uzmanlık alanıdır.

Burakcan Bakırcı

Uyarlayan

ODTÜ İngilizce Öğretmenliği mezunu. Eğitim programları ve öğretim bölümünde yüksek lisans öğrencisi. Bilim ve aydınlanma meraklısı.

Saba Baskir

Uyarlayan

'93 Antalya doğumlu, '11 Beşiktaş Anadolu Lisesi, '16 ODTÜ Biyoloji mezunu. Deniz Bilimlerinde yunus akustiği üzerine yüksek lisans yapmakta.

Fizzə Rəsul

Yazar

Astronomi, Fizik, Tıp ve Genetik bilimleri meraklısı. Sorgulayıcı, araştırmacı. Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi

Alper Kölgesiz

Uyarlayan

Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencisidir. Boğaziçi Üniversitesi'nde eğitim görmektedir. Okulun Evrim Ağacı Alt Kurulu'nda aktif üyedir.

Selen Gündüz

Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi Mezunu. Dil ve Konuşma Bozuklukları alanında doktorasını Texas Tech University Health Sciences Center’da tamamladı.

Zübeyir Aküzüm

Yazar

Biyoloji lisans, insan kaynakları ve örgütsel değişim yüksek lisans mezunu. Yat kaptanı, 3 yıldız Cmas dalgıç, iş güvenliği uzmanı.

Aytürk Hamdi Zafer

Uyarlayan

İzmir Ekonomi Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği öğrencisi. Entropi, zaman oku ve kara deliklerle ilgili araştırmalar yapıyor.

Hüseyin Aça

Yazar

ODTÜ İnşaat Mühendisliği 2001 mezunudur. Amatör olarak bilimle, felsefeyle ve müzikle ilgileniyor. Sigara içerek düşünmeyi seviyor.

Fatih Köktemir

Uyarlayan

Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümü lisans öğrencisidir. İlgi alanları Erken Modern Avrupa tarihi, felsefesi ve kültürüdür.

Barışcan Tunalı

Uyarlayan

Gezer tozar yer, Veriyi ve ilginç korelasyonları bulmayı sever. Naçizane Data Science ile uğraşır, Jack of all trades, Master of few...

Hazal Kardelen Kahraman

Uyarlayan

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim görüyor. İlgilendiği bilim dalları immünoloji, hematoloji ve gastroenteroloji.

Ecesu Ürker

Uyarlayan

Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrencisi. Genetiğe, özellikle evrime ilgisi var. Yazmayı, okumayı ve araştırmayı seviyor.

Furkan Torun

Uyarlayan

Biyoinformatik ile ilgileniyor. Lisans eğitiminde araştırmalara katılıyor ve nadirhastalik.org sitesinde gönüllü olarak yazıyor.

Zeynep Süter Görgüler

Çevirmen

Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

Berat Altıntaş

Uyarlayan

Başta fizik ve astronomi olmak üzere bilim tutkunuyum. Yazmayı, çizmeyi en çok da okumayı seviyorum. Okumak en sevdiğim uğraş.

Tanzer Kantık

Uyarlayan

Tanzer Kantık 1977 yılında Manisa doğumludur. 2003 yılında Dokuz Eylül Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu.

Deniz Kaya

Çevirmen

Proxima Centauri'den Dünya'ya göç etmiş ve şu sıralar Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Fizik Bölümü okuyan bir göçebe.

Tansu Daylan

Yazar

Karanlık madde, ötegezegenler ve yapay öğrenme gibi konularda araştırma yapan bir astrofizikçi ve elektronik mühendisidir.

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol

Uyarlayan

Tıp profesörü, bulaşıcı hastalıklar uzmanı, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çalışıyor, evli ve 1 çocuk sahibi.

Menderes Karakaş

Uyarlayan

ODTÜ Biyoloji bölümü öğrencisi, biyolojinin her türlü alanına ilgi duymakla birlikte İmmunobiyolojiye sevdalanmıştır.

Levent Özkarayel

Çevirmen

Hacettepe Fizik Müh. bölümü mezunu. Bilkent Üniversitesi’nde Yarıiletken Fiziği / Optoelektronik üzerine çalışıyor.

Yiğit Ertan

Uyarlayan

Boğaziçi üniversitesi kimya bölümünde lisans eğitimini sürdürmekte. İlgi alanları teorik kimya ve matematiksel fizik.

Aslı Coşgun

Uyarlayan

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi.Tıp Bilimi ve özellikle alt dalı olan Sinirbilim ile ilgilenmekten hoşlanır.

Gökçe Başbuğ

Uyarlayan

Öğretim Üyesi. İstanbul Üniversitesi lisans, MIT Sloan doktora mezunu. İş ve istihdam alanlarında araştırma yapıyor.

Ömer Faruk Taştan

Uyarlayan

M.Sc., mikrobiyolog, entomolog, girişimci... Böcek-patojen etkileşimleri üzerine yüksek lisans çalışmalarımı yaptım.

Onat Gürbüz

Uyarlayan

Galatasaray Lisesi mezunu ve Hacettepe Üniversitesi Psikoloji lisans öğrencisi. İlgi alanları evrimsel psikoloji ve evrim.

Tuğçe Barut

Müəllif

Eskişehir Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi. Kimya, astronomi, çevre ve sürdürülebilirlik ilgi alanları.

Ömer Orhun

Uyarlayan

Evrim, biyoinformatik, istatistiksel öğrenme ve nöroloji meraklısı. Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi.

Kıvanç Öztürk

Çevirmen

BEÜN Tıp Fakültesi'nde eğitim görüyor. İlgi alanları arasında tarih, psikoloji, tıp, evrimsel psikoloji bulunuyor.

Efe Geylani

Yazar

Lise öğrencisi, sorgulayan araştırmacı, felsefe,sosyoloji, psikoloji ve fizik ilgilisi. Hayvan sever, çevreci. Kinik.

Allanur Kurtov

Uyarlayan

Felsefe alanında yüksek lisans yapma hedefindeyim. İhtilaflı konularda araştırma hobisi olan tembel bir okuyucuyum.

Selman Samet

Uyarlayan

Otodidakt ve bu yolda öğrendiklerini yazarak paylaşmaya çalışan kimse. Bazen çeviri yapar ve kısa romanlar yazar.

Barbaros Gülşah

Uyarlayan

Makina Yük. Mühendisi. Popüler bilim ve belgesel tüketicisi. Bilimkurgu ve distopya sevicisi. Astronomi fanı.

Mustafa Çağatay Uçar

Çevirmen

Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu. Kocaeli Üniversitesinde felsefe alanında yüksek lisans yapmaktadır.

Gamze Özata

Uyarlayan

Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğrencisidir. Psikoloji ile çift anadal yapmaktadır.

Bülent Tıraş

Yazar

Prof. Dr. M. Bülent Tıraş, Acıbadem Maslak Hastanesi Tüp bebek Bölüm Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Ruhiye Erulaş

Uyarlayan

Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, dizi, film, belgesel, kitap çevirmeni, editör.

Selenay Elmacıoğlu

Uyarlayan

SAT etüt merkezi asistanı TÜBİTAK Kriptoloji Yaz Okulu mezunu Ted Talks çevirmeni Yakamoz dergi yazarı

Emre Mor

Yazar

Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü öğrencisi. İlgi alanları astronomi, kimya ve fiziktir.

Gökçe Çöl

Uyarlayan

DEÜ Yüksek Lisans mezunudur. Mali işler yöneticisi olarak çalışmaktadır. Evren bilimi meraklısıdır.

G. Deniz Salalı

Uyarlayan

University College London’da Evrimsel Antropoloji öğretim üyesi ve Britanya Akademisi araştırmacısı.

Burak Toy

Çevirmen

Derin Öğrenme/Yapay Zeka araştırmacısı, Uzay ve biyoloji konularına meraklı bir lise öğrencisi

Ünsal Demirbaş

Uyarlayan

Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans öğrencisi, müzikle ve sporla uğraşır.

Seren Afşin

Çevirmen

Bilişim sistemleri uzmanı ve Girişimci. Mars gezegeni ve uzay bilimleri hayatının bir parçası...

Feyza Delibalta

Uyarlayan

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'da okuyor. İlgi duyduğu alanlar evrimsel biyoloji ve ekoloji.

Batıkan Sarı

Uyarlayan

Kayseri Anadolu İHL mezunu. Üniversite sınavına hazırlanıyor. Biyoloji ve Tarih meraklısı.

Bahar Hazal Yalçınkaya

Uyarlayan

Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik anadal, Gıda mühendisliği Yandal mezunudur.

Ege Özmeral

Yazar

ODTÜ Fizik Mezunu. Teorik fizik, dil felsefesi, metafelsefe ve sinema özel ilgi alanlarım.

Hilal Cimbat

Uyarlayan

Henüz Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde Mütercim Tercümanlık 3. sınıf öğrencisi.

Nükhet Varlık

Uyarlayan

Rutgers Üniversitesi ve Güney Karolayna Üniversitesi Tarih Bölümünde öğretim üyesi

Emrah Çoraman

Çevirmen

İstanbul Teknik Üniversitesi Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü'nde öğretim üyesi.

Hakan Turan Kiriş

Uyarlayan

Ege Üniversitesi tıp fakültesi öğrencisi,onkoloji,felsefe ve biyoloji meraklısı

Nujin Dede

Uyarlayan

Eskişehir Teknik Üniversitesi - Fen Fakültesi / Biyoloji Bölüm öğrencisi

Öykü Yıldırım

Uyarlayan

Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi, ulusal bir tıp blogunun editörüdür.

Mustafa Gökmen

Çevirmen

Bilim ve teknoloji tutkunu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde okumakta.

Refik Ayata

Çevirmen

1963 doğumlu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu.

H. Kumsal Taştepe

Uyarlayan

İlgilendiği alanlar: Evrimsel Biyoloji / Tıp / Fizik / Moleküler Biyoloji

Kayra Ünal

Uyarlayan

Geleceğin bilim insanı adayı, moleküler biyoloji ve genetik öğrencisi.

Mehmet Umut Canoluk

Uyarlayan

Gorsel Norobilim Doktora Ogrencisi, Université catholique de Louvain

Filiz Pehlivan

Uyarlayan

Makina Mühendisi, Isıtma-Havalandırma-Klima Sistemleri Uzmanı

Efekan Esirgeme

Uyarlayan

Yapay zeka, bilim & felsefi konulara meraklı bir öğrenen.

Elif Yılmazçoban

Uyarlayan

Bilime meraklı, sürekli öğrenmek için çabalayan bir genç.

Çağatay Tarhan

Uyarlayan

İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü

Batuhan Wilhelm

Yazar

Teknoloji ve bilim meraklısı, yazılımcı, gezgin, müzisyen.

Soner Albayrak

Çevirmen

Kuramsal fizik üzerine yoğunlaşan fizik doktora öğrencisi.

Cansu Kilim

Uyarlayan

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümü mezunu

İlayda Belemir Bebek

Yazar

Hacettepe üniversitesi tıp fakültesinde eğitim görmektedir

Prof. Dr. Ener Çağrı Dinleyici

Uyarlayan

Profesör Doktor, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Eylül Er

Çevirmen

Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik öğrencisiyim.

Onurhan Şeremet

Uyarlayan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Coğrafya öğrencisi.

Alper Aslan

Uyarlayan

Bilimin her alanında uğraş veren bir matematik yolcusu...

Kubilay Meşe

Uyarlayan

Bonn Üniversitesi'de Biyokimya üzerine Master yapıyorum.

Naz Karadeniz

Uyarlayan

Münih Teknik Üniversitesi Kimya bölümü öğrencisi

Esra Küçükkılıç

Uyarlayan

İstanbul Üniversitesi’nde Eczacılık öğrencisi.

Yusuf Ertargin

Uyarlayan

Yusuf, İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi.

Murat Alabacak

Uyarlayan

ODTÜ, İngilizce Öğretmenliği 2018 mezunu.

Ayda Ecem Çele

Çevirmen

ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik okuyor.

Yiğitcan Tuğa

Uyarlayan

Yaşar Üniversitesi- Mütercim Tercümanlık

Saim Emre Şahiner

Yazar

Evrim Ağacı mobil uygulama geliştiricisi.

Uğur Başdaş

Yazar

Disiplinler arası bilim yapmak devrimdir.

Fırat Cem Tuncel

Yazar

Bilim aşığı / Müzisyen / Mühendis

Deniz Mavuş

Çevirmen

Ulubat Blog Yazarı ve Editörü

Cenk Önsoy

Yazar

Sen seni bil, ben beni..

Nurgül Karyağış

Uyarlayan

Zeynep Gizem Emir

Uyarlayan

Zeyno Lee Levicki

Uyarlayan

Umut Hasanoglu

Yazar

Umut Yıldırım

Uyarlayan

Nur Aygüler

Uyarlayan

Ziya Furkan Zorluer

Uyarlayan

Umut Efe

Uyarlayan

Oğuz Ursus Bolgi

Uyarlayan

Oğuzhan Beğik

Yazar

Ögetay Kayalı

Çevirmen

Zeynep Senveli

Author

Zeynep Şeniş

Uyarlayan

Mustafa İrvem Keskinoğlu

Uyarlayan

Nazan Bilgin

Yazar

Zafer Emecan

Çevirmen

Nermin Boğaz

Yazar

Utku Dalmaz

Uyarlayan

Nida Yaren Yılmaz

Uyarlayan

Nilay Bahar

Uyarlayan

Nilüfer Tekin

Uyarlayan

Nisa Tanrıkulu

Yazar

Yesim Semchenko

Yazar

Uygar Onur

Uyarlayan

Vahit Buğra Yeşilkaynak

Yazar

Veliye Batu

Uyarlayan

Yavuz Kulu

Yazar

Prof. Dr. Kerem Cankoçak

Çevirmen

Umut Güler

Çevirmen

Özgür Kocaman

Çevirmen

Seval Özdamar

Yazar

Sertan Erdem

Uyarlayan

Sercan Topcan

Çevirmen

Şemsi Çakmak

Uyarlayan

Semih Can Aktepe

Yazar

Selin Üstündağ

Uyarlayan

Selçuk Çat

Uyarlayan

Özgür Yılmaz

Uyarlayan

Osmancan Sarıyurt

Uyarlayan

Özgür Gür

Çevirmen

Sedat Karakoyuncu

Uyarlayan

Samet Aytekin

Yazar

Samed Çelik

Yazar

Özlem Özgüven

Uyarlayan

Pınar Serra Güvenç

Yazar

Prof. Dr. Bayram Tekin

Çevirmen

Prof. Dr. Ergi Deniz Özsoy

Yazar

Ozan Ertekin

Uyarlayan

Osman Başyurt

Uyarlayan

Ufku Aylin Kılıç

Uyarlayan

Tuğba Gürcan

Çevirmen

Turan Tufan

Uyarlayan

Tunç Kayıkçıoğlu

Çevirmen

Tuğçe Nur Çakal

Yazar

Tuğçe Deveci

Çevirmen

Tuğçe Aydın

Uyarlayan

Ömer Sakmar

Yazar

Tuğba Ertaş

Yazar

Tolga Sazak

Uyarlayan

Sezen Sümbül

Uyarlayan

Tolga Can

Uyarlayan

Tayfun İnci

Yazar

Şükran Köken

Yazar

Onur Özer

Uyarlayan

Orhan Bilgin

Çevirmen

Süha Derbent

Yazar

Sinan Alp Akyol

Uyarlayan

Sinan Ceylan

Uyarlayan

Tayfun Özgür Yurdadön

Uyarlayan

Harun Cingöz

Uyarlayan

Mustafa Gökmen

Uyarlayan

Burak Arık

Uyarlayan

Busranur Oturak

Yazar

Büşra Tül

Uyarlayan

Büşra Filiz

Yazar

Busenur Yaman

Çevirmen

Burak Çankaya

Çevirmen

Burak Özcan

Uyarlayan

Burak Avcı

Uyarlayan

Çağrı Mert Bakırcı (Yazar)

Yazar

Burak Öney

Yazar

Boray Dinçer

Uyarlayan

Bilge Emek Çetin

Yazar

Bilge Demirbaş

Uyarlayan

Bilge Büyükdemirtaş

Uyarlayan

Bilen Kale

Çevirmen

Beyza Pullu

Yazar

Çağlar Solak

Çevirmen

Can Kayacılar

Çevirmen

Berkay Atalas

Çevirmen

Dilara Sarıbardak

Uyarlayan

Duygu Yıldız

Uyarlayan

Duvardaki Tuğla

Uyarlayan

Dursun Baş

Çevirmen

Dr. Mehmet Somel

Çevirmen

Dr. Handan Acar

Yazar

Dirsehan Özcan

Uyarlayan

Deniz Büyükgök

Çevirmen

Cem Bulut

Uyarlayan

Deniz Çabuk

Yazar

Defne Kartal

Yazar

Civan Kanlıpıçak

Çevirmen

Ceren Özveri

Uyarlayan

Ceren Kütahya

Yazar

Cennet Kalkan

Uyarlayan

Cem Batuhan Berkol

Uyarlayan

Betül Buse Coşkun

Yazar

Berk Çakan

Çevirmen

Ebru Topçu

Uyarlayan

Ali Kılıç

Uyarlayan

Arif Can Keskin

Fotoğrafçı

Anna Kokino

Çevirmen

Alper Samsunlu

Uyarlayan

Alp Kaan Baygöl

Çevirmen

Alp Kütükçü

Çevirmen

Ali Aslan

Uyarlayan

Alev Günal

Yazar

Aslı Eroğlu

Yazar

Alara Üstal

Uyarlayan

Ahmet Kaan Türk

Uyarlayan

Ahmet Furkan Çelik

Yazar

Ahmet Emir Çelen

Çevirmen

Ahmet Efe Serdar

Yazar

Ahmet Caner Sönmez

Uyarlayan

Ahmet Kapusuz

Uyarlayan

Arzu Kana

Yazar

Aslı Ece Koçak

Uyarlayan

Berk Şenkafa

Uyarlayan

Bahar Patlar

Çevirmen

Beril Devlet

Uyarlayan

Begüm Çimen

Yazar

Begüm Er

Uyarlayan

Begüm Çağatay

Uyarlayan

Batuhan Akçay

Uyarlayan

Barış Can Mandacı

Editör

Bahar Kılıç

Çevirmen

Ata Özdemir

Uyarlayan

Azra Kocaarslan

Yazar

Ayşenur Tanyıldız

Yazar

Ayşe Alaca

Yazar

Aylin Kobaneri

Uyarlayan

Ayça Özsoy

Yazar

Atilla Çelikgil

Uyarlayan

Atasel Petin

Uyarlayan

Duygu Coşkun

Uyarlayan

Ece Özkan

Yazar

Murat Kayı

Uyarlayan

Inci Topcuoglu

Uyarlayan

Jung .

Çevirmen

İsmail Yamanol

Çevirmen

İrem Nur Gürsoy

Uyarlayan

İrem İskender

Uyarlayan

İrem Havle

Çevirmen

İrem Çakar

Yazar

İlknur Çoban

Uyarlayan

Kenan Can Tok

Uyarlayan

Hıdır Öztürk

Uyarlayan

Hilmi Uysal

Çevirmen

Hilal Nizamoğlu

Yazar

Hevi Elif Engin

Yazar

Hasan Cihat Baybağan

Uyarlayan

Hande Çetin

Uyarlayan

Halilcan Nart

Yazar

Kaan Yiğit Emer

Yazar

Kerime İrem Pıçaklı

Uyarlayan

Hacer Aslan Canberi

Uyarlayan

Mert Filizoğlu

Uyarlayan

Muhammet Ergün

Uyarlayan

Müge Sak

Yazar

Mete Cem Arabacı

Merve Yağmur Şahin

Uyarlayan

Merve Yorgancı

Çevirmen

Mertkan Alacahan

Uyarlayan

Mert Özel

Uyarlayan

Kürşat Maral

Yazar

Mert Gülmüş

Yazar

Melike Olgun

Uyarlayan

Mehmet Arif Sökmen

Yazar

Mehmet Ali Döke

Uyarlayan

Mehmet Saltuerk

Çevirmen

Mehmet Yılmaz

Uyarlayan

Lamiya Habib

Uyarlayan

Hakan Topaloğlu

Uyarlayan

Güray Hatipoğlu

Uyarlayan

Ecem Sekkin

Uyarlayan

Emre Ertürk

Uyarlayan

Erman Kaya

Uyarlayan

Erkin Dudu

Yazar

Erhan Kılıç

Uyarlayan

Erdi Altınyay

Uyarlayan

Enis Çam

Yazar

Emre Erdem

Yazar

Emin Yoğurtcuoğlu

Uyarlayan

Esin Çelik

Yazar

Elif Elçin

Uyarlayan

Elif Helvacı

Uyarlayan

Elif İnan

Uyarlayan

Elif Dilek

Yazar

Egemen Baş

Uyarlayan

Efsan Avcu

Uyarlayan

Ediz Coşkun

Uyarlayan

Ertuğrul Genç

Yazar

Esra Yaman

Çevirmen

Güngör Budak

Çevirmen

Filiz Doğan

Uyarlayan

Günce Nalbantoğlu

Yazar

Gizem Gün

Yazar

Gizem Yolcu

Çevirmen

Gamze Nur Çetin

Yazar

Füsun Çeliker

Uyarlayan

Furkan Aktepe

Yazar

Funda Göbelek

Yazar

Fatma AKA

Yazar

Esra Akkoyun

Yazar

Fatma Yaşın Tekizoğlu

Yazar

Fatma Özhan

Uyarlayan

Fatma Topaloğlu

Uyarlayan

Ezgi Katı

Uyarlayan

Eymen Orakçıoğlu

Yazar

Esra Kıvrak

Yazar

Esra Demirden

Yazar

Zülfü Ferecli

Yazar

Moderatörler

Tuygur Can Seçkin

Yazar

İnşaat Yüksek Mühendisi. YTÜ mezunu. Çelik konstrüksiyon sektöründe çalışıyor. Amatör bir bilim sever ve anlatıcısı. Profesyonel meraklı.

Ali Aslan

Uyarlayan

Ali Rıza Gündüz

Kaan Bilgin

Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ahlak, şahsen sevmediğimiz kişilere karşı takındığımız tutum ile ölçülür.”
Oscar Wilde
Geri Bildirim Gönder