Paylaşım Yap

EKİBİMİZ

Evrim Ağacı, herkesin katkı koyabileceği, açık ve ücretsiz bir bilim platformudur. Evrim Ağacı'nda emek, her şeyin üzerindedir. Dolayısıyla Evrim Ağacı'nda içerik üretmiş herkese ek olarak, Evrim Ağacı'nda herhangi bir içeriğe, herhangi bir şekilde katkı sağlamış herkes, ekibimizin bir parçası olarak görülmektedir ve bu sayfada listelenmektedir. Evrim Ağacı Yöneticileri, Evrim Ağacı'nın idari işlerinden sorumlu olan, sürdürülebilirliğini sağlayan ve platform geliştirmelerini yapan çekirdek ekiptir. Biz, kocaman bir aileyiz ve siz de bilim anlatıcılığı yapmak, Türkiye'de bilim okuryazarlığını geliştirmek isterseniz, Evrim Ağacı'nda içerik üretebilir ve yayın yapabilirsiniz.

Yöneticiler

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

KURUCU, BAŞ EDİTÖR

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusu. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Ashlee Lane Bakırcı-Taylor

Ashlee Lane Bakırcı-Taylor

BİLİM BAŞ DANIŞMANI

Ashlee bir beslenme bilimci ve doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden aldı. Evrim Ağacı'nda Bilim Danışmanı Direktörlüğü yapıyor ve Evrim Ağacı'nın İngilizce yayınlarını yönetiyor.

Eyüp Akman

Eyüp Akman

TEKNİK İŞLER SORUMLUSU

Yazılımcı, skeptik ve popüler bilim takipçisidir. 2017'den beri Evrim Ağacı'nın teknik sorumlusu olarak görev almaktadır. Evrim Ağacı'nın altyapısından, geliştirilmesinden ve teknik projelerinden sorumludur.

Proje Koordinatörleri

Çınar Ege Bakırcı

Çınar Ege Bakırcı

VİDEOGRAFİ, SOSYAL MEDYA

Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu. Drosophila'da koku öğrenme üzerinde çalıştı. Evrim Ağacı'nda sosyal medya koordinatörü ve yazar olarak yer almaktadır.

Ece Müker

Ece Müker

İLETİŞİM VE PROJE ASİSTANI

Alaaddin Keykubat Üniversitesi Uluslararası Ticaret mezunu. Üniversite öğrenimi boyunca Felsefe Kulübü kurucu başkanlığı yapmıştır. Evrim Ağacı'nın dijital iletişiminden ve proje asistanlığından sorumludur.

Üveys Gürbüz

Üveys Gürbüz

Yazılım Geliştirici

Evrim Ağacı'nda yazılım geliştirici olarak görev almaktadır.

Eda Alparslan

Eda Alparslan

Genel Editör

2021'de Ankara Fen Lisesinden mezun oldu. Şu anda Bilkent Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi. İlgi alanları matematik, psikoloji, bilgisayar bilimleri ve dil bilim.

Arın Özkınay

Arın Özkınay

Stajyer Yazılım Geliştirici

Yazılımcı, tasarımcı ve okur. İngilizce Öğretmenliği mezunu.

Moderatörler

Ufuk Derin

Genel Moderatör

Evrim Ağacı Sosyal Medya Moderatörü ve İrtibat Görevlisi. Eleştirel düşünmeyi ve bilimsel şüpheciliği seven; popüler bilime, mantığa ve akıl yürütmeye ilgi duyan bir safsata avcısı.

Utku Derin

Genel Moderatör

Evrim Ağacı Genel Moderatörü, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunu. Popüler bilim, mantık felsefesi, safsatalar ve eleştirel düşünme meraklısı bir öğrenci.

Egemen Süzer

Moderatör (1. Seviye)

Doğasever, doğa sporcusu, manzara fotoğrafçısı, bilimkurgu tutkunu.

Furkan Arduç

Moderatör (1. Seviye)

Evrim Ağacı Eser, Tavsiye ve Kişi moderatörü.

Pedram Türkoğlu

Moderatör (1. Seviye)

Anatomi anabilim dalında araştırma görevlisi doktor, bilim yazarı, yaban hayatı fotoğrafçısı, Bilimkurgu Kulübü ve Evrim Ağacı editörü.

Editörler

Ögetay Kayalı

Editör | Sv: 4

NASA'nın APOD platformunda görevli olmak üzere, Michigan Tech. Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak Astrofizik üzerine doktora yapmaktadır. Çalışma konuları: özel görelilik, süperlüminal (ışıktan hızlı) hareket.

Aylin Göçmen

Editör | Sv: 2

90'lardan bu yana eğitim sektöründe yönetici, araştırmacı ve yazar olarak çalışmış, 2008-2013 arasında Birgün Gazetesi Eğitim Sayfasında köşe yazıları; Yeniden Öğrenme ve Aileye Rağmen adlı kitapları yazmıştır.

Evrim Ağacı

Kıdemli Editör

5 Kasım 2010'da kuruldu. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen popüler bilim sitelerinden birisi; ancak en büyük olmak yerine, en faydalısı olmaya azmediyor. Bu yolda kararlılıkla çalışmayı sürdürüyor.

Damla Şahin

Editör | Sv: 4

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Doğal bilimlere özellikle de "fizik" bilimine yoğun bir ilgisi bulunmaktadır. Yabancı diller ilgi alanları arasındadır.

Taner Beyter

Editör | Sv: 2

Ankara Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nü bitirdi, Felsefe master eğitimine ise ara verdi. Etik, epistemoloji, din felsefesi, metafelsefeye ilgili. Öğretmen olup, STK’larda görevli.

Babür Erdem

Onursal Editör

Evrim Ağacı'nın isim babasıdır. Lisans ve yüksek lisansını ODTÜ Biyoloji Bölümü'nde tamamlamış, doktorasını da ODTÜ Biyoloji Bölümü'nde sürdürmektedir.

Emrah Safa Gürkan

Onursal Editör

Doç. Dr. Georgetown '12, Bilkent '03 & 06. TÜBA Genç Bilim İnsan Ödülü. 14. Kadir Has Gelecek Vaadeden Bilim İnsanı Ödülü, TÜBA En İyi Monograf Ödülü

Pedram Türkoğlu

Editör | Sv: 4

Anatomi anabilim dalında araştırma görevlisi doktor, bilim yazarı, yaban hayatı fotoğrafçısı, Bilimkurgu Kulübü ve Evrim Ağacı editörü.

Mert Karagözoğlu

Editör | Sv: 4

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Lisans mezunu, çevirmen.

Çınar Civan

Editör | Sv: 5

Evrim Ağacı NASA APOD ve Genel Editörü

Kıdemli Yazarlar

Ahmet Özkaya

Kıdemli Yazar

Arzu Recep

Kıdemli Yazar

Birkaç yıldır bilimle ilgilenen ve kendini bu konuda geliştirmeye çalışan bir gen makinesi. Padova Üniversitesi'nde Biyomedikal Bilimler lisans öğrencisidir.

Barış Dallı

Kıdemli Yazar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim görmektedir. Evrim mekanizmaları, filogenetik, beşeri ve doğal coğrafya, kültürel antropoloji ve toplumsal dönüşümlerin tarihi alanlarında okumaktan oldukça hoşlanır.

Çağlayan Taybaş

Kıdemli Yazar

İYTE MBG mezunudur. Klinik araştırma sektöründe kapitalizme hizmet ediyor. Beyin ile kafayı bozmuş olup sürekli araştırır.

Canberk Çolak

Kıdemli Yazar

1996 doğumlu bir bilim meraklısı. Lisansı beslenme bilimi üzerinedir ama tuhaf bulduğu, kafasında soru işareti yaratan her olay hakkında araştırır ve yazar.

Emre Oral

Kıdemli Yazar

Eric Rose

Kıdemli Yazar

Çalışmalarını "Marburg Philipps Üniversitesi" Master Felsefe programında sürdürmektedir. Uzman araştırma alanları; ontoloji (varlık felsefesi) ve bilim felsefesi, fizik felsefesi ve Mantıktır.

Erinç Yurtman

Kıdemli Yazar

Gökhan Eren

Kıdemli Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi doktora öğrencisi.

Meltem Çetin Sever

Kıdemli Yazar

Evrim Ağacı editörü, yazarı ve çevirmenidir. Alanı Kimya’dır ama beşeri bilimlerle yakından ilgilenir. Gerçeğe ulaşmak için bilimsel şüphecilik ve bilimsel yöntemlerin kullanılması gerektiğini savunur.

Meriç Öztürk

Kıdemli Yazar

ODTÜ Biyoloji Bölümü mezunudur. ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde yüksek lisansını sürdürmekte, Parkinson üzerine çalışmaktadır. Biyolojinin her alanına ilgi duymakta ama sinirbilimin yerini ayrı tutmaktadır.

Övgü Kayadelen

Kıdemli Yazar

2003'te Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi'nden mezun oldu. Astronomi, gezegen bilimi, psikoloji ile ilgileniyor ve en çok bilim felsefesi ile heyecanlanıyor.

Ozan Zaloğlu

Kıdemli Yazar

Süleyman Demirel Üniversitesi Çevre Bölümü öğrencisiyim. Benim için bir okul gibi olan Evrim Ağacı'nda bilim gazeteciliğini ve tercümanlığını öğrendim. Şimdi bilimin ışığını başkalarına da yaymaya çalışıyorum.

Samet Aytekin

Kıdemli Yazar

Suat Ayöz

Kıdemli Yazar

1986 ve 89 yillarinda ODTU EEMB'den BSc. ve MSc., 2008 yilinda Cambridge Universitesi'nden doktora derecesi aldi. 1991 yilindan beri Turkiye disinda yasiyor.

Yasemin Akın

Kıdemli Yazar

Boğaziçi University, Department of Molecular Biology and Genetics Kadıköy Anadolu Lisesi

Zeki Doruk Erden

Kıdemli Yazar

École Polytechnique Fédérale de Lausanne'da Robotik ve Yapay Zeka konularında lisansüstü çalışmalarını yürütmektedir. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunudur. 2014'ten beri Evrim Ağacı ile çalışmaktadır.

Zeynep Şeniş

Kıdemli Yazar

Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği mezunu. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi'nde Dış Ticaret okuyor. İlgi alanları, sürdürülebilirlik, uzay bilimleri, iklim değişikliği.

Yazarlar ve Çevirmenler

Aktif Yazarlar
İnaktif Yazarlar

Emir Haliki

Yazar | Sv: 4

Ege Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi. College Board AP Physics eğitmeni. Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü mezunu. Çalışma alanları: Astrobiyoloji & Astrofizik & İstatistiksel Fizik & Biyoenformatik

Hacer Aslan

Yazar | Sv: 4

Nuray Mustafazadə

Yazar | Sv: 4

Nöroloji ve psikoloji alanlarına ilgisi olan araştırmacı bilimsever.

Alper Kaan Selçukoğlu

Yazar | Sv: 4

Burak Albayrak

Yazar | Sv: 4

Evren Yıldız

Yazar | Sv: 4

En çok ilgilendiğim alan Ornitoloji. Rüzgar Enerji Santralinde Kuş Gözlemcisi pozisyonunda çalışıyorum. Merlin Bird ID Türkiye Paketini hazırladım.

Leman Zeynep Bakkal

Yazar | Sv: 4

Gerici ideolojilerle mücadele ederek ve bilimsel disiplinler arası materyalist bütünlükler kurarak aydınlanma mücadelesi veren bir bilim insanı adayı:)

Sena Küçükkıvanç

Yazar | Sv: 4

Çevirmen, 3D Dijital Artist, Bilgisayar Mühendisi, Laborant ve Veteriner https://bionluk.com/sanemkivanc

Gökalp Selamet

Yazar | Sv: 4

Bilim habercisi.

Efe Yağız

Yazar | Sv: 4

Simay Aladağ

Yazar | Sv: 3

Furkan Özel

Yazar | Sv: 3

Kasım Aydın

Yazar | Sv: 3

Arda Öğrenenefe

Yazar | Sv: 3

Sosyal Bilimler yazarı.

Dılbaz Yenisoy

Yazar | Sv: 3

Okan Nurettin Okur

Yazar | Sv: 3

Yusuf Yiğit Arslan

Yazar | Sv: 3

Mücahid Köse

Yazar | Sv: 3

Berke Kızılyel

Yazar | Sv: 3

Pırıl Okay

Yazar | Sv: 3

Poyraz Sinangil

Yazar | Sv: 3

Yasin Tuna Kurşunlu

Yazar | Sv: 3

İlke Gögce

Yazar | Sv: 3

Ilgaz Ay

Yazar | Sv: 3

Sadık Berk Evren

Yazar | Sv: 3

Genç bir bilim araştırmacısı, amatör astronom ve astrofotoğrafçı, astronomi yazarı.

Binnur Balantekin

Yazar | Sv: 3

Emre Sarı

Yazar | Sv: 3

Norveç Arktik Üniversitesi'nde sağlık ekonomisi alanında doktora yapıyorum. Nesiller arası sağlık aktarımı üzerinden sağlıktaki sosyal eşitsizliklerle ilgileniyorum. Modern toplumda eşitsizlikler üzerine ders veriyorum.

Yusuf İğın

Yazar | Sv: 3

Diyarbakır’da doğdu. Ortaöğretimini Diyarbakır Anadolu Lisesinde tamamladı. Şu anda Fırat Üniversitesinde lisans eğitimi almakta. Evrim Ağacı ile 6 sene önce tanıştı. Biyoloji ve uzay araştırmalarına meraklı.

Enes Yüzüak

Yazar | Sv: 3

Enes Kocabey

Yazar | Sv: 3

Mehmet Furkan Sağlam

Yazar | Sv: 3

22 yaşında, bilim meraklısı ve kendini bu amaç uğrunda geliştirmeyi isteyen, Eskişehir Teknik Üniversitesi (Makine Mühendisliği ve Fizik) öğrencisidir. Fizik, felsefe ve matematik alanına ilgi duyar.

Arya Elçi

Yazar | Sv: 3

Öykü Arslantaş

Yazar | Sv: 3

Pamukkale Üniversitesi Tıp fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. En çok ilgilendiğim alan Nöroloji ve Psikiyatri. Resim çizmeyi, tenis oynamayı seviyorum. Doğa Anadolu lisesinden 2.likle mezun oldum.

Deha Kaykı

Yazar | Sv: 3

Evrimsel biyoloji, biyoteknoloji, genetik, omurgalı paleozoolojisi, paleontoloji, astrobiyoloji, astrofizik, kuantum mekaniği ve modern fizik başlıca ilgi alanları olan bir genç bilimsever.

Eymen Şengül

Yazar | Sv: 3

Emir Şakir

Yazar | Sv: 3

ben Emir Şakir 16 yaşındayım Türkiyenin İstanbul ilinde yaşıyorum şuan maltepe de bir okul olan Atilla Uras Anadolu Lisesine gidiyorum.

Hüseyin Avcı

Yazar | Sv: 3

Eftal Oturakçıibogil

Yazar | Sv: 3

Sosyal bilimler ve doğa bilimlerine ilgili bir araştırmacı. Evrim Ağacı Soci Science Grubu yöneticisi. Bilimsever.

Muhammet Can Dilek

Yazar | Sv: 3

Kalkülüs, Astrofizik, Evrimsel Biyoloji, Taksonomi alanlarıyla ilgilenen ve tıp isteyen bir lise öğrencisi.

Salih Omurtay

Yazar | Sv: 3

Bahar Kar

Yazar | Sv: 2

Atahan Germen

Yazar | Sv: 2

Barış Barış

Yazar | Sv: 2

Ali Ahmet Turunç

Yazar | Sv: 2

İrem Balcı

Yazar | Sv: 2

Denizali Doğan

Yazar | Sv: 2

Dilvin Laçin

Yazar | Sv: 2

Ece Karayigit

Yazar | Sv: 2

Melih Karalı

Yazar | Sv: 2

Hakan Orhan

Yazar | Sv: 2

Esma Selin Aslan

Yazar | Sv: 2

Elif Karakoç

Yazar | Sv: 2

Ege Can Karanfil

Yazar | Sv: 2

Ebru Tuba Ölçücü

Yazar | Sv: 2

Yusuf Taha Yılmaz

Yazar | Sv: 2

Görkem Gültekin

Yazar | Sv: 2

Nadire Ceren Ünverdi

Yazar | Sv: 2

Ege Göksün

Yazar | Sv: 2

Kadıköy Anadolu mezunu ve Boğaziçi Üniversitesi'nde Kimya Mühendisliği okuyor. 1 sene yurtdışı eğitimi dışında astronomi ve moleküler biyoloji alanlarına oldukça ilgili. Zekanın gelişimi üzerine ayrı bir ilgisi var.

Selin Demiryol

Yazar | Sv: 2

Bahçeşehir MBG son sınıf öğrencisidir. Esas araştırmalarını bitki biyoteknolojisi üzerine yürütmektedir. İmmünoloji, Bitki biyoteknolojisi, Evrim ve Yaşlanma üzerine makale yazmaya ve çeviriler yapmaktan hoşlanır.

Göktuğ Kaçıra

Yazar | Sv: 2

Evrim Ağacı'nda yazar. Marmara Üni Biyoloji bölümü öğrencisi. Genel olarak hayvanlarla alakalı ve evrimsel biyoloji odaklı yazılar yazıyor. İlgi alanları: Taksonomi, Zooloji, Etoloji ve Evrimsel Biyoloji.

Fatih Birinci

Yazar | Sv: 2

Farklı zamanlarda ve bölümlerde Koç, 19 Mayıs, ODTÜ ve Uludağ Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Favori alanı psikolojidir. Evrimi gerçekten anlayıp da dünyası sarsılmayan insanları anlamamaktadır.

Ömer Ekmel Kara

Yazar | Sv: 2

Bahçeşehir Üniversitesi Moleküler Bioloji ve Genetik bölümünden 2022'de mezun oldum; akademik hayatıma Queen Mary University of London'da Cancer and Cellular and Molecular Biology MSc devam ediyorum.

Eylül Gökçe Altunkeser

Yazar | Sv: 2

İÜ ▪︎ Bilim ve bilim kurgu kitapları okumayı seviyor, çeviriler yapıyor, kenarda köşede kalmış filmler izliyor :> ▪︎ Biyoloji, yapay zeka ve astronomi ilgi alanları.

Ulaş Alagöz

Yazar | Sv: 2

ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama bölümünde lisans eğitimini 2000 yılında, Çukurova Üniversitesi Arkeometri Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimini 2004 yılında tamamladı.

Zeynep Sena Önem

Yazar | Sv: 2

Bu platformda 2020 yılında, Kanser Genetiği ve Bağırsak Mikrobiyotası hakkında 2 yazım yayınlandı; 2023 yılında ise Uyku Alışkanlığı hakkında blog yazım yayınlandı.

Gonca Çelik

Yazar | Sv: 2

Gıda Yüksek Mühendisi. Gıda kaynaklı patojenlerin davranışları, hastalık oluşturma mekanizmaları ve gıda güvenliği uzmanlık alanıdır.

Ahmet Uğur Avcı

Yazar | Sv: 2

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi 2011-2018 Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi Hava ve Uzay Hekimliği 2019-2022

Veli Sarıgül

Yazar | Sv: 2

Kahramanmaraş'ta doğdu, lise son sınıf öğrencisi, popüler bilim takipçisi ve Antropolog olmak istiyor

Alperen Erdem

Yazar | Sv: 2

Bilimsever. İlgi alanları matematik, astronomi, fizik ve felsefe.

Nehir Yel

Yazar | Sv: 2

Zeynep Yağmur Duman

Yazar | Sv: 2

Melike Üzücek

Yazar | Sv: 2

Umut Karip

Yazar | Sv: 2

Sude Akman

Yazar | Sv: 2

Sıla Uçar

Yazar | Sv: 2

Sena Ömür

Yazar | Sv: 2

Selin Akdemir

Yazar | Sv: 2

Yiğit Efe Nas

Yazar | Sv: 2

Egemen Süzer

Yazar | Sv: 1

Doğasever, doğa sporcusu, manzara fotoğrafçısı, bilimkurgu tutkunu.

Ayşegül Şenyiğit Özdil

Yazar | Sv: 1

Evrim Ağacı'nın genel editörü, popüler bilim yazarı ve çevirmenidir. İstanbul Üni. İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yıldız Teknik Üni. Yabancı Diller Yüksek Okulunda İngilizce öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır

Okan Özyazgan

Yazar | Sv: 1

Ezgin Boyraz

Yazar | Sv: 1

Can Altınsoy

Yazar | Sv: 1

Ayşe Ezo Yanı

Yazar | Sv: 1

EA Discord Astronomik Disiplinler Grubu

Yazar | Sv: 1

Evrim Ağacı Popüler Bilim Grubu

Sude Ergenay

Yazar | Sv: 1

Dilara Aydın

Yazar | Sv: 1

https://bionluk.com/dilaraayydin

Talar Cilacı

Yazar | Sv: 1

Adanur Nas

Yazar | Sv: 1

Mert Taşdemir

Yazar | Sv: 1