Tüm Etkinlikler ve İlanlar
Konferans
Çalıştay
Bilim Buluşması
Canlı Bilim Yayını
Staj
Burs
Lisansüstü Eğitim
Makale Çağrısı (CFP)
Yazı Yarışması
Araştırma Anketi
Ders
Eğitim
Seminer
Sempozyum
İlanAraştırma Anketi
Ücretsiz
Anıl Usta
Anıl Usta İlanı Ekleyen
Üniversite Öğrencilerine Yönelik Çevrimiçi Eğitim Araştırması
-

Merhaba Evrim Ağacı Ailesi, 

Araştırma üniversite öğrencilerine yöneliktir. Covid-19 nedeniyle sadece online olarak veri toplayabileceğim için gönüllü olarak katılımınız ve desteğiniz benim için çok önemli. Araştırma yaklaşık katılımcıya bağlı olarak 5-10 dk. sürecektir. Gerekli izinler alınmıştır. Araştırma ile alakalı gerekli tüm bilgiler bağlantı adresinde mevcuttur. Şimdiden teşekkür ederim. Sağlıkla kalın. 

Devamını Göster
EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz15 Mayıs
Coşkun Deniz Doğan
Coşkun Deniz Doğan Etkinliği Ekleyen
Hakan Coşkun Söyleşisi (Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi) - Atocosmic
15 Mayıs 2021 19:00 - 15 Mayıs 2021 20:30

Yeni bir etkinlikle tekrardan karşınızdayız! Hem de bu sefer Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Hakan Coşkun ile beraberiz!

Ege Üniversitesi Biyoloji bölümü mezunu olan Coşkun, yüksek lisansını Ankara Üniversitesi’nde, doktorayı ise İspanya Miguel Hernandez Üniversitesi‘nde tamamlamıştır. Şu an Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi, Boston Çocuk Hastanesi’nde araştırmalarını sürdürmekte.

15 Mayıs Cumartesi saat 19.00’da YouTube üzerinden gerçekleşecek bu söyleşimizi sakın kaçırmayın!

Devamını Göster
Hakan Coşkun Söyleşisi (Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi) - Atocosmic
EtkinlikEğitim
ÇevrimiçiÜcretsiz24 Mayıs
Bir Nevi Akademi
Bir Nevi Akademi Etkinliği Ekleyen
Galileo'nun Serbest Düşmesi, Fonksiyonel Denklemler ve Grup Teorisi
24 Mayıs 2021 16:30 - 02 Haziran 2021 19:30

Eğitmen: İlmar Gahramanov

Hedef Kitle: Lise 3-4, üniversitelerin fizik ve matematik hazırlık öğrencileri ve lise fizik ve matematik öğretmenleri

Kontenjan: 20 katılımcı

Tarihler:

  • 24 Mayıs Pazartesi, 16.30
  • 26 Mayıs Çarşamba, 17.30
  • 31 Mayıs Pazartesi, 16.30
  • 2 Haziran Çarşamba, 17.30

Açıklama: Galileo’dan başlayarak fizik problemlerini çözmek için fonksiyonel denklemler kullanılmaktadır. Bu derslerde serbest düşme problemini çözmek için bu tür denklemler inceleyeceğiz. Fonksiyonel denklemleri çözerken doğal olarak grup teorisi de ile tanışacağız.

Son Başvuru Tarihi: 16 Mayıs 2021, 17.00

Başvuru Sonuçlarının Açıklanması: 20 Mayıs 2021

Devamını Göster
Galileo'nun Serbest Düşmesi, Fonksiyonel Denklemler ve Grup Teorisi
EtkinlikKonferans
ÇevrimiçiÜcretsiz7 Mayıs
Guney Cetin
Guney Cetin Etkinliği Ekleyen
Havacılık ve Uzay Zirvesi
07 Mayıs 2021 20:31 - 09 Mayıs 2021 23:59

Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü olarak, 7-8-9 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Havacılık ve Uzay Zirvesi etkinliğimize davetlisiniz!
Birbirinden değerli konuklarımızın sunumlarını dinlemek ve sorularınızı sormak için etkinliğimizi unutmayın. İlgili linklere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster
Havacılık ve Uzay Zirvesi
EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz8 Mayıs
Said Bozkurt
Said Bozkurt Etkinliği Ekleyen
Feleğini Şaşıran Gezegen - Prof. Dr. Kazım Yavuz Ekşi - COSMIC Particles
08 Mayıs 2021 21:00 - 08 Mayıs 2021 22:30

8 Mayıs Cumartesi günü saat 21.00'da Prof. Dr. Kazım Yavuz Ekşi canlı yayın konuğumuz olacaktır. YouTube kanalımızdan yayını takip edebilirsiniz. 

YouTube: COSMIC Particles

#SınırsızMerak 

Devamını Göster
Feleğini Şaşıran Gezegen - Prof. Dr. Kazım Yavuz Ekşi - COSMIC Particles
EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz1 Mayıs
Gelecek Bilimde
Gelecek Bilimde Etkinliği Ekleyen
Ayhan Tarakçı ile BilimDiyalog
01 Mayıs 2021 21:00 - 01 Mayıs 2021 23:59

Bu hafta “BilimDiyalog” serimizde konuğumuz Ayhan Tarakçı.

Burak Çankaya sunuculuğunda gerçekleşecek canlı yayınımız, 1 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de YouTube kanalımızda sizlerle!

Bilimle Kalın!

Devamını Göster
Ayhan Tarakçı ile BilimDiyalog
EtkinlikKonferans
ÇevrimiçiÜcretsiz3 Mayıs
Kagan Ucak
Kagan Ucak Etkinliği Ekleyen
Matematik Haftası
03 Mayıs 2021 22:59 - 07 Mayıs 2021 23:59

Boğaziçi Üniversitesi Bilim Kulübü Matematik Kurulu ve Koç Üniversitesi Bilim Kulübü Matematik Komitesi işbirliğinde 3-7 Mayıs tarihleri arasında Matematik Haftası etkinliğini Zoom üzerinden gerçekleştireceğiz. Etkinliğimizde Boğaziçi Üniversitesi'nden ve Koç Üniversitesi'nden akademisyenlerle birlikte hafta içi her gün farklı matematik seminerleri düzenleyeceğiz.

Etkinlik ücretsizdir ve seminerlerin Zoom linklerini etkinliğe kayıt olanlara mail yoluyla göndereceğiz, ayrıca dilerseniz kayıt formundan etkinliğin Whatsapp grubuna da katılım sağlayabilirsiniz.

Devamını Göster
Matematik Haftası
Daha Fazla İçerik Göster
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın