Tüm Etkinlikler ve İlanlar
Konferans
Çalıştay
Bilim Buluşması
Canlı Bilim Yayını
Staj
Burs
Lisansüstü Eğitim
Makale Çağrısı (CFP)
Yazı Yarışması
Araştırma Anketi
Ders
Eğitim
Seminer
Sempozyum
İlanAraştırma Anketi
Ücretsiz19 Ekim
Bersu Aykutlu
Bersu Aykutlu İlanı Ekleyen
Ebeveyn Sharenting Ölçeği Araştırmamıza Katılın!
19 Ekim 2021 15:01 - 26 Ekim 2021 23:59

Merhaba,

Ben Psikolog Bersu Aykutlu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans arkadaşlarım Tarık Kaya, Ahmet Hoşgör ve Şevval Tataroğlu ile birlikte Doç. Dr. Yeliz Kındap Tepe danışmanlığında yürüttüğümüz çalışmada "ebeveynlerin" katılımına ihtiyaç duymaktayız. Araştırmanın amacı, ebeveynlerin sharenting (çocuklarının fotoğraf, video, doğum tarihi gibi kişisel bilgilerini herhangi bir sosyal medya platformunda çocuklarından izin almaksızın paylaşan ebeveynlerin güncel bir davranış pratiği) olgusuna dair tutumlarını incelemeye yöneliktir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayıp araştırmamıza katılarak bize destek olabilirsiniz. Değerli yardım ve katkılarınız için teşekkür ederiz. 

Devamını Göster
Ebeveyn Sharenting Ölçeği Araştırmamıza Katılın!
EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz
Gelecek Bilimde
Gelecek Bilimde Etkinliği Ekleyen
Hayatın her yerinde olan kompozit malzemeler nelerdir?
-

18 Ekim Pazartesi günü saat 21.00'de, Twitch kanalımızda Bilim Kafe serimizin yeni yayınında yayıncılarımızdan Sedat Canlı, Hikmet Eren ve Seçkin Öztürk ile birlikte hayatımızı çevreleyen Kompozit Malzemeler hakkında konuşacağız. Yayınımıza hepinizi bekliyoruz. Bilimle Kalın! 

Devamını Göster
Hayatın her yerinde olan kompozit malzemeler nelerdir?
EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz
Gelecek Bilimde
Gelecek Bilimde Etkinliği Ekleyen
Ünlü Bestekar Franz Peter Schubert Kimdir?
-

 17 Ekim 21.00'de Twitch kanalımızda, yayıncılarımızdan Esat Canberk Özçelik ve Onat Atmaca ile bestekar Franz Peter Schubert'in hayatı ve eserleri hakkında konuşacağız. Ünlü bestekarın hayatını öğreneceğimiz yayınımıza hepinizi bekliyoruz. Bilimle kalın! https://www.twitch.tv/gelecekbilimde

Devamını Göster
Ünlü Bestekar Franz Peter Schubert Kimdir?
EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz19 Ekim
Avcılar Evrim Atölyesi
Avcılar Evrim Atölyesi Etkinliği Ekleyen
Ruhsal Travmalar - Doç. Dr. Burhanettin Kaya - 19 Ekim Salı 20.00
19 Ekim 2021 20:00 - 19 Ekim 2021 22:00

19 Ekim Salı akşamı saat 20.00'de Doç. Dr. Burhanettin Kaya ile birlikte Ruhsal Travmalar üzerine konuşacağız. Etkinlik bağlantısı etkinlik günü duyuru gruplarımız üzerinden paylaşılacaktır.

Duyuru gruplarına katılmak için iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Göster
Ruhsal Travmalar - Doç. Dr. Burhanettin Kaya - 19 Ekim Salı 20.00
EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz
Gelecek Bilimde
Gelecek Bilimde Etkinliği Ekleyen
Simülatör ile Kıbrıs’tan Adana'ya uçmak nasıl bir deneyim?
-

 16 Ekim Cumartesi günü saat 21.00’de Twitch kanalımızda sizlerle birlikteyiz. Kaptan'ın Seyir Defteri serimizin yeni bölümünde Psikolog Cevdet Acarsoy ile Microsoft Flight Simulator ile sanal uçuşu deneyimlerken sizden gelen psikoloji sorularını yanıtlayacağız. Bu deneyimi yaşamak isteyen herkesi yayınımıza bekliyoruz. Bilimle kalın! https://www.twitch.tv/gelecekbilimde

Devamını Göster
Simülatör ile Kıbrıs’tan Adana'ya uçmak nasıl bir deneyim?
EtkinlikEğitim
ÇevrimiçiÜcretsiz21 Ekim
Anıl Ahmet Çırak
Anıl Ahmet Çırak Etkinliği Ekleyen
Python Eğitimi - Giriş Seviyesi
21 Ekim 2021 20:00 - 22 Ekim 2021 22:00

Roket ve Uzay Kulübü yep yeni bir eğitim ile karşınızda! 🚀 

Yeni dönemle beraber, yeni bir online eğitim serisine başlıyoruz. Serinin ilk eğitimi Python kodlama dili.

21 ve 22 Ekim tarihlerinde saat 20:00’da başlayacak olan 2 oturumluk eğitimimizi Microsoft Student Ambassador Serhat Kumaş verecek. Sıfırdan başlayacağımız eğitimimize Python öğrenmek isteyen herkes davetlidir.

Katılım linki formda verdiğiniz mail adresinize iletilecektir. Sertifika ise 2 güne de katılım sağlamış katılımcılara verilecektir.

Devamını Göster
Python Eğitimi - Giriş Seviyesi
EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz
Gelecek Bilimde
Gelecek Bilimde Etkinliği Ekleyen
17. Yüzyıl Osmanlısında Yaşam Nasıldı?
-

15 Ekim 22.00'de Twitch kanalımızda sizlerle birlikteyiz. Gelen istek üzerine yayıncılarımızdan Alperen Çerçi ile birlikte 17.yüzyıldaki Osmanlı Devletini analiz edeceğimiz yayınımıza hepinizi bekliyoruz. Bilimle Kalın! https://www.twitch.tv/gelecekbilimde

Devamını Göster
17. Yüzyıl Osmanlısında Yaşam Nasıldı?
Daha Fazla İçerik Göster
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın