Bu Reklamı Kapat
Tüm Etkinlikler ve İlanlar
Konferans
Çalıştay
Bilim Buluşması
Canlı Bilim Yayını
Staj
Burs
Lisansüstü Eğitim
Makale Çağrısı (CFP)
Yazı Yarışması
Araştırma Anketi
Ders
Eğitim
Seminer
Sempozyum
Yeni EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz
Gelecek Bilimde
Gelecek Bilimde Etkinliği Ekleyen
Ay'a Gerçekten Gidildi mi?
-

19 Ocak 21.30'da Twitch kanalımızda Psibilim'den Koray Kaymazlar ve Yusuf Karlı ile Bilimle İlgili Komplo Teorileri hakkında konuşacağız.

Hepinizi bekliyoruz!

Devamını Göster
Ay'a Gerçekten Gidildi mi?
İlanYazı Yarışması
Ücretsiz17 Ocak
İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü Ödüllü Sweatshirt Tasarım Yarışması
17 Ocak 2022 21:59 - 30 Ocak 2022 18:59

Herkese merhaba,

Üşüdüğümüz bu kış günlerinde  de bölümümüzü temsil edecek bir sweatshirtü ile ısınmaya ne dersiniz?🔥

Sweatshirt tasarımında sizlerin de yardımına ihtiyacımız var. En uygun renk ile birlikte en güzel tasarımı yapıp *30 Ocak 2022* tarihine kadar bizlere ulaştırdığınız takdirde  kulüp üyelerimizle birlikte en güzel tasarımı seçeceğiz.

Kazanan kişiye de bir ödülümüz olacak. Ödülü öğrenmek için bizi takipte kalın.

Kazanan tasarım sonrası en kısa sürede sweatshirtlerimiz hazırlanıp isteyen kişilere ulaştırılacaktır.

Detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.🌿

🔗https://www.instagram.com/p/CYzZfCrsT8m/?utm_medium=copy_link

Devamını Göster
İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü Ödüllü Sweatshirt Tasarım Yarışması
İlanAraştırma Anketi
Ücretsiz
Büşra Emül
Büşra Emül İlanı Ekleyen
Z Kuşağına Yönelik Bilimsel Araştırma
-

Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık anabilimdalında doktora eğitimimi sürdürmekteyim. Z kuşağına yönelik bir makale çalışması yürütmekteyim.

Araştırma için 2000 ve sonrası doğumlu bireylerle çalışmaktayım. Katılımcılardan elde edilen veriler sadece bilimsel çalışma amacıyla kullanılacak olup, forma kaydedilen cevapları araştırmacıdan başkası görmeyecektir. Soruların içten, tarafsız ve eksiksiz olarak cevaplanması araştırma bulgularının geçerliliği açısından önemlidir.

Haydi Kristal Kuşak! Şimdi sizin zamanınız, bilim için paylaşıyoruz :)

Devamını Göster
Z Kuşağına Yönelik Bilimsel Araştırma
İlanLisansüstü Eğitim
İstanbulÜcretsiz17 Ocak
Emine Şenli
Emine Şenli İlanı Ekleyen
Sembolik Ücretle Danışan Görme
17 Ocak 2022 05:24 - 17 Ocak 2023 23:59

Merhabalar, Ben Psikolojik Danışman Emine Şenli. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunuyum. Aile Danışmanlığı yüksek lisans eğitimim devam ederken aktif olarak; Bireysel Psikolojik Danışma, Evlilik ve Çift Terapisi, Aile Danışmanlığı üzerine çalışmaktayım. Süpervizyon kapsamında sembolik ücretle yüz yüze ve online danışan görmekteyim. 

Devamını Göster
Sembolik Ücretle Danışan Görme
EtkinlikCanlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz
Gelecek Bilimde
Gelecek Bilimde Etkinliği Ekleyen
Psibilimde bu hafta fizik hakkındaki sorularınızı cevaplıyoruz!
-

12 Ocak 21.30'da Psibilim'den Yusuf Karlı ve Koray Kaymazlar ile Twitch kanalımızda fizik üzerine soru-cevap yapacağız.

Hepinizi bekliyoruz!
Bilimle kalın!

Devamını Göster
Psibilimde bu hafta fizik hakkındaki sorularınızı cevaplıyoruz!
İlanAraştırma Anketi
IzmirÜcretsiz12 Ocak
Sinan Alper
Sinan Alper İlanı Ekleyen
Önemli Dünya Meseleleriyle İlgili Görüşlerin Araştırıldığı Psikoloji Çalışması
12 Ocak 2022 14:22 - 19 Şubat 2022 23:59

Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Sinan Alper ve Yüksek Lisans öğrencisi Büşra Elif Yelbuz olarak, COVID-19, iklim değişikliği ve önemli diğer konularla ilgili görüşlerinizin araştırıldığı, aynı zamanda sizinle ilgili kişisel özelliklerin incelendiği bir araştırma yürütüyoruz. Çalışma yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Katılır ve linki çevrenizle paylaşırsanız çok seviniriz.

Çalışma linki: 

https://khaspsychology.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_1SJ2v6V10HcXxY2

Devamını Göster
Önemli Dünya Meseleleriyle İlgili Görüşlerin Araştırıldığı Psikoloji Çalışması
Yeni EtkinlikEğitim
İstanbul100TL22 Ocak
Günhan Kürkçüoğlu
Günhan Kürkçüoğlu Etkinliği Ekleyen
Çocuklarla Felsefe Yolculuğu
22 Ocak 2022 10:30 - 22 Ocak 2022 12:30

ÇOCUKLARLA FELSEFE YOLCULUĞU BAŞLIYOR 

Hugin&Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu’nda Reşat Erünsal’ın eşliğinde “insanlığın en temel üretimi olan düşünce mirasını devralmak için çocuklarla birlikte felsefe yolculuğuna” çıkılıyor. 12-17 yaş arasındaki çocuklara birlikte yapılacak ve 4 hafta sürecek “Çocuklarla Felsefe Yolculuğu” etkinliğinin ilki 22 Ocak Cumartesi 10.30 -12.30  saatleri arasında gerçekleşecek. Dört hafta boyunca her cumartesi gerçekleşecek etkinlikte, Varlık Felsefesi, Bilgi Felsefesi, Etik ve Değer Felsefesi ile Estetik konu başlıklarında çalışmalar yapılacak. 

Bir düşünce artırım platformu olarak oluşan Soru2 Felsefe Grubu’nda yer alan Reşat Erünsal, “Felsefenin Dönüştürücü Gücü” nü bu kez çocuklarla çıkacağı yolculukta farklı bir etkinlikte birlikte deneyimlemeye çağırıyor. Hugin&Munin Kültür ve Sanat Paylaşım  Platformu’nda 22 Ocak- 12 Şubat tarihleri arasında dört hafta sonu Cumartesi saat 10.30 – 12.30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte, çocuklarla birlikte bazen beyin fırtınası, bazen bir drama eşliğinde  farklı düşünme becerileri üzerinde çalışacaklarını belirten Erünsal, “Bilgiye boğulmadan ‘Düşünmek nedir?’ sorusu üzerinden felsefenin temel konuları üzerinde dört hafta boyunca,  bazen eleştirel, bazen yaratıcı, bazen umutlu bir bakışla birlikte yeni açılımlara ulaşacağız” değerlendirmesi yapıyor.    

Erünsal, “Çocuklarla Felsefe Yolculuğu” etkinliği kazanımları hakkında ise şu bilgileri veriyor: “Bu etkinlik ile amacımız,  eleştirel, yaratıcı ve en önemlisi birlikte, işbirliğine dayalı düşünme becerisini geliştirmek. Bu eğitimler ile neden-sonuç ilişkilerinin doğru kurulması,  farklı açılardan bakabilme gibi önemli sonuçları hedefliyoruz. Etkinlik sonunda, çocukların kendilerini ifade edebilmelerinin yolunu açarken, kavramlar üzerinde akıl yürütme becerilerini geliştirmelerini hedefliyoruz. Bu şekilde, başkalarının düşüncelerini duyup değerlendirmeyi, o düşüncelere tarafsız olarak ve birlikte işbirliği içerisinde, farklılıklara hoşgörüyle yaklaşacak  bakış açısı geliştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz.”

Reşat Erünsal Hakkında: 1993 Yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun olan Reşat Erünsal, öğrencilik yıllarında başlayan Felsefe tutkusu ile ikinci üniversite olarak 2017 yılında İstanbul Üniversitesi’nin sunduğu 4 yıllık Felsefe eğitimini tamamladı. Bir düşünce arttırım platformu olarak bir araya gelen Soru2 Felsefe Grubu içerisinde yer alarak farklı projelerde yer aldı. Hugin ve Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu’nda "Efendi Köle Diyalektiği", "Özgürlük-Eşitlik-Kardeşlik Üçlemesi" ve "Mitosdan Logosa" felsefe sunu çalışmalarına katkı sağladı. Felsefi düşünce ile çocukları ve gençleri daha erken tanıştırmanın gücüne olan inancı ile Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde "Çocuklarla Felsefe Eğitici Eğitimi"ni tamamladı.2022 yılından itibaren Hugin ve Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu'nda Soru2 Felsefe Grubu ile Felsefe Atölye çalışmalarında yer almakta ve "Çocuklarla Felsefe" programı yürütücülüğünü sürdürmektedir.
 

Devamını Göster
Çocuklarla Felsefe Yolculuğu
Daha Fazla İçerik Göster
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nda reklamları 2 şekilde kapatabilirsiniz:

  1. Ücretsiz üye girişi yapmak: Sitedeki reklamların %50 kadarını kapatmak için ücretsiz bir Evrim Ağacı üyeliği açmanız ve sitemizi/uygulamamızı kullanmanız yeterli!

  2. Maddi destekçilerimiz arasına katılmak: Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, sitemizin/uygulamamızın çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, %100 reklamsız ve çok daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et