Soru & Cevap

Puan Ver
4
Puan Ver
Daha önce okuduğum bir makalenizde, ilk insanın asla var olmadığını öğrendim. Ama İslam dinine göre ilk insan Hz Adem'dir. Bu durumda İslam dini ile Evrim teorisi çelişiyor mu ?
Puan Ver
0
Puan Ver
Sokrates doğa bilimlerini ikinci bir plana atmışmıdır attıysa kendince nedenleri nelerdir?
Puan Ver
1
Puan Ver
Habere göre stephen hawking bir parti yapmış ve parti bittikten sonra partinin varlığını açıklamış böylece zaman makinesi olanlar zamanda geriye gidip partiye gidecemiş ,o zaman bu partiye gelmeleri gerekmiyordu mu ?
Puan Ver
1
Puan Ver
Neden bir İngiliz/Amerikan vs. gibi "th" demekte zorluk çekeriz? Ağız ve gırtlak yapısı sesi şekillendirdiği gibi dilleri de şekillendirir mi? Eğer öyleyse evrimin diller üzerinde nasıl bir etkisi vardır?
Puan Ver
3
Puan Ver
Matrixteki gibi insanlara özel bir sanal dünya yaratıp orada mı bizi yaşatacaklar? Yoksa bizi yok mu edecekler? Tahminen kaç yıl sonra yapay zekalar teknolojik tekillik oluşturacak?
Puan Ver
2
Puan Ver
Düzcinsel insanlar genellikle neden karşı cinsinin eşcinsel ilişkilerine ılımlı bakarken, hemcinsinin eşcinsel ilişkilerini itici bulur?
Puan Ver
1
Puan Ver
Diyelim ki dünyaya 5 ışık saniye uzaklıktaki bir gezegene çok gelişmiş bir teleskopla bakıyoruz, ışık yine de bize 5 ışık saniye sürede mi ulaşır?
Puan Ver
3
Puan Ver
x ve y magandası havaya ateş ediyor y magandası bir çocuğu vuruyor x kimseyi vurmuyor hakim de y magandasına 15 yıl hapis x magandasına ise para cezası veriyor.Aynı şeyi yapıp farklı ceza almışlar.Asıl sorum kişilerin yaptığı davranışa göre mi yoksa sonuca göre mi yargılanmalı?neden?
Puan Ver
0
Puan Ver
Sanatı sevme nedenimiz nedir? Neden kulağımıza gelen bazı "hoş" ve düzenli sesler bize zevk verir (müzik), neden belli bir düzen içerisinde yapılan vücut hareketlerini severiz (dans), eğer vücumuzdaki özellikler evrimle birlikte bir sebebe dayalı olarak oluşmuşsa bunun sebebi nedir?
Puan Ver
0
Puan Ver
Bugün, instagramda bir videonun altındaki açıklamada insanların köpek yavrularını tatlı bulduğu gibi fillerin de insanları tatlı bulduğu yazıyordu. Yavru bir köpek gördüğümüzde beynimizin çalıştığı yer ile fillerin insanları gördüklerinde beyinlerinin çalıştığı yer aynıymış. Doğru mu?
Puan Ver
3
Puan Ver
Platonun Devlet adlı 7. kitabının başlarında doğdukları andan itibaren bir mağarada hapsedilmiş olarak yaşayan ve dış dünya ile ilgili hiçbirşey bilmeyip dış dünyadan yansıyan gölgeleri gerçeklik olarak kabul edip gölgenin ses çıkardığına inanmışlar.
Puan Ver
0
Puan Ver
Kanada Brock Üniversitesi'nin ''düşük zeka seviyesine sahip insanlar ırkçı ve ön yargılarla beslenen ideolojileri daha kolay benimsemektedir.'' diye bir araştırması bulunmaktadır. Makale Psychological Science dergisinde yayınlanmıştır.
Puan Ver
0
Puan Ver
dikkat eksikliği veya disleksi gibi özel öğrenme güçlükleri genellikle üstün zekalılarda mı görülür ?(Albert Einstein, Darwin vb.). Zeka ile orantısı var mıdır?
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder