Karadelikler ve Oluşumları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu videoda, çok kısa bir şekilde bir karadeliğin nasıl oluştuğunu göreceğiz. HD tuşuna basarak yüksek çözünürlükte izlemenizi tavsiye ederiz. Video bizim için oldukça anlamlı, çünkü okurlarımız ve kardeş sayfamızla yaptığımız kollektif bir çalışmanın ürünü. Videoda gördüğünüz animasyon, okurlarımızdan Sn. Günay Mutlu tarafından hazırlandı. Orjinalini şuraya tıklayarak görebilirsiniz: http://goo.gl/nHvino

Biz, bu videoyu ve açıklamayı alarak öncelikle Kozmik Anafor sayfasına kontrol ettirdik, bilgiler edindik ve sonrasında kendimiz, okurumuzun hazırladığı açıklama metninden yola çıkarak üzerine seslendirme ve müziklendirme yaptık. 

Bu tür çalışmaların gelecekte daha da artmasını umuyoruz. Dolayısıyla eğer ki bilimle alakalı bir çalışmanız varsa, bizimle ortak olarak çalışarak tüm Evrim Ağacı ailesine duyurabilir, onlarla paylaşabilirsiniz.

Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

***

Patreon destekçilerimiz arasına katılmak için: https://www.patreon.com/evrimagaci

Banka, kriptopara, PayPal yoluyla destek olmak için: http://evrimagaci.org/page/tr/maddi-destek

***

En son yüklediğimiz videoyu izlemek için: https://goo.gl/j2ekuh

En popüler videomuzu izlemek için: https://goo.gl/v0gCL3

***

Kanalımıza abone olmak için: https://goo.gl/n8BnO6

 

Açıkça Açıkla: Evrim Nedir?

Ders 7: Mutasyonlar, Crossing-Over, Varyasyonlar ve Rastgelelik

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim