Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kategoriler

Evrim Ağacı'nın yeni içerik görüntüleme sistemi Bilim Ağacı'na hoşgeldiniz!

Bilim Ağacı sistemi, alışageldiğimiz "menü stili" içerik görüntüleme sistemlerinin ötesine geçerek, bilimi bir bütün olarak, dallara ve alt-dallara ayrılmış dev bir ağaç şeklinde görmenizi mümkün kılıyor! Bu yenilikçi yaklaşım sayesinde, bilim dallarının birbiriyle ilişkisini görmeniz, daha önce varlığından bile haberdar olmadığınız yepyeni bilim sahalarını keşfetmeniz, farklı alanlardaki eksiklerinizi kapatarak, bilimi bir bütün olarak kavramanız mümkün olacak. Evrim Ağacı olarak, Türkiye'nin en kapsamlı bilim arşivini üretmek için gece gündüz çalışmaktayız ve Bilim Ağacı, bu ürünleri kapsamlı olarak ilişkilendirip, siz okurlarımızla buluşturabilmemizin en etkili yöntemi! Bilim Ağacı üzerindeki dallanma noktalarına tıklayarak ağacı genişletebilir, kategorilerin yanındaki sayılara bakarak o alanda kaç içerik hazırladığımızı görebilir, dilediğiniz kategorinin üzerine tıklayarak o konudaki tüm içeriklerimizi bir bütün olarak görüp, okumaya başlayabilirsiniz.

Bilim Ağacı, aynı zamanda eski Makale Arşivi'mizin de yerini almaktadır. Okurlarımızın fazlasıyla beğendiğini bildiğimiz Makale Arşivi'miz, "liste tarzı" bir yapıya sahipti. Bu nedenle, tüm içeriklerimizi bir bütün olarak yansıtmayı başaramamaktaydı ve her yeni içeriğimizle güncelliğini daha da yitirmekteydi. Bilim Ağacı sistemimiz ise, biz yeni içerikler hazırladıkça anlık olarak güncellenmektedir. Bilim Ağacı projemiz tamamlandıktan sonra, "Makale Arşivi" değil ama; içeriklerimizi hangi sırada okumanızı tavsiye ettiğimiz, otomatik güncellenebilen yepyeni bir sistemi de devreye sokacağız. O zamana kadar siz değerli okurlarımıza tavsiyemiz, bilimin ilginizi çeken dallarını Bilim Ağacı üzerinden incelemenizdir.

Bilim Ağacı, aktif olarak geliştirilmekte olan bir Evrim Ağacı projesidir. 2010'dan bu yana ülkemize kazandırdığımız 7000 civarındaki içeriğimizin tamamı henüz Bilim Ağacı'ndaki yerini almamıştır. Dolayısıyla boş, detaylandırılmamış, eksik ve/veya hatalı kategoriler görebileceğiniz gibi, aralıklarla Bilim Ağacı'nın dallarının değiştiğini de görebilirsiniz.

Eğer Bilim Ağacı'nın geliştirilmesine katkı sağlamak isterseniz, sağ alt köşedeki geri bildirim tuşunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi: Bilim Ağacı; farklı dal bağlantılarına tıklandıkça ekranınıza sığamayacak büyüklüğe erişebilecek bir ağaç olduğu için, bu sayfada daha rahat hareket edebilmeniz için sayfa "sürüklenebilir yapıda" hazırlanmıştır. Herhangi bir yere tıklayıp, farenizi sürükleyerek sayfada gezinebilirsiniz.

Yükleniyor Yükleniyor
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close