Evrim Ağacı

Bilim Ağacı

Evrim Ağacı'nın yeni içerik görüntüleme sistemi Bilim Ağacı'na hoşgeldiniz!

Bilim Ağacı sistemi, alışageldiğimiz "menü stili" içerik görüntüleme sistemlerinin ötesine geçerek, bilimi bir bütün olarak, dallara ve alt-dallara ayrılmış dev bir ağaç şeklinde görmenizi mümkün kılıyor! Bu yenilikçi yaklaşım sayesinde, bilim dallarının birbiriyle ilişkisini görmeniz, daha önce varlığından bile haberdar olmadığınız yepyeni bilim sahalarını keşfetmeniz, farklı alanlardaki eksiklerinizi kapatarak, bilimi bir bütün olarak kavramanız mümkün olacak. Evrim Ağacı olarak, Türkiye'nin en kapsamlı bilim arşivini üretmek için gece gündüz çalışmaktayız ve Bilim Ağacı, bu ürünleri kapsamlı olarak ilişkilendirip, siz okurlarımızla buluşturabilmemizin en etkili yöntemi! Bilim Ağacı üzerindeki dallanma noktalarına tıklayarak ağacı genişletebilir, kategorilerin yanındaki sayılara bakarak o alanda kaç içerik hazırladığımızı görebilir, dilediğiniz kategorinin üzerine tıklayarak o konudaki tüm içeriklerimizi bir bütün olarak görüp, okumaya başlayabilirsiniz.

Bilim Ağacı, aynı zamanda eski Makale Arşivi'mizin de yerini almaktadır. Okurlarımızın fazlasıyla beğendiğini bildiğimiz Makale Arşivi'miz, "liste tarzı" bir yapıya sahipti. Bu nedenle, tüm içeriklerimizi bir bütün olarak yansıtmayı başaramamaktaydı ve her yeni içeriğimizle güncelliğini daha da yitirmekteydi. Bilim Ağacı sistemimiz ise, biz yeni içerikler hazırladıkça anlık olarak güncellenmektedir. Bilim Ağacı projemiz tamamlandıktan sonra, "Makale Arşivi" değil ama; içeriklerimizi hangi sırada okumanızı tavsiye ettiğimiz, otomatik güncellenebilen yepyeni bir sistemi de devreye sokacağız. O zamana kadar siz değerli okurlarımıza tavsiyemiz, bilimin ilginizi çeken dallarını Bilim Ağacı üzerinden incelemenizdir.

Bilim Ağacı, aktif olarak geliştirilmekte olan bir Evrim Ağacı projesidir. 2010'dan bu yana ülkemize kazandırdığımız 7000 civarındaki içeriğimizin tamamı henüz Bilim Ağacı'ndaki yerini almamıştır. Dolayısıyla boş, detaylandırılmamış, eksik ve/veya hatalı kategoriler görebileceğiniz gibi, aralıklarla Bilim Ağacı'nın dallarının değiştiğini de görebilirsiniz.

Eğer Bilim Ağacı'nın geliştirilmesine katkı sağlamak isterseniz, sağ alt köşedeki geri bildirim tuşunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi: Bilim Ağacı; farklı dal bağlantılarına tıklandıkça ekranınıza sığamayacak büyüklüğe erişebilecek bir ağaç olduğu için, bu sayfada daha rahat hareket edebilmeniz için sayfa "sürüklenebilir yapıda" hazırlanmıştır. Herhangi bir yere tıklayıp, farenizi sürükleyerek sayfada gezinebilirsiniz.

Yükleniyor Yükleniyor
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir kültürü yok etmek için kitapları yakmaya gerek yoktur. İnsanları kitap okumaktan caydırın, yeter.”
Ray Bradbury
Geri Bildirim Gönder