Güney Afrika'daki Lezbiyenlere ''Tedavi'' Amaçlı Toplu Tecavüz!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Güney Afrika’da lezbiyenleri tekrar heteroseksüel olmaya zorlamak, “tedavi etmek” için yapılan toplu tecavüzler, insan hakları örgütlerinin tepkilerine karşın şiddetlenerek sürüyor. Güney Afrika’da yılda 500 bin kadın tecavüze uğruyor, yani her 17 saniyede bir kişi. Her iki kadından biri hayatında bir kez tecavüze uğrayacak.

Mvuleni Fana, futbol antrenmanından eve dönerken 4 erkeğin tecavüzüne uğramış. Bayılmadan önce kulağına çalınan son sözler “Sana yapacaklarımızdan sonra gerçek bir kadın olacaksın, bir daha öyle davranmayacaksın” olmuş. Geçen 15 yılda 31 kadın bu nedenle öldürüldü.

2007’de eşcinsel hakları savunucusu Sizakele Sigasa ve kız arkadaşı Salone Massoooa, bir grup erkeğin tecavüzüne uğramış, iç çamaşırlarıyla bağlanmış ve başlarından vurulmuşlardı. Clare Carter’ın fotoğrafını çektiği 45 kurbandan birisi olan Pearl Mali, 12 yaşından sonra 4 yıl boyunca, lezbiyen olduğundan şüphelenene annesinin eve aldığı yaşlı bir adamın tecavüzüne uğramış.

 

Kaynak: Cumhuriyet

Not: Konuyla ilgili bir Evrim Ağacı makalesini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Ayrıca bu tür sözde "tedavilerin" neden işlevsiz olduğunu da buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İnsanlar Solucanlardan Daha Az Gene Sahip Olabilir!

Uğur Böceği (Uç Uç Böceği)

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim