Gece Modu

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Güney Afrika’da lezbiyenleri tekrar heteroseksüel olmaya zorlamak, “tedavi etmek” için yapılan toplu tecavüzler, insan hakları örgütlerinin tepkilerine karşın şiddetlenerek sürüyor. Güney Afrika’da yılda 500 bin kadın tecavüze uğruyor, yani her 17 saniyede bir kişi. Her iki kadından biri hayatında bir kez tecavüze uğrayacak.

Mvuleni Fana, futbol antrenmanından eve dönerken 4 erkeğin tecavüzüne uğramış. Bayılmadan önce kulağına çalınan son sözler “Sana yapacaklarımızdan sonra gerçek bir kadın olacaksın, bir daha öyle davranmayacaksın” olmuş. Geçen 15 yılda 31 kadın bu nedenle öldürüldü.

2007’de eşcinsel hakları savunucusu Sizakele Sigasa ve kız arkadaşı Salone Massoooa, bir grup erkeğin tecavüzüne uğramış, iç çamaşırlarıyla bağlanmış ve başlarından vurulmuşlardı. Clare Carter’ın fotoğrafını çektiği 45 kurbandan birisi olan Pearl Mali, 12 yaşından sonra 4 yıl boyunca, lezbiyen olduğundan şüphelenene annesinin eve aldığı yaşlı bir adamın tecavüzüne uğramış.

 

Kaynak: Cumhuriyet

Not: Konuyla ilgili bir Evrim Ağacı makalesini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Ayrıca bu tür sözde "tedavilerin" neden işlevsiz olduğunu da buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 1

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 20/11/2019 03:25:57 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/1844

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Reklam
Reklam
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yapılması gerekeni bilmek, korkuyu yok eder.”
Rosa Parks
Geri Bildirim Gönder