Yazdır

İnsan haricindeki hayvanların davranışlarına yönelik bilgileri bulabileceğiniz albümümüz.

 • Bilinmeyenden Neden Korkarız?

  Bilinmeyenden Neden Korkarız?

  Bilinmeyeni hemen yargılama, ondan korkma ve nefret etme konusunda hiç tereddüt etmeyiz. Kabul etmeliyiz ki, hepimiz zenofobiden muzdaribiz. Balbir Singh Sodhi 15 Eylül 2001 tarihinde Arizona eyaletinin Mesa kentinde vurularak öldürüldü. Katil zanlısı bunu 11 Eylül terör saldırılarının intikamını almak

  Devamı...
 • Bilişsel Yük Teorisi

  Bilişsel Yük Teorisi

  Bilişsel Yük Teorisi, öğrenme görevlerinin oluşturduğu bilişsel yükün öğrencilerin yeni bilgi işleme ve uzun süreli bellek yaratma becerisini nasıl engelleyebileceğini anlamaya çalışır. Öğrenci gereksiz istemlere maruz bırakıldığında bilgi işleme görevi, olduğundan daha karmaşık hale gelerek bilişsel yükün artmasına neden olur.

  Devamı...
 • Neden Robotlara Güvenmekten Çekiniyoruz?

  Neden Robotlara Güvenmekten Çekiniyoruz?

  Bir psikoloji araştırması, bilgisayarlar gibi fayda ve zararları hesaplayarak ahlaki kararlar verenlere insanların güvenmediğini gösteriyor. Yapay zeka üzerine kurulu teknolojiler insan hayatını kökten değiştirmektedir. Bu makineler günlük hayatımızla gitgide bütünleştikçe, onların vereceği kararlar da sadece faydacı olmanın ötesine geçip ahlaki

  Devamı...
Geri Bildirim

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close