Evrim Ağacı Logo Evrim Ağacı
Evrim Ağacı
Reklamı Kapat

Evrim Ağacı'na Neden Üye Olmalısınız?

Evrim Ağacı'na Neden Üye Olmalısınız?
2 dakika
1,244 Okunma Sayısı
Not Ekle
Reklamı Kapat

Evrim Ağacı, Türkiye'nin en büyük bilim platformlarından birisidir. Ama "bilim platformu" da nedir? Neden bir "blog" değil?

İzah edelim: Amacımız, Evrim Ağacı'nı Türkiye'deki bilimseverlerin diğer bilimseverlerle etkileşime geçip fikir alışverişinde bulunabilecekleri, tanışabilecekleri, beraber projeler yapabilecekleri bir yuva haline getirmek. Dolayısıyla Evrim Ağacı'nda sadece "içerik üretmek" ile kalmıyoruz; aynı zamanda sitemizi, ülkemizin bilimsel aydınlanma sürecinde rol alma potansiyeli olan her bir bilimsever için faydalı olacak bir dijital bir platform (bir nevi "bilimsel sosyal medya") olarak geliştiriyoruz. Buna yönelik araçlar hazırlıyoruz, ürünler geliştiriyoruz, sistemler programlıyoruz.

Patreon ve Kreosus üzerinden bize maddi destekte bulunan destekçilerimiz sayesinde Evrim Ağacı'nın bütün içerikleri %100 ücretsizdir. Dolayısıyla her içeriğimize üyelik olmadan da ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Ancak üye olmanın bazı avantajları mevcut. Bunları kısaca sıralayacak olursak:

 • Evrim Ağacı Aylık E-Posta Bülteni: Her ay, bir önceki ayın en öne çıkan içeriklerinden yaptığımız, tamamen editör seçkisi olan ve adeta bir "e-dergi" gibi düşünebileceğiniz bültenimize sadece üyelerimiz erişebilmektedir. Bülten, %100 ücretsizdir.
 • Evrim Ağacı Akademi: Tamamen ücretsiz bir eğitim akademisi olan Evrim Ağacı Akademi'deki okuma istatistiklerinizi ve bir yazının ne kadarını okuduğunuzu takip eden sistemlerimizi kullanabilmek için üyelik oluşturmanız ve yazıları okurken giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Sonra Oku & Favori İçerik Tuşları: Eğer okumak istediğiniz içerikleri sonra okumak üzere kaydetmek veya favorileriniz arasına ekleyerek kolayca erişmek isterseniz, her içeriğin içinde buna yönelik tuşlarımız mevcuttur. Ancak bunlara erişmek için üyelik oluşturmanız ve yazıları okurken giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Soru & Cevap Platformu: Tamamen bilimsel ve sadece bilimseverler için geliştirdiğimiz Soru & Cevap Platformu'muzda sorular sorabilmek ve cevaplar girebilmek için üyelik oluşturmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Etkinlik & İlan Platformu: Türkiye'de bilimseverlerin ortak etkinlik yapamaması ve bilimsel ilanlarını diğer bilimseverlere duyuramaması büyük bir problem. Bunların önüne geçmek için geliştirdiğimiz Etkinlik & İlan Platformu'muz tüm bilimseverlere açık! Ancak bu platformda etkinliğinizi veya ilanlarınızı paylaşabilmek ve katılım göstermek istediğinizi sistemimiz üzerinden beyan edebilmek için üyelik oluşturmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Duygu Paneli: Eğer bir içerik sizi mutlu ettiyse, heyecanlandırdıysa, korkuttuysa, üzdüyse veya herhangi bir diğer duyguyu sizde tetiklediyse, bunu yazara ve diğer okurlara ilan etmek için her içeriğimizin sonunda bulunan Duygu Paneli'ni kullanabilirsiniz. Ancak bunu kullanabilmek için üyelik oluşturmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Kreosus: Evrim Ağacı'nın çatı platformu olan Tree of Evolution tarafından geliştirilen sürdürülebilir kitle fonlama platformu Kreosus üzerinden maddi destek toplamak veya Kreosus kullanan üreticilere maddi destek göndermek için üyelik oluşturmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Uyum Puanı (UP): Sitemize, dolayısıyla Türkiye'deki bilim algısına yaptığınız katkıları ölçen ve siteyi oyunlaştıran aracımız olan Uyum Puanı (UP) sistemimizden faydalanabilmek için üyelik oluşturmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir.
Okundu Olarak İşaretle
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 6
 • Bilim Budur! 1
 • Güldürdü 1
 • Umut Verici! 1
 • Tebrikler! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • İnanılmaz 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 18/01/2021 03:53:01 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/5100

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Reklamı Kapat
Kategoriler ve Etiketler
Tümünü Göster
Güncel
Karma
Agora
Instagram
Davranış
İklim
Kadın Sağlığı
Türkiye
Homeostasis
Viroloji
Kamuflaj
Hastalık Kataloğu
Evrim
Balıkçılık
Diş Hastalıkları
Yaşam
Bilim Tarihi
Samanyolu Galaksisi
Evrim Ağacı Duyurusu
Anne
Teori
Biyografi
Makina
Balık Çeşitliliği
İstatistik
Toplum
Covid-19
Wuhan
Maske Takmak
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
Reklamı Kapat
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun.”
Marie Curie
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku