Keşiş Yengeçleri İçin Camdan Kabuklar!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Portobello'da bulunan akvaryumdaki araştırmacılar, Keşiş Yengeçleri'nin göreceli olarak büyük vücutlarını, göreceli olarak küçük kabuklara nasıl sığdırdıklarını merak ederek ilginç bir deney tasarlamışlar.

Camdan kabuklar yapıp, yengeçlerin yuvalarına bırakmışlar ve yengeçlerden bazıları meraklarına yenik düşerek bu camdan kabukları ev edinmişler. Bu harika fotoğraf da, bu anı görüntülemiş.

Sinir Sistemimiz...

Şempanzeler ve İnsanlar...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim