Ivanpah Solar Güç Tesisi

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ivanpah Solar Güç Tesisi, Kaliforniya'nın Mojave Çölü'nde kurulu olan, Dünya'nın en büyük solar güç tesisidir. Bu tesis içerisinde Güneş enerjisini yoğunlaştırarak elektrik üretiminde kullanılan 173500 adet heliostat bulunmaktadır. 2.2 milyar dolar harcanarak inşa edilen ve 13 Şubat 2014 yılında kullanıma açılan tesis bugüne kadar toplamda 1.534.648 MW-h elektrik üretimiyle 140.000 eve elektrik sağlamıştır.

Zeki Papağan Alex ve Dil Becerisi

Akıl Almayacak Sayıda Galaksi!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder