Soru & Cevap

Fizik & Kuantum

Puan Ver
0
Puan Ver
merhaba arkadaşlar, merak ettiğim konu bütün sesleri aynı olarak değerlendirebilir miyiz, bir insan sesi veya hayvan sesi ile müzik veya herhangi bir ses arasındaki farklar nedir? her birini ayrı sınıflandırabilir miyiz yoksa hepsi farklı frekans düzeyinde sesler mi ?
Puan Ver
0
Puan Ver
kütleçekim diye bir olgu var, peki ya bunun sebebi cismin kütleye sahip olması mı? Işık neden kütleçekimden etkileniyor? Evrenin temel yasalarının oluşumu, sebebi hakkında ne biliyoruz? Bu konuda felsefe yapmak beyin egzersizi dışında bizi bir adım öteye götürebilir mi?
Puan Ver
0
Puan Ver
Anonim
Anonim
Bir yasanın var olması ona uyulması zorunluluğu doğurur mu?
Puan Ver
0
Puan Ver
Anonim
Anonim
Lisede buna sağ el kuralından yola çıkarak vidanın saat yönüne döndürülmesiyle aşağı inmesini veya musluğun saat yönüne döndürülerek açılmasını örnek gösterirlerdi. Fakat bu vidanın üstündeki çıkıntıların yönüyle ilgili. Bu bir kabul mü? Açısal momentumun yönü derken tam olarak ne kastedilir?
Puan Ver
0
Puan Ver
Bence zaman diye bir kavram yok onu insanoğlu ilk olarak kendi doğum ve ölüm aralığını ölçmek için kullandı daha sonra bunu gece gündüz ile destekledi aylar yıllar ile kategorize etti örneğin bir insan ölümsüz olsa zaman dediği şeyi durdurmuş olur zamanı bana kanıtlıcak hiç bir şey bulamadım
Puan Ver
0
Puan Ver
Yani sorum aslında şu sabit şekilde duran bir suya dik olacak çekilde bir cisim bıraktığımızda cisim battıktan hemen sonra su havaya doğru sıçrıyor bunun nedeni nedir ? bununla ilgili bir formül var mıdır?
Puan Ver
0
Puan Ver
Concorde(2179 km/s ) uçağında veya daha hızlı bir uçakta ilerlerken yukarıya doğru zıplarsak uçağın arka kısmına doğrumu gideriz yoksa sabit mi kalırız? ,uçağın ön kısmi 40-50 derece açıyla yukarıya doğru kalkarsa ne olur ? uçağın ön camları kırık olursa bu sonuç havanın hızı yüzünden değişirmi?
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder