Bebar Bilim

Toplumsal değişimin ve gelişimin ancak ve ancak akıl, mantık ve bilimden geçtiğine inanıyorum. Genel kanının aksine yeni neslin buna muktedir olduğuna ancak seslerinin duyurulmasına, aklın ve mantığın da değerli olduğuna inanmaya ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Bu nedenle bilim, teknoloji, psikoloji ve eğitim ile ilgili objektif ve sahte bilimden uzak içerikler hazırlayarak yeni dünyada toplumsal gelişim ve değişimin başlamasına vesile olan platformlardan biri olan YouTube'da bilime değer veren içeriklerin de olduğunu, bu tip içeriklerin de milyonlara ulaşabileceğini göstermektir amacım.

"Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit bilimdir, fendir. Bilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalâlettir." M. K. Atatürk.
Başlık
Bebar Bilim
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma tarihi
06 Kasım 2021
Kanal Kategorisi
Bilim teknolojisi

Tanıtım Videosu

Linkler

Etiketler

bilim
popüler bilim
canlı yayın
youtube
fizik
kuantum
uzay
astronomi
psikoloji
Mehmet Özdede Eseri Ekleyen
Bu Eseri Tavsiye Eden Kullanıcılar
Furkan Deveci
Furkan Deveci Tavsiye Eden
Minik............Evrim ağacı.Destekte bulunursanız onlarada yardımcıolursunuz
Ceren Bölükbaşı
Ceren Bölükbaşı Tavsiye Eden
Fizik, Astronomi, Psikoloji gibi birçok alanda içerik üreten oldukça güzel bir kanal. Mutlaka göz atmalısınız.
Ömer Sait Yıldız
Ömer Sait Yıldız Tavsiye Eden
Çok güzel bir YouTube kanalı kesinlikle tavsiye ediyorum.
Bebar Bilim'de Evrim Ağacı gibi maalesef Türkiye'de hak ettiği yerlere gelmekten çok uzak bir YouTube kanalı ve topluluk.
Anlatımı olduğunca basit ve anlaşılır vermek için uğraşıyorlar.
Fizik, kuantum fiziği, psikoloji, biyoloji gibi bir çok konuda çok açıklayıcı yararlı videoları var.
Tavsiye ederim.
Muhammed Taha Celik
Muhammed Taha Celik Tavsiye Eden
Harika bir kanal. Kuantuma ilgimin artması bu kanal sayesinde olmuştu. Belgesel tadında kurgusuyla cidden sizi içine çekebilecek bir kanal. (Her videosunda birde hep aynı müziği kullanmasa tadından yenmeyecek.)
Anıl Ölmez
Anıl Ölmez Tavsiye Eden
BİLİM
BİLİM
BİLİM
BİLİM
BİLİM
BİLİM
Tuna Orhan
Tuna Orhan Tavsiye Eden
Merak uyandırıcı videoları ve açıklamaları ile güzel bir kanal.
Ertuğrul Fındıkcı
Ertuğrul Fındıkcı Tavsiye Eden
Kaliteli içerikler üreten bir "Youtuber"
Hamdi Gülle
Hamdi Gülle Tavsiye Eden
"Popüler Fizik" dediğimiz şeye ilgim Evrim Ağacı'ndan sonra şu kanal ile artmaya başladı.
Buse Çakmak
Buse Çakmak Tavsiye Eden
Özellikle de psikoloji videolarını çok sevdiğim, bununla kalmayıp birçok konu hakkında videolar çeken (Fizik, bilim, teknoloji, felsefe vb.) kaliteli ve oldukça kapsamlı bir Youtube kanalı. Eğer bilmiyorsanız kesinlikle bir göz atın derim.
Tavsiye Et

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et