David Icke'nin Yeşil Ordusu: Reptilianlar

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Reptilianlar (Reptoid, Reptiloid, Icketilianlar ya da Draconianlılar olarak da bilinirler) insansı haller alarak bilim-kurgu, ufoloji ve komplo teorilerinde hep yer almıştırlar. Bu yaratıklar özellikle İngiliz yazar David Icke tarafından popüler edilerek Dünyanın şekil değiştiren İnsansı-Sürüngenimsi (Reptilian Humanoid) kişiler tarafından kontrol edilip güç topladıklarını iddia ederek birçok kişinin ilgisini çekmiştir. Birçok ünlü de dahil olmak üzere dünya liderlerin de Reptilian olduğuna inanılmıştır. Oldukça abartılı olan bu iddianın bugüne kadar somut hiçbir kanıtı görülmediği halde, böyle olduğuna inanan yüz binlerce ve belki de milyonlarca insanın olduğunu söyleyebiliriz.

David Icke’a göre, bu yaratıklar 1.5-3.7 metre yüksekliği arasında olup, kan içen, şekil değiştiren, Draco takımyıldızındaki Alpha Draconis yıldız sisteminden gelip insanlığa karşı bir güç olarak yer altı üslerinde yaşamaktadırlar. Doğrusu bu yeşilimsi-vampirimsi-sürüngenimsi-insanımsı garip varlıkları nerede gördü de bu kadar net bir şekilde ölçüm yapabildi bilemiyoruz.

Ancak bu inanışın birçok kaynağı olabilir. Özellikle 1983 yılında yayınlanan ‘’V’’ (2009) adlı TV serisinde ‘’Visitors’’ (Gelenler, bu The Arrivals ile karıştırılmamalıdır) Dünyaya gelmişlerdir ve gerçek görünüşlerini gizlemek için maske takmışlardır. İnsansı-sürüngenimsi bir görünümleri olup canlı memeli hayvanları yerler.  

1934 yılında Los Angeles Times’da yer alan bir makalede bir jeofizik kazı mühendisi Los Angeles’in altında yer-altı şehri olarak labirentlerin olduğunu ve bunların 5000 yıl önce yüzeyde gerçekleşen felaketlerden kaçmak için insansı sürüngenler tarafından inşa edildiğini iddia etmiştir. Doğrusu bu makale günümüze kadar belirsiz kalıp kanıtları görülmemiştir. Nedense uzaylıları ele alınca her zaman bir yerlerde saklandıkları iddia edilmektedir, bu durumda gökyüzü haricinde bir de gezegenimizin yerin altında yaşadıkları söyleniyor.

Buraya kadar reptilianlar konusunda genel bilgileri vermeye çalıştık, şimdi de bu düşüncenin kaynakları ile iddianın “sözde” kanıtlarını paylaşacağız.

 

Etkilenebilecek Diğer Kaynaklar

İnsansı-sürüngenler birçok filmde, dizide, dergide ve oyunda yer almıştır. Bunu özellikle Mitolojik hikayelerde görebilmekteyiz;

Yunan Mitolojisi; Boreas (Aquilon), Cecrops I, Typhon, Echidna, Gorgonlar

Çin Mitolojisi; Ejderha Kralları, Fu Xi, Shenlong, Nüwa, Beyaz Yılan

Diğer; Glycon, Ningizidda, Sobek, Tlaloc, Zahhak, Moura Encantada, Lamia, Wadjet, Djinn, Naga

Yılan türü Üç büyük Monoteistik (tek-tanrılı) dinler; Musevilik, Hristiyanlık ve İslam tarafından daima kötü görülmüştür, çünkü bu inançlara göre ilk iki insanı (Adem ve Havva'yı) kandırmıştır.

 

Gizli Örgüt Bağlantıları

Bütün bunlar İlluminati ile ilişkilendirilerek insanlığa olan büyük bir tehdit olarak anlatılmaktadır. Bu uzaylı türü olan Reptilianlara karşı bizlere yardım eden başka uzaylı türlerin de olduğu söylenir ve hem yer altında hem de yeryüzünde bir savaşın sürmekte olduğu anlatılır. Söylenenlere göre zeki olan bu uzaylı türü eski zamanlardan beri uzak bir yerden gelerek gezegenimize yerleşip bizim dilimizi öğrenerek ve bize benzeyerek amaçları Dünya’yı kontrol etmektir.

Bugüne kadar jeologlardan yer altında yaşayan uzaylılara dair bir bilgi almadık ve üstelik yer altına inşa edilmiş yerler olsa bile (bakınız), bunların illa uzaylılar tarafından inşa edildiğini direk iddia edemeyiz.

 

Sonuç

Peri masalından fırlamışçasına var oldukları iddia edilen bu varlıklara dair bugüne kadar ikna edici hiçbir kanıta rastlayamadık ve bazıları için böylesine gülünç bir konuyu ele almamızın gereksiz bir şey olduğunu düşünse bile, var olduklarını düşünenlerin sayısı çok olduğundan ve David Icke’ın ünlü bir kimse haline gelmesinden dolayı bunu ciddiye almamız gerekmektedir, çünkü bu iddia astronomiden biyolojiye, siyasetten ekonomiye kadar her konuya kadar uzanmaktadır ve böyle bir inanışla hareket edenler kabile içerisindeki uğursuzluğun aralarında yaşayan bir cadı yüzünden olduğunu düşünen ilkel insanların davranışlarıyla paralellikler gösterebilmektedir. 

Guardian'da ele alınan bir makaleye göre, David Icke aslında göründüğü kadar kaçık biri olmaktan ziyade, bir bilim kurgu yazarı gibi, günümüzde veya tarihte var olmuş kişi ve grupları hayal gücü dahilinde garip yaratıklara benzeterek bir "reptilian" masalı yaratmıştır. İddialara göre Icke'nin "kan emici küçük yaratıklar" olarak tanımladığı ve Dünya'ya zarar verecek olan kitle, aslında "Yahudi" insanlardır. 

Uzun lafın kısası, günümüzde insanlar arasında gezinen sürüngenimsi-insanımsı yaratıkların varlığı, Spiderman ya da Superman'in varlığından daha muhtemel değildir. Elbette olabilir, ancak elimizde tek bir kanıt dahi yokken bunu iddia etmek saçmalık olacaktır. 

Kaynaklar Ve İleri Okuma:

 1. Wikipedia "Reptilians" Makalesi
 2. Wikipedia "List of Reptilian Humanoids" Makalesi
 3. The Village Skeptic
 4. David Icke
 5. TIME
 6. AlienPet
 7. HubPages
 8. io9
 9. Guardian

Dokunanı Taşlaştıran Natron Gölü Çarpıtması!

Zamanın Uyutucu Etkisi

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler
 • Anasayfa
 • Gece Modu

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim