Hiçbir Şeyi Bilmemek, Bir Şeyi Çok Az Bilmekten İyidir: "Kötü"

Yazdır
  • Bu yazıyı 35 dakika 4 saniyede okuyabilirsiniz.
Hiçbir Şeyi Bilmemek, Bir Şeyi Çok Az Bilmekten İyidir: "Kötü"

Richard Dawkins'in kurmuş olduğu "Richard Dawkins Foundation for Reason and Science" (Richard Dawkins Mantık ve Bilim Vakfı) internet sitesindeki gibi bir düzenleme yapmayı düşünüyoruz. Orada olduğu gibi "The Good, The Bad, The Ugly" (İyi, Kötü, Çirkin) şeklinde üç kısma ayıracağız:

 

"İyi" kategorisinde bize gelen destekleri olduğu gibi yayınlamayı düşünüyoruz. Destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyoruz!

 

"Kötü" kategorisinde bilimsellikten uzak ama şahsi bir iyi niyetle yazılmış görüşleri aktarmayı düşünüyoruz. Bu kategori, genel olarak "İyi" ile "Çirkin" arasında yer alacak. Ayrıca burada konumuzla alakasız, kışkırtmaya yönelik, bilimsel olmayan, kişilerin kendi iç dünyalarından çıkan ve sayfamızı alakadar etmeyen paylaşımlara da yer vereceğiz. Bunlara örnek olarak kendi şahsi inançlarının propogandasını yapanları, alakasız kaynaklardan veriler sunanlar ve konu hakkında herhangi bir eğitimleri olmamasına rağmen Evrimsel Biyoloji ile ilgili yargılara varma cüretinde bulunanları verebiliriz.

 

"Çirkin" kategorisinde ise insanların çılgın bir şekilde Evrim, bilim ve daha fenası "insan" düşmanlıklarını sergilemeyi istiyoruz. Bu kısımda, bilimsel gerçekleri insanları aşağılamak için kullanan, bize doğrudan hakaret eden veya küçük görmeyi hedefleyen mesajlar gönderen, kendi şahsi inançları içerisinde "ölüme" veya "sonsuz işkence"ye mahkum ettiğini iddia eden, bilimsel gerçekleri doğrudan çarpıtmak suretiyle insanları yanlış bilgilendirmeyi hedefleyen ve bizleri veya diğer bilim savunucularını hedef gösteren yorumları yayınlayacağız.

 

 

Bu kategorilerdeki yazılar bize yorum, sayfa paylaşımı ya da elektronik posta üzerinden gelen okur görüşlerinden oluşacak.

 

Umarız eğlenceli ve bir o kadar da ilginç bulursunuz.

 

Sevgilerimizle.

ÇMB (Evrim Ağacı)

 

Not: Yoğun talep üzerine bu yorumların sahiplerinin isimleri kaldırılmıştır. Ancak yorumlar, isimler yayınlanmaksızın eklenmeye devam edecektir. 2 seneye yakın bir süredir tuttuğumuz bu "günlük", sanıyoruz ki bu konuda uydurma mesajlar yazmaya ihtiyacımız olmadığını anlamanıza yetecektir. Esasında bu isimleri silme gibi bir yükümlülüğümüz bulunmadığını, bu yorumları bize ait paylaşımlar altına yazarak bu yorumlarınızın yayın hakkını Facebook'a, dolayısıyla bize verdiğinizi kabul ettiğinizi hatırlatmak isteriz. Bunu yapma amacımız, bir bilim gerçeğine kör cahil bir şekilde karşı çıkıyor olmasına rağmen, insana "varlık" olduğu için verdiğimiz değerdendir. Zaten bizim için yorumun sahibi değil, yorum sahibinin beyin kıvrımlarından yaratılan düşünceler önemlidir.

 

Bilginize önemle sunulur.

 

---

 

"KÖTÜ"

 

Kişi 1:

Şaşıyorum şu EVRİMCİLERİN AKLINA ! ÖNCE BİR TEZ ATTILAR ORTAYA, EVRİM VAR TANRI YOK DİYE. ....sonrada, 6 cihetten SONSUZ VE SINIRSIZ olan RAHMAN'ı görmeden inanmam diyerek laboratuar'da ARIYORLAR ve bulamayınca da deneylerde yoksa bilimsel olarak ta yoktur diyorlar !!! SONSUZ VE SINIRSIZ OLAN O BÜYÜĞÜ, LABARATUARA YADA MİKROSKAPA NASIL SIĞDIRACAKSINIZ Kİ BULASINIZ ?.....

 

Kişi 2:

Akıllı tasarımı inkar edenin dine bakış açısı zaten bellidir. Caner Taslaman gibi kişilere uyuz olmanız, hakaret etmeniz ÇOK normal. Çünkü elinizden başka birşey gelmiyor:) Ateistlerin zaten en iyi becerebildikleri şey kıvırmak ve hakaret etmektir. Şimdi sen Caner Taslaman'ı "cahil" olarak tanımlıyorsun. Neden? Çünkü sizin Allah'ın varlığını inkar etmede kullandığınız konular hakkında adam kitap yazmış. Doğru bildiklerinin yanlış olduğunu göstermiş. Arkadaşım çok iyi biliyorsunki ben burda 40 sayfa yazıda yazsam senin o at gözlüğü takmış kafa yapın değişmez. En çok uyuzuma giden bu yazıyı okuyan ve Caner Taslaman'ı tanımayan kişilerin senin gibi boş konuşanları haklı sanması. Caner Taslaman'ı tanımak isteyenler, çok küçük bir araştırmayla zaten tanımış olurlar. Kitabını tam olarak okumadan sırf kitap ismine bakıp yorum yapanlar gibi olmamanızı tavsiye ederim. Makaleleri bilimsel dergilerde yayımlanmışmı yayımlanmamaış mı kendi gözlerinizle görün.

 

Kişi 3:

şahin marka otomobil çevresel şartların etkisi ile bir ferrariyemi dönüşmüş,yoksa şahin çürüyüp,parçalanıp dağılmış mı?

 

Kişi 4:

Ateist : Allah varmı ? 

Hz. Ali : Var. ♥ 

Ateist : Kanıtla ? 

Hz. Ali : Aklın varmı ? ♥ 

Ateist : Var. 

Hz. Ali : Kanıtla ? ♥

 

Kişi 5:

İnkâr edenlere ateşe sunuldukları gün, “Bu gerçek değil miymiş?” denir. Onlar, “Evet, Rabbimize andolsun ki gerçekmiş” derler. Allah, “Öyle ise inkâr etmekte olduğunuzdan dolayı azabı tadın!” der.

 

Kişi 6:

hahha bi evrim geçirsenizde Müslüman olsanız... :))

 

Kişi 7:

Admin aynı senin saçma zıhniyetıni bılimle karıstrıp sunmaya calışmaya calştgn yada bılmi buna alet.ettgn gbi....din hep bilimle.özdeslesti.özdesdesleşcekde.siz oyle bakakalcaksniz....bırı sizi elestrdgı zaman sinirlenirsn dmi ama bu siniri elle tutup gozld göremessn.ruhta öyledir.ki kurani kermde dahi ruh en az hakkmda bılgi verilen konudur.bılıyomuydunuz bunu?şmdi nereye dayanarak ruh hakkmda aslı astari olmayan bılglerle insanlarn kafasnı karstrdgnı sorablrmym?k.k.de olmayan konu hakknda bılım adı altnda topladgnız safsatalaramı inanıcaz..,?cok komik

 

Kişi 8:

 ALLAH var oğlum ne kadar inkar etsenızde bılımsel desenizde onlarıda bizide sizide ALLAH yarattı var mı dicen ??

 

Kişi 9:

Toplantıda yıllardır bulamadığınız ara geçiş formlarını, yaptığınız sahtekarlıkları, birtek proteinin tesadüflerle nasıl oluştuğunu açıklayamadığınızıda konuşun.

 

Kişi 10:

 ruhlar alemini acıklar mısın agac ruhumuz nerden geliyor acaba 

 

Kişi 11:

büyük patlama nasıl oldu hocam. madde hiç yoktan nasıl var olabilir işiniz gücünüz milleti kandırmak sanki ne bölüm mezunusunuz

 

Kişi 12:

arkadaşlar insanın maymundan evrimleştiğine inanıyorsunuz bu evreleşme döneminde birsürü arageçiş dönemi olması gerekiyo bu arageçiş dönemindeki fosillerden kaçtane buldunuz yaa arkadaşlar iyiki dna testi çıkmış yani sonra bu evrim denilen safsatanın kanser olduğunu 

nasıl ispatlardık yani bide evrimin bir istek sonucu olduğunu düşünenler var siz birazdaha evrimleşinde bizdesizden örnek alalım sizleri birazda olsun düşünmeye davet ediyorum he insanın arageçiş zamanındaki fosilleri gösterin bende sizi ömrümün sonunakadar destekliyeyim heee bide canlıların dünya üzerinde rastgele oluştuğunu söylüyorlar rastgele fazladeğil 1 tane protein yaratın

 

Kişi 13:

ATEİSTLER ALEMİN RABBİNİN VARLIĞINA SİZE BİR KANIT :

 

sol ve sağ elinizdeki çizgilere bakın

 

sağ elde ١٨

 

sol elde ٨١

 

şekillerini göürceksiniz sağdan sola göre okuduğunuzda

 

١٨ : Kurandaki harflerde bu 18

 

٨١ : Kurandaki harflerde bu 81 ' dir.

 

Toplamı = 99 ------------------- Esmail-hüsna (rabbimizin 99 ismi)

 

SUBHANALLAH... bu hepimizin elinde var

 

 

Kişi 14:

 sen herhalde qörünmeyene inanmıyorsun aklın da görünmüyor demekki aklın yok ama sözlerin aklının olmadıqını gösteriyor çünkü akıl doğru düşünenlerde bulunur

 

Kişi 15:

Allah Maymun ları yaratmamış olsaydı. Acaba Ateit ler hangi hayvanı bahane etceklerdi. Düşunsenize -Benimkuyruk sokumum var Eşşekten gelmeyim ben ::))

 

Kişi 16:

Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılmasında, gece ile gündüzün ard arda gelişinde, insanlara yararlı şeyler ile denizde yüzen gemilerde, Allah'ın yağdırdığı ve kendisiyle yeryüzünü ölümünden sonra dirilttiği suda, her canlıyı orada üretip-yaymasında, rüzgarları estirmesinde, gökle yer arasında boyun eğdirilmiş bulutları evirip çevirmesinde düşünen bir topluluk için gerçekten ayetler vardır. (Bakara Suresi, 164)

 

Kişi 17:

 EVRİM TEORİSİNİ ARAŞTIRDIM ATEİZMİN ALEYHİNE EN BÜYÜK DELİL EVRİM TEORİSİDİR 

 

TERMODİNAMİK YASALARI EVRİMİ REDDEDER

 

ARAGEÇİŞ FORMLARI BULUNAMADI ÇÜNKÜ EVRİM DİYE BİRŞEY YOK

 

İŞTE ALLAHIN VARLIĞININ KANITI

 

EVRİM ATEİSTLERİN AFYONUDUR

 

Kişi 18:

 Evrim'e inanıyorum diyen ateist sen nesin yaahahahh..) nedemekse bu lan..Ne demek inanmak!..Yani ihtimal mi? Evrim! Prehhpehh Pes.. Tamam. 

 

Kişi 19:

ey admin. evrimcilerin ne kadar sahtekar olduğunu biliyorum. işte bilimsel kanıtlarım. 1. PILTDOWN fosili. bilmeyen arkadaşlar araştırsın. 2. insan hücreleri evrime göre içi jöle dolu baloncuklardan oluşmuştur. bilime ...göre kompleks bir yapıdan oluşmuştur. 3. gözün yapısı zaten evrimcileri bu teoriden soğutmuştur. daha bir çok delil var. bunlardan en önemlisi fosilleri tutkal ile yapıştırarak canlıların evrimsel geçiş dönemlerini bize ispatlamaya çalıştılar. şimdi sana soruyorum admin. evrime inanmakla senmi yobaz cahilsin, allaha ve bilime inanarak benmi yobaz cahilim. umarım bunları silmezsin ve beni aydınlatırsın. evrimin bilimsel kanıtı yok. ve bilim evrimi çürütmüştür.

 

Kişi 20:

 Buradadir Ateistler şunu düşünmelidirler ki güneşin varlığı yaradılışından beri süregelmektedir.O halde,Allah bu güneşi söndürmüş olsa siz ne yapardınız?Güneş, Allah'ın varlığını ve birliğini kesinlikle ispatlamıştır.Güneşi inkar etmek Allah'ın inkar etmektir.O halde güneşe inanıyorsunuz onu yaratana inanmıyorsunuz.Bu mantıksız bir düşünce ile geberip gideceksiniz de ona yanıyorum.Her kim ki "güneşi Allah yaratmadı, kendiliğinden oluştu" derse o dünyanın en geri zekalısıdır. Kendi kendisini kopyalayan maddenin izahını yapar mısın evrimci arkadaş.Bu senin mantığın gayet saçmalıktanbaşkabir şey değildir.kENDİ KENDİNE CANSIZBİR VARLIK NASILHAREKET EDEBİLİR Kİ?ŞUNUDA HİÇ UNUTMAKİ TEORLERBİLİM DEĞİLDİR.BİLİM,GERÇEK OLANDIR.

 

Kişi 21:

dinde evrim yoktur özellikle islamda sizin bilim dediğiniz bu evrim tamamen safsata ne ben senin düşüncelerini değiştirebilirim nede sen benimkileri böyle link vererek birşeyleri ispatlamaya çalışma bu seni komik duruma düşürüyo çünkü bendesana 100 lerce link verebilirim ama ben senin fikrinin değişmeyeceğini bildiğim için kısa kesiyorum size sadece acıyorum :) hem neden beni sayfadan uzaklaştırma gereği duyuyorsun ben kimseye hakaret etmedim küfürde etmedim _?

 

Kişi 22:

Yanlış düşünce yanlış bakış açısı var burada ..... Sizlerin teorisi ne saçmadır,ki Daha kesin bir delil yok .... Ah Ah sizlere acıyorum doğrusu Sizler Ruhun varolmadığına ölümden sonra'ki Hayata inanmadığınız için Herzaman içinizde bir fesatlık olur sizin asla kalbiniz temiz olmaz Sizler böyle dersiniz ; Ne de olsa yok olucaz Her türlü haltı yiyelim Dersiniz Kuran'da derki ; Allah’a ve Resulüne inanmayan kâfirler için de çılgın bir ateş hazırladık.-Feth 13

 

Kişi 23:

benim bir sorum olacak tüm evrimcilere ;

 

Raptor t-rex'in atasıdır..Raptor;hızlı,çevik,1 ton kadar tam bir ölüm makinasıdır..Boyu kısadır..Ortalama olarak bir kangrudan az biraz daha uzundur..Şimdi T-rexe göz atalım..Şuanki dünyada yaşayan zürafadan bile kat kat daha uzun,6 ton ağırlığında,yavaş ve etcil bir ölüm makinasıdır....Evrim;yaşamın milyon yıllar içinde degişimlere ugrayarak bu hale geldigini savunur..Misal Primat = insan...Raptor trexe nasıl evrildi diye sorunca ; beslenme,ortama uyum,süreç..cevabı veriliyor..Bu cevap tamamen yanlıştır nedenmi ? Daha öncede yazdım ; evrim süreç ister evrimleşmek için..Raptor t-rexe evrilemez.Neden mi ? Milyon yıllar önce dünyaya bir astreodin çarptı..Bu öyle bir astreoittiki etkisi kıyamet gününden bir seneryo ortaya koyuyordu...Dünya üzerindeki %85lik canlı kısım yok oldu..(buna dahil dinazorların nesli tamamen tükendi..)Peki raptor daha evrilecek zamanı bulamadan(milyon yıl) nasıl t-rex oldu ? Bianda raptor den T-rexe evrilmesi tamamen evrime aykırıdır...Sonra yine neden jurasic park gibi dinazor tarihli filmler hem raptoru hem trexi neden bi arada verir?Yani trexin atası olan raptor ; trexle aynı dönemde yaşıyor gösteriliyor...Sonra bir canlı evrim geçirir anladıkda lan bir canlı nasıl 1 ton gelmezken yiye yiye 6ton olsun,daha bide üstüne zürafanın bile boyunu geçecek dereceye gelsin ?

bunu national geograhic anlatırken yakaladım..Boş atmıyorum..

Dinazorların mistik canlılar olduğunu eden bilim insalarıda var..Yani ejderhalar gibi olduklarını söyleyenlerde var.(sözde var,ama reelde öyle biryaratık yok)

 

Kişi 24:

Arkadaşlar yorumlardan anladığım kadarıyla aranızda hala evrime big bang teorisine inanan insanlar var. Gerçekten çok yazık 19. yüzyılın sonu 20. yüzyılın başlarında üretilen bu teorilere inanmak sizi gerçekten çok komik bir duruma düşürüyor ve çağa ayak uydurmuyorsunuz. Bunun sebebi iham aldığınız kişilerin yaş ortalaması 60+ olmasından kaynaklanmaktadır. Etrafınızda olan biten hemen hemen her zaman kullandığınız teknolojiye göz atıp makaleler okuyup kendinizi geliştirmenizi tavsiye ediyorum. Evrenin ve insanlığın var olması için Big bang veya evrim teorisine ihtiyaç yoktur. Amacım sizi aşağılamak değil aydınlatmaktır.

 

---

 

Kişi 25:

["Ateist" ve "bilim aşığı" bir kişiyle bir diyalog:]

 

dünya oluşumundan bu yana 4.5 milyar yıl geçti bu zaman zarfında tek bir tür kendini geliştirebildi bunu çok görmemek ve olayı doğa üstü şeylere bağlamamak vede bencillik edip bütün kainatın insan için var olduğunu düşünmemek lazım unutmayalım bu kainat diğer canlılarla bizim ortak yaşam alanımızdır

 

Evrim Ağacı:

Yüksek bir zekaya sahip olmak tek "gelişmişlik" faktörü o zaman size göre? :)

 

Kişi:

bana göre değil bilime göre öyle

 

Evrim Ağacı:  

Hahah lütfen hangi bilime göre olduğunu izah eder misiniz? Hayatımızda duyduğumuz en saçma, en bilim dışı iddialardan biri. Bilimin şiddetle reddettiği antropo-sentrik (insan merkezli) düşüncenin kalbini sunuyorsunuz şu anda. Bilimi doğru bilmeden, bilim hakkında argüman üretmemenizi önemle rica ediyoruz.

 

Yüzlerce farklı gelişmişlik faktörü tanımlanabilir. Zeka, bunlardan yalnızca birisidir ve en önemlisi değildir. Bir diğer tanımlama, zor koşullara dayanabilmek olabilir. İnsan 150 derecede yaşayamaz; ancak arkeler yaşayabilir. Geniş alana yayılmışlık olabilir bir diğer faktör. İnsanın biyokütlesi, bakterilerinkinden milyonlarca kat azdır. 

 

İnsan zekasıyla harika işler başarabilir; pek çok canlıyı taklit edebilir. Ancak bu, "onlardan fazla geliştiğimiz" anlamına gelmez. Modern bilimde, günümüzde yaşayan her canlı eşit miktarda evrim geçirmiştir ve eşit derecede başarılıdır -ki var olabilirler. İnsanın habitat açısından baskınlığı olabilir, bilimsel açıdan ise hiçbir baskın tarafı yoktur. Hatta eğer salt özellikler açısından bakılacaksa, pek çok hayvandan geridir.

 

Lütfen öncelikle kavramları doğru öğreniniz.

 

Sevgilerimizle.

 

Kişi: 

Evrim kimseye sormucam neyi öğrenceğimi ben bilime aşık bir ateistim saygılın ol!!! önce saygılı olmayı öğren insanın düşüncesine saygılı ol ukalalık yapma senin gibi adamların bilime hiçbir katkısı olamaz herşeyin başı saygıdır

 

Kıssadan hisse (Evrim Ağacı olarak biz ekliyoruz bu kısmı): Ateist olmak bilimi bilmek demek değildir. Bilimi bilmek ateist olmak demek değildir. Bilim ve din birbirinden tamamen ayrı kavramlardır. Birbirine karıştırılmamalıdırlar. En azından Evrim Ağacı sınırları dahilinde...

 

---

 

Kişi 26:

Selam arkadaşlar evrim ve yaratılış evrimin manası devişmek şu ana kadar bir canlının evrim geçirdigini görmedik yalnız anne karnındaki canlının devişik dogması haricinde düşünelimki daglar taşlar evrim geçirdi dinazorlar ve hayvanlar oluştu peki bu hayvanlar nasıl bir canlı bedene sahip oldular ve erkekli dişili cins olarak var oldular beyin vücut ve içindeki organlar nasıl tanzim olundu işte dinazor vs evrim geçirdi diyorlar peki bunlar nasıl var oldu bakınız evrim devişmek ama yaratmak olmayan bir canlıyı yaratmak hiç bir şeykey kendi kendine var olamaz yalnızca yaratılır. evrimin bir doga yasası oldugunu sizden ögrendim akıl en güzel kaynaktır söykediklerim ilimsel bir gerçektir yaratılış argüman değildir hiç bir canlı kendiliğinden olamaz ilimi araştırmadan bilimi daha iyi anlayamazSın bir canlının yaratılışı evrim degildir burada konu şu hayvanlar ve bitkiler yaratılmıştır ve sonradan hayvan ve bitkilerde bir devişim görülebilinir doga dahi olsa hiçbir canlı kendiliginden olmaz allahın varlıgına inanmak önemli 

 

Kişi 27:

Nazik iyimser ve anlayışlı kişiliğinizi takdir ederim sn. Admin. Fakat bilmediğim bişey var neden hiç adnan oktarın "Yaratılış Atlası" eserine göz atmıyorsunuz Çünkü evrim sadece evrim konularıyla cevaplanmamali uzman karşıt görüşlere de başvurmak lazım.Anlayış ve hoşgörünüzü tekrar takdir eder çalışmalarınızın devamını dilerim.Evrim Ağacı üyesi.

 

Kişi 28:

öyleyse ara form olması gerekmezmi ve bunu bir tane değil milyarlarca olması gerekir bir tane bile gösteremiyorsunuz körükörüne inanıyorsunuz yapabiliyorsanız canlı küçücük bir sinek yaratın

 

Kişi 29:

hiç bir şey kendi kendine olmaz.biz kendi kedimize mi doğduk

 

Kişi 30

 maymun = insan bence kattiyen saçma müslüman olmasam bile boyle birseyi asla kabul etmem .

 

Kişi 31:

evrimin bilinçsizce gerçekleştiğini savunuyorsanız yeryüzündeki hassas denge nasıl olur da bilinçsizce oluşur bir sivri sinek bile yaşamda kendine bir amaç edinmişken bu bilincin farkında bile değilken nasıl oluyor da böyle bir fikri savunuyorsunuz? 26 - Muhakkak ki Allah bir sivri sineği, hatta daha üstününü misal getirmekten çekinmez. İman edenler bilirler ki, o şüphesiz haktır, Rabb'lerındandır. Ama küfre saplananlar: "Allah böyle bir misal ile ne demek istedi?" derler. Allah onunla birçoklarını şaşırtır, yine onunla birçoklarını yola getirir. Onunla ancak o fasıkları şaşırtır.

 

Kişi 32:

Bana ara geçim formlarına dair fosil örnekleri gösterebilir misiniz? Bir de en gelişmiş fabrikasyon sistemlerinden daha karmaşık bir yapıya sahip olan bir hücrenin dışarıdan bilinçli sistemin müdahalesi olmadan kendiliğinden var olmasına nasıl inanabiliyorsunuz? 1 milyon ton çimento- demir- tahta vs gerekli tüm malzemeleri uçaktan aşağıya atsanız ve bu malzemeler aşağıya doğru düştükten sonra yeryüzünden mükemmel bir gökdelen oluştursa, bunun kendiliğinden oluşması olasılığı bir hücrenin meydana gelmesi olasılığından 1 trilyon üzeri 100 kat kadar daha mümkün olduğu bilimsel açıdan gerçekliğini korurken, sizler nasıl olur da evrimleşme denilen ve başlangıcını bir hücrenin kendiliğinden meydana gelmesi olarak nitelendirdiğiniz bu safsata düşüncelerinizi ne zaman bırakıp olağanüstü bir iradenin varlığını kabul edeceksiniz?

 

Kişi 33:

Canlı ne kadar değişim gecirirse geçirsin kromozom sayısında bi değişme olmaz ;) 

bilim evrimi bi kenara attı

 

Kişi 34:

KURAN EVRİMİ ÇÜRÜTÜYOR

 

Evrim teorisi gibi ideolojik anlam ifade eden ve İslam dininin gerçekleriyle çelişen bir teoriyi savunmak, inanç sahibi bir kişinin şiddetle kaçınması gereken bir durumdur. Bu hataya düşen bir Müslümanın, hakkında bilgi sahibi olmadığı bu konunun peşinden gitmekten vazgeçmesi gerekir. Çünkü bu, Allah'ın iman edenlere bir emridir. Kuran'da şu şekilde buyrulmaktadır:

 

Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme; çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur. (İsra Suresi, 36)

 

Kişi 35:

MERHABA . BEN MÜSLÜMANIM VE ŞU ANA KADAR ETTİĞİM DUALARIN HEPSİ KABUL OLDU . SÖLESENE DOSTUM BUNLARA MUCİZEMİ DİYOSUNUZ.

 

Kişi 36:

islama göre dünya 7000 yaşında ama (Primatlar'ın kökenlerinin 60 milyon yıl öncesine gittiği bilgisi üzerine...)

 

Kişi 37:

 

Dedim ki''Buhayvan doğmadan önce renkleri öğrenip kendi o renklerde doğacağı şekilde kendi mi ayarladı?''

Bi kısmınız dedi ki:

''Doğal seleksiyon nedir bilirmisin?dedi ve açıkladı Allah razı olsun.

Doğal seleksiyon böyle güzel kamufle olmayan kertenkelelerin sürekli av olmasına sebep olduğu için günümüze bunlar ulaştı bizlerede aa ne güzel kamufle oluyor gibi görünenler kaldı''dedi.

İlk bakışta kulağa hoş gibi gelen bu cevaba karşılık sorduğum bu soru da sustular cevap veremediler;

''Peki doğal seleksiyonla kamufle olamayanların avl olup, geriye yaşadığı bölgelerdeki ağaçla bu kadar uyumlu olanların kaldığını varsaymamız için;Bu sürecin ilk başında ne kadar farklı renklerde kertenkele olması lazım? dedim.Yani illaki birinin bu ağaçla aynı olması için kaç farklı varyasyon gerekir?(matematiksel olarak hesaplayın rakam olarak cevap istiyorum) dedim.Dikkatinizi çekerim canlı hem iki renk, hemde çizilim simetrisi bile aynı, ağaçlarla.

Birde bu cevabı duyup çarkedip kıvırıp bu seferde '' evrim işte bu''diyen oldu ve ekledi

Evrim uzun yıllara yayılan bir süreç olduğu için insan ömrü buna şahitlik yapamaz dediler.

Ben de bu sefer

Bir canlıyı av olmaması için bu denli güzel kamufle yapmak akıl ve zeka gerektiren bir durumdur,evrim diye tabir ettiğiniz süreç aklı,zekası ve idrağı olan bir süreçmi ki ''Ulan yazık bu kertenkeleye ya,çok av oluyor garibim ben onu yıllara yayılan bir şüreçte aha şu agaçla aynı renkLERe boyayayım hatta çizilim simetrisini bile aynı yapayımda garibim av olmasın''mı demiş olmalı?

Dediğim de sanırsam artık cevapları kalmadığı için olsa gerek''senin anlamaya niyetin yok,yeter artık,yine mi kertenkele''gibi cevaplardan başka birşey alamadım

(Dip not:Daha öne başka bir müslümanın ''insan o kadar uçmak istedi evrim niye insanda bu yönde değişikilik yapmadı?''sorusuna cevaben biri:

''Len mal evrim öyle canlıların ne istediğini anlayacak akla sahip olan bir süreç mi ki her canlının her istediği olsun'' demişti

Artık bir ateist arkadaş bu canlının tam olarak bu ağaçla bu kadar uyumlu olmasının akla yatkın, mantığa uygun, kabul edilebilir bir açıklamasını yapabilir mi bir zahmet?

 

Kişi 38: 

Dünya Tarihinin En Büyük Sahtekarlığı Evrim Teorisidir.

 

Kişi 39:

Ben Evrim Kuramı Hakkında Kişisel olarak Yurt içinde de Dışında'da Ciddi Araştırmalar yapan biriyim.Bu güne kadar sayısız Evrimcinin teori hakkındaki açıklamalarını okudum.Doğruyu Geçreği Bulmak için her iki tarafında (Yaratılış ve Evrim) görüşlerini samimi ve tarafsız olarak inceledim Merak ettiğim şuki neden Başta Charles Darwin olmak üzere Hatta Richard Dawkins - Douglas Joel Futuyma gibi ON BİNLERCE evrimci bilim adamı Paleontolog Kozmolog Mikrobiyolog Vs..Evrimin gerçekte olmadığına dair makalelerinde dergilerinde kendi kitaplarında veya röportajlarında İtiraflarda bulunuyorlar ? Veya ''Evrimi Kuram olduğu için diğil İdeolojik Kaygılar nedeniyle savunuyoruz'' Şeklinde Açıklamalarda bulunuyorlar ? Gerçekten bunun nedenlerini merak ediyorum.Saygıdeğer Admin Cevaplarsanız çok Sevinirim.

 

Kişi 40: 

Dünyaca Ünlü Evrimciler '' EVRİM HİÇ BİR ZAMAN GERÇEKLEŞMEDİ'' Dedi

 

Kişi 41: 

evrim ağacı neyi izah etmeye çalışmışsın :))sen bana o kuşun bi gözünün bile nasıl kendi kendine oluştuğunu hele bi anlat [Hayvanlardaki batıl inançlar ve ritüller hakkındaki açıklamamız üzerine...]

 

Kişi 42: 

Bu kadar yazıya ve bunca yoruma rağmen şunu hiç düşünmüyorsunuz Allah cc istedi ki bilineyim.. bunların hepsinin bir tesadüf mü olduğunu düşünüyorsunuz ???

 

Kişi 43:

raptorlar tüylümüymüş. hangi veri var elinizde? Ya da neden soyu tükenmiş kuş türlerini ısrarla sürüngen olarak çiziyorsunuz? yada uçan sincaplar (aslında uçmazlar biliyorum süzülürler) ara geçiş formumu? ya da yukarıda gösterdiğiniz çizimler hangi bilimsel verilere dayanılarak çiziliyor? renkleri bile yapmışsınızda.

 

Kişi 44:

Saçmalık olan evrimin ta kendisidir. Size bunu bi örnekle açıklayayım. Evrimcilerin evrim adına delil diye dayandıkları bir örnek 5 tırnaklı at "hikayesidir". Güya buna göre ilk atın 5 tırnağı vardır ve boyu tilki kadardır. Daha sonra eohippus mesohippus merychippus ve pliohippus Safhalarından geçerken ayak parmakları giderek azalmış güya. Bugün söz konusu fosiller gerçek ise muhtemelen bunlar kendilerine has türler olarak yaşamışlar ve nesilleri tükenmiş hayvanlardır. Eğer at illa bunlara bağlayacağız dersek nden tırnağı 5 iken bire düştü ve neden boyu uzadı. Bilim bu sorulara cevap verememektedir. Bugün tek iki 3 4 tırnaklı hayvanlar vardır. Tilki gibi olan hayvanlarda vardır ve aynı hayat şartları içinde at ile birlikte yaşamaktadır. Eğer at değiştiyse onların da değişmesi gerekmez miydi. Eğer at kopma ihtiyacı duyduğu için boyu uzadı dersek bu defa da av köpeklerinin niye boyu uzamadi sorusu ortaya çıkar. Av köpeği de en az at kadar koşar ve büyümeye attan daha müsaittir ve ondan daha hareketlidir. At tırnaklarını atıp büyürken av köpeği niye olduğu gibi kalsın. Bi başka örnek coelacanth balığı evrimciler tarafından deniz ve kara hayvanları arasında yaklaşık yetmiş milyon yıl önce nesli tükenmiş bir geçiş türü olarak ileri sürüldü. Fakat bu balık 1939 yılında madagaskar yakınlarında canlı olarak bulundu ve o günden bu yana acik denizlerde 50 den fazla yakalandı. Dolayısıyla evrimciler geçiş türü denebilecek yine örnek olarak maymundan insana evrimlesirken söz ettikleri australopithecus, homo erectus, neandertal, türleri ve daha birçok türün hiçbir zaman var olmadığını itiraf etmek zorunda kaldılar. Sanırım cevabım yeterince açıklayıcı oldu. Inşallah yeterince aydınlanmışsinizdir gülay hanım ve diğerleri.

 

Kişi 45:

Neandertaller ile ilk modern insanlar arasındaki en önemli fark güçlülük ve dayanıklılıktır. Neandertaller de tıpkı diğer tarih öncesi insan türleri gibi modern insandan daha güçlü ve dayanıklı canlılardı. İlk modern insanların üst kolları ve baldırları -günümüz insanına nazaran kalın olmakla birlikte- Neandertallere göre daha inceydi..

....yahu evrime göre güçlü soyunu devam ettirmesi gerekmiyor mu? yani neandertallerin soyu tükeniyor bizim gibi daha güçsüz olan insan tipi nüfusunu artırararak devam ediyo...EVRİM YOK GENŞLER...

 

Kişi 46:

Ve ben Hala bilimsel bir cevap alamadım.'Eğer ardi olmasaydı neden kardi yok derdiniz' yada 'şempanze de bir ara tür'dür.' Benim için uygun bir cevap değil.Hem de 1 tane ardi varsa onunla aynı zamanda yaşamış bircok ardi olması gerekirdi ve Bu döngüde soyun tükenmesi mümkün olmaz ve arkasından gelen nesil de tekrar ardiye dönüşür ve böyle devam eder.Bzler ardi döneminden geçti isek bizim neden soyumuz tükenmedi.Onların günahı ne :).Maymun soyu da tükenen bir soy değildir olmadı da zaten.Sürekli çoğalıyorlar.Hatta insanlardan dahi fazla çoğalıyorlar.Siz maymunla insan arasında sadece ardi değil zaten bir çok ara tür olduğunu iddia ediyorsunuz.Homo sapiens'den önceki herhangi bir tür yeterli olurdu benim için.Yani en azından şunu kabullenin ki evrim kabul edilme ve edilmeme seçeneklerine sahiptir.Teoriler birbirini yıkarlar.Bu da bir döngüdür. eğer allah nasib ederde dünya evrimin olmadığını görecek zamana sahip olursa(ki bence böyle olmayacak) ozaman evrimin yerini başka bir teori alır.Şuanda evrime karşılık verebilecek bir bilim adamı yok.Ama Olacaktır.  Ha bir de Teorinize inananlara halkı da dahil etmek istiyorsanız önce onların sorularını cevaplayacaksınız.Bir de evrim öyle kahvede oturduğunuz yerde 'öğreteceğiniz' bir şey değildir. Yazı yazıp facebooka atmakla kimseyi yanınıza çekemessiniz tam aksine uzaklaştırırsınız. Ve de 3/6 ile 1970/3940 arasında bir fark yoktur.Ben ara form için 300 ve 150 örneğini verdim. Bunun bilimsel olmasına gerek yok. bu sayı 4 ve 2 de olabilir di 2 ve 1 de.Ben sadece bana mantıklı gelmeyen nedenleri soruyorum ve düşündüğüm gibi cevaplar da alamıyorum [İnsanların 300 milyon yıl önce yaşadığı iddiasından sonra savunma yapıyor şahıs].  Ha birde son bir sorum var bunun yazı dizin'lerinizin arasında olmadığına eminim. Abiyogenez mümkün ise Topraktan mümkün olamazmı toprak da böyle bir işleve sahib değilmi ot toprakta bitmez mi? Kaldı ki kur'anda tam olarak toprak değil kuru bir çamur der.Adını vermez ki...Bu çamuru buldunuz da mı yaradılışı çürütebiliyorsunuz.Mümkün olmadıgını nasıl söyleyebiliyorsunuz...

 

Kişi 47:

Hayvanların mutasyona ugrayıp degişimini gosteren bir kanıt gosterin varmi fosiliniz bizimvar bin yıllık sinek yine aynı sinek Insanlarin hayvandan meydana gelmedıgini kanit erkek meni dölü anne karnında olusur bebek ee hani evrim maymunlar hepaynı insanlar maymundan geldi ise ndn aynı dgl insanda akıl var hayvanda yok

 

Kişi 48:

Ayrıca yüz yerde dediğimiz gibi kainatta hiçbir hadise başıboş değil ki sen onu tabiata istimal edesin [şahıs "mutualist ilişkiler"den bahsediyor]..kendi aleminizde tek bi yaraticiyı idare ediciyi kabul etmemekle kendinizi zülümata atıyorsunuz,ne zorun varki o yoldan gidiyorsun, sende biliyorsun kainatta her bi fiilin arkasında Allah'ın olduğunu, senin dedine kim inanır bozulmamış hiçbir aklı inandıramazsın...resim var ressam yok ,makine var usta yok sen böyle bisi olabilir mi ,hem var hemde tek delil ise saltanat iştirak kabul etmez,bir ise çok eller karışsa o iş düzenli olmaz düzgün olmaz, bak kainata düzensiz nizamsız intizamsiz bana bir yer göster...hem öyle bir fabrika gibi ki kainat tek bir ustası tek bir idare edeni olmazsa bi anda yerle bi olur vs vs Kainatta hiçbir şey kendi kedine olmaz olamaz olması bir muhal değil binler muhaldir...sebebler sadece bir perdedir ,hiç bir tesiri yoktur iş gören, tanzim eden Allah'tır...sebeb olarak gösterilen şeylere bir bakalım; cansız, kuvvetsiz,icaddan eli kısa , gözsüz,iradesiz,akıldan mahrum,üzerine bastığımız kara toprak,su,güneş,oksijen ışte vs vs bunlar güya toplanmışlar hadi bi elma yapak, gelin biraz nar yapalım, gelin birazda ışte meyveler adedince ve canlılar adedince akıldan uzak işleri yapmışlar güya,böyle bir şeye nasıl inanıyorsunuz madem öyle insanı tarife gerek yok en mükemmel şekilde yaratılmış peki neden süt yaşanıyor, bal yapamıyor,dağ taş yapamıyor , KARNİNDAKI CENİNE MÜDEHALE EDEMIYOR, elbette yapamaz edemez. Yaşamaz.nasıl yasin sen söyle,bu işler Allah'ın vazifesi bizim ki ise emrine uymak ha yine bizim menfeatimiz için oda...ne güzel deme ,ne güzel yaratılmış de insanlık makamına çık sanat üzerinde sanatkarı gör onu tebrik et...daha bu böyle gider vesselam...

 

Kişi 49:

‎"Evrim ağacı=ben maymundan geldim" demek mi?sayfanın amacı nedir?

 

Kişi 50:

[Evrimsel Tıp ile ilgili yazımız üzerine:] 

Inanmiyorum yaa.. su yukarda yazdiginiz yaziyi siz okudunuzmu hic? hadi okudunuz da ne yazdiginizi anladiniz mi hic? Biyolojinin önüne Evrimsel kelimesini ekleyince Evrim teorisi desteklenmismi oldu ya.. iyice komik oluyorsunuz...Mükemmel yaratilisina laf getirmeye calistiginiz insan bin bir duygu ile, fevkalâde istidat ve zihnî, kalbî pek çok meleke ile donatılmış bir varlıktır. Ayrıca, şuur ve irade sahibidir; hem zamanla hem de mekânla münasebettardır. Hatta, bu kadarla da iktifa etmeyerek, doymayarak zamanın ve mekânın ötesiyle ilgilenmektedir. Bundan başka, nâmütenahi arzularla donatılmış ve ebed için yaratılmış mükemmel bir varlıktır o. Dolayısıyla, böyle bir varlığı, maddeye, tabiata, tesadüfe, itibarî değer ifade eden kanunlara, evrim gibi faraziyelere bağlamak, -bunu yapanlar dahil- insanlığa, insanın mahiyetine en büyük hakarettir. Evet, insanın kendisine yaptığını başka bir varlık yapamaz. Bu sebepledir ki, insanlıktan istifa etmiş ve bu yoldaki insanları Kur'ân-ı Kerim, kendi kendilerinin zalimleri olarak tavsif eder.

 

 

Kişi 51:

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥WE LOVE ALLAH♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

Kişi 52:

sunum darwin anlayışının sempatize edilmeye çalışılmış hali gibi geliyor.

darwinin günlüğündeki çizimleri incelerseniz

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/58/Darwin_tree.png/200px-Darwin_tree.png

aslında belli bir noktaya kadar gelişmiş canlıların oluşumu ve bu oluşumdan sonra tekrardan bölünmeler gözlemlene biliyor yani bir geçiş noktası söz konusu. ve bu geçişteki canlılardan hiç birinin fosiline şimdiye kadar rastlanamamış ama öncesindeki fosilllere ulaşılmış.

 

Bahsettiğim gelişmiş canlıların oluşumundan sonraki bölümü örneğin maynum olarak ele alalım, ama maymun türleri kendi aralarında akraba bile olamaya biliyorlar yani çok farklı yapıları var. 

 

adı üzerinde evrim TEORİSİ herzaman teori olarakta kalacak hiçbir zaman ama hiçbir zaman KANUNlaşamayacak. :))

 

Kişi 53:

Bilim Bile artık darwin teorisini kabul etmiyor. %90 Kainatın Yoktan var edildiğini doruluyor. 0 hacim sonsuz yoğunluktur diyor. 0 Hacim demek ne demek? Yok olan bir şey demek ya peki sonsuz yoğunluk ne demek uçsuz bucaksız demek. ve Bu kuran-ı kerimde 1400 yıl önce haber verilmiştir. Bunu kabullenin artık...

 

Kişi 54:

 

Bir odaya bir kalem ile kâğıt koysak ve ikisini tam bin sene baş başa bıraksak. Acaba tek bir ‘A' harfinin kâğıtta vücut bulması mümkün müdür?

Evet, bir harf kâtipsiz, bir masa ustasız ve bir resim de ressamsız olamaz.

Bir harfin kâtipsiz olamayacağını kabul eden insan,nasıl olur da şu kâinat kitabının kâtipsiz ve bunca fiillerin failsiz olacağına hükmeder?

 

Ve bu hükmü verene nasıl insan denilebilir?

 

Kişi 55:

Evrim evrim deyipde insanlarin kafasini neder karirisdiriyor bu adamlar.Bir tecrube yada naturel olarak ciflesme sonucunda yeni bir kombinasyon deyisikliyi meydana cikmissa buna ne diye evrim diyorlar anlamadim.Darwin bile ölumune yakin evrim diye biseyin olmadigini - yanildigini itiraf etdi.Ama gel görki 200 yildir bu kalin kafali bazi bilim adamlari bunu anlamaq istemiyorlar..

 

Kişi 56:

[Oksijen ve Hidrojen'in herhangi bir bilim dışı etki olamdan tepkimeye girdiğini iddia etmemiz üzerine:]

Emin misinizzz ??? Fizik dahi Allahı anlatıyor da siz göremiyorsunuz Bak bakalım kainata admincim havan hiç tükeniyor mu suyun hiç tükeniyor mu :) Bi eviren çeviren yöneten olmasa yapan olmasa senin suyunda oksijenin de tükenir :) Yoksa bilmediğimiz bir fabrika mı var bi yerde :D  Ben akıllı insanın kusursuz olayların kendi kendine evrimleşerek olabileceğine inanmıyorum sizin dediğiniz bilim dahi bir bileni yani Allahı tasvir ediyor ama göz görmeyeee ...

 

Kişi 57:

BIR PROTEININ TESADÜFEN OLUŞMA IHTIMALI BILIMSEL OLARAK IMKANSIZDIR EVRENI ALLAH YARATMIŞTIR

 

Kişi 58:

Etrafınıza bir bakîn sizce dûnyanın düzeni kendiliğinden olabileck kadar basit mi

 

Kişi 59:  

ewrim teorisi savunucularına soruyorum insanın 185-milyon- yıl daha geriye gittiginde insanın soy ağacının balıktan geldiğine inanan ve bunun savunuculugunu yapanlar var dünyadaki nizam intizama bak tatlı su balığını denizde yaşatmaya çalışsan yada tuzlu su baligini tatlı suda yaşatmaya calişsan nekadar başarı elde edersin ben hemen söyleyim tatlı su balığını denize attıgında sadece 1 dakika yaşadığını görsen heralde kafanı yukarı kaldırım gözlerinden yaş gelene kadar gülersin ama o koca kafanı tekrar baliga bakip 1 dakika sonra öldügünü görmessin acaba benim soy agacım tatlı su balıgımı tuzlu su balıgımı ;) eminimki atasınin köpek baligi oldugunu sawunanlar cıkacaktır yada bu yoruma cewap yazarak belli edeceklerdir ;) afrikadaki garibanları bataklık baligi ilan edenler dahi cıkacaktır deli sacması bir adamın peşinden gitmeyin saygılar.

 

Kişi 60:

1-Maymunlar insan olarak evriliyosa neden şuanki maymunlar insan olmadı ?2-fosil olaayı (bilmeyenler araştırsın )3-darwin kitabında ayılar balinaya dönüsüyor yazıyo peeeeh :D SİZLER İnanmak için KANIT ARIYORSUNUZ GALİBA AMA KUSURA BAKMAYIN İNANMAMAK İÇİN HİÇBİR KANIT YOK.

 

Kişi 61:

Arkasında ilahi bir güç veya zeka yoksa birşeyin olmasının anlamı yoktur bunun olasılıklarla veya bilimle ilgisi yok bi amaç bi istek yoksa olmaz birşey eğer allah yoksa bizim oluşmamızı isteyen nedir evrimmi evrenmi bunların zekasımı var isteklerimi var herşey bir kurala göre yaşar o kuralı koyan her zaman vardır

 

Kişi 62:

Teori henüz kanıtlanamamış bilimsel önermelerdir. Hipotezlerin deney ve gözlemlerle desteklenmesi halidir. Bilimsel teori ise, gözlenen, irdelenen ve araştırmalarla desteklenen bilimsel tezlerle güç kazanan hipotezlerdir. Büyük patlama ve atomun yapısıyla ilgili teoriler bilimsel teoriye örnektir. Dolayısıyla ikisinin arasındaki fark birinde kanıtlanmamış önermeler var iken diğerlerinde bilimsel metodlarla destek gören tezler mevcuttur. Yukarıdaki makale evrimcilerin her zamanki gibi topu taca atma, ispat ve bilimsel tezlerden öte tamamen saha dışında ayak oyunları yapmanın bir telaşıdır. Yukarıdaki tanımlamalara göre evrimin yerini belirler isek, evrim tamamen bir faraziyedir! Hiçbir bilimsel belge, bilgi ve bulgu olmadan dinsizlik fikriyatının temelini oluşturma çabası içersinde Lamarck'ın tembel öğrencisi Darwinin ileriye sürdüğü faraziyedir. Türlerin kökeni adlı kitabında Darwin kendi ileri sürdüğü faraziyesini çok noktada izah dahi edememiştir. İşin bu tarafını uzatmadan;

 

Evrim ağacı adlı yazıya bakıldığında kanun ile teori arasında gidip gelmiş. Ve ısrarla kanun kavramını kullanmanın sakıncasını sözde bilimsel örneklerle(!) izah etmiş. Mesela yazıya girişte; "Bilimde, kanun diye bir kavram yoktur!" yargısını öne sürerek bu yargıyı kabullendirme telaşıyla "Örneğin Dünya üzerinde bir topu havada nerede bırakırsanız bırakın, top yere doğru "düşer". Bu, bilimsel gerçektir. Ancak bir kanun değildir. Çünkü uzay boşluğunda geçerli değildir. Başka bir gezegende geçerli olmayabilir." şeklinde bir önkabule zorlamaya ve tevile ihtiyaç duymuş. Top dünya sınırları içersinde nerede havaya bırakırsanız bırakınız elbette düşer. İşte tam da bu bir 'KANUN' dur. Hemde her türlü bilimsel izahları ile ispat edilmiş, hiçbir kurgu ve faraziyeye dayanmayan bir KANUN. Buna bilim dünyasında Fizik kanunları adı verilmiştir ki bu kanunlar adı üstünde fiziksel ve kütlesel deneyleri yapılmış hiçbir surette farklı reaksiyonları olmayan ve dünya sınırları içersinde geçerli olan bir kanundur. Uzay da siz ne zaman'dan ne de kütlenin ağırlığından bu şekilde bahsedemezsiniz.. Çünkü uzay dünya arası fiziksel kanun ve realiteler farklıdır. 

 

Şimdi hal böyleyken, neden Evrimci - Dogmatik zihniyetin ısrarla kanun kavramını kullanmasından içtinab ettiklerini çok basit bir izahla ifade edelim.. Sebebi basttir, kanun dendiği takdirde bunun yanında kural ve kanun koyucu olacaktır. Kanun ve kurallar ise belli bir plan ve program dahilinde oluşturulmuş bilinçli bir güç tarafından organize edilmiş tasarruflardır ki, evrimin çıkmaz düşüncesi burada ortaya dökülmektedir. Bir kanunun olduğu yerde elbette kanun koyucudan bahsedilecekse, koca kainat sarayının müthiş plan ve program içersinde harikulade nizam ve intizamı düşünüldüğünde tüm bu ince ve hassas yaratıcılığın arkasında bir yaratıcı olduğu gerçeği ilim, mantık ve her türlü bilimsel olgularla örtüşmektedir. 

 

Evrim ağacı adlı yazının özeti ise, aman susun kanun demeyin teoridir o teori şeklinde klasik top çevirme ve inkar politikasının ifadesidir ki, evrim zihniyetinin bilimsel düşünce içersinde 'ALLLAH' tasavvurunu kabul etmekten başka çaresi yoktur. Bu yazıda bunun en güzel ifadesidir.

 

 

Kişi 63:

DÜNYADAKİ iLK CANLILAR TEK HÜCRELİ MİKROORGANİZMALARDIR VE BU CANLILAR , YERYÜZÜNDE YAKLAŞIK OLARAK 3-4 MİLYAR YIL ÖNCE OLUŞMUŞ İLK CANLI BİÇİMLERİDİR. DAHA SONRA YAKLAŞIK OLARAK 3 MİLYAR YIL BOYUNCA TÜM CANLILAR HİÇ DEĞİŞMEYECEKTİR.. 

 

FAKAT KAMRİYEN PATLAMSINDA YANİ 65 MİLYONLUK ÇOK KÜÇÜK BİR ZAMAN DİLİMİNDE HAYVANLAR BİRDEN BİRE BELİRMİŞTİR.. ÖRNEĞİN SALYANGOZLAR, SOLUCANLAR DENİZ ANALARI GİBİ ÖNCEDEN HİÇ BİR ATASI OLMAYAN CANLILAR MEYDANA ÇIKMIŞTIR.. HALBUKİ GEÇEN 3 MİLYAR YILDA HİÇ BU CANLILAR YOKTUR.. PEKİ BU CANLILAR NASIL OLUŞTU..TEK CEVABI VAR aLEMLERİN RABBİ aLLAH TARAFINDAN YARATILDILAR

 

Kişi 64:

 insanlarlar bir tutamazsınız hiç bir şeyi şu dünyadaki bütün her şey insana hizmet ediyor bunu unutmayın dünyadaki en önemli canlı insandır. cenabı hak bizleri topraktan yaratmıştır. Annemiz havva babamız ademdir. Biz onların soyundan gelmekteyiz hiç bir şey doğaya bağlı değil tesadüfde değildir.

 

Kişi 65:

ALLÂH(c. c. )Âdem aleyhisselâm'ı Cennetten yeryüzüne indirdi.Yeryüzünde o zamanlar insanlar olmuş olabilirler.Fakat biz Dünya insanlığı Âdem ve Havva'nın soyundan gelmekteyiz.Hayvanlar ayrıdır. Onların da soyları vardır.Uzaylıları bilemem, zeki hayvan formları olabilir.Tekamül var.İnsanla hayvan arasında geçiş yok.Ve hiçbir zaman da olmamıştır... Uzaylılar var. Fakat elimizdeki tüm resimler tamamen sahte. Rezil rüsva olmayalım diye Onların gerçek resimlerini çekmek istemiyoruz. Otoritelerimizin sarsılmasını içimize sindiremiyoruz. Bu sahte resimler de, rezilliğimizi daha da artırıyor. Niçin hepsi ölü uzaylı çok mu vahşiyiz de, canlılarını bulunduramıyoruz? Okyanusun derinliğinde ki bir balığı rengârenk sağ salim kameraya çekebiliyorken, Jüpiter'in uydusunun resimleri bile ellerimizde varken; niçin uzaylı resimleri hep ölü ve de yapma, uydurma şeylerden oluşuyor? Beceriksizliğimizle kendimizi Uzaylı türlere karşı artık daha fazla acındırmayalım? VALLÂHi rezil oluyoruz...

 

Kişi 66:

arkadaşlar olay çok basit kimyasal maddeler birini çeker de iterde kendi ile birleşebilirde yada başka bir kimyasal madde ile birleşebilirde madde hareket etmiş hemen canlılık kazanmışmış varmı böyle bir şey madde viskozite olduğundan dolayı birbirinden ayrılmış hemen aha burada bölünme var üreyebiliyorda diğer kimyasal madde ile etkileşime girmiş aa birbirini sevdi böyle evrim canlılık olmaz .ilk madde tesadüfen oluşmuş diyorsunuz adamın bu tepkimeleri bilerek yaptığı ortada vucudumuzda milyonlarca kimyasal tepkime oluyor ve nedense hepsi ayrı bir düzen ve bilinçlilik içinde yapılıyor sizce burada madde ne yapacağını bilebilirmi? bilemez çünkü canlı değil .ama bunların nasıl hareket edeceğini yöneten bir ALLAH ımız var zaten ve o ilk canlıyıda yaratan ALLAH ımız var zaten olmayan bir şey için kedinizi boşuna yormayın evrimi tamamen sosyal olarak kullanıyorsunuz bilimsel bir tarafı olmadığını sizde biliyorsunuz insanları yaratıcıdan uzaklaştırmak için ortaya atılan basit koca bir yalan insanlar buna inanmaz diye içine de biraz bilimsellik kattık diye inanacağımızımı sandınız .

 

Kişi 67:

biçare bir yaratık olan doğaya güç bahşetmek tanrıya saygısızlıktır.şükür bana akıl vermiş düşünme yetisi verilmemiş hayvanların uzantısı değilim şükürki.yaşasın ALLAH VE SONSUZ İLMİ

 

Kişi 68:

‎''De ki: Yemin ederim ! Eğer insanlar ve cinler ,bu Kur'an'ın benzerini yapmak için bir araya toplansalar (hatta birbirlerine destek olup güçlerini birleştirseler bile) yine de onun gibi bir kitap meydana getiremezler''(İsra Suresi,17/88). 

 

Evet arkadaşlar gördügünüz gibi allah size meydan okuyor madem ki bu kuran yalan ve madem ki muhammedin (a.s) uydurması diyorsunuz hadi bakalım bunun benzerini yapında görelim !!

 

Kişi 69:

İnsanları ateistlige çekmenizdeki amacınız ne bu heyecanın sebebi ne olabilir?:)!

 

Kişi 70:

[Üniversitedeki akademik eğitimlerden bahsediyor:] Benim bilgim bole gereksiz bilgileler alakali degil yarin size ve bu sayfadaki herkeze evrimin yalan oldugunu kanitlicam simdi telefondan giriyorum simdi yazamam simdi uyucam

 

Kişi 71:

evrim falan hıkaye evrim olsaydı insan ile maymun arasındaki ırkaların kemikleri her adımbaşı ortalıkta olmazmıydı ?EVRİM teorisni çürütecek çok şeyler var zatne evrim teorisi sadece bir tezzzz

 

Kişi 72:

‎21. Yüzyılda evrime inanan varmı ya :)

 

Kişi 73:

Bilim zaten açklams.. Bende inanmiyorm.. Bir binanin yapimi içn bir mimar gerekiyorsa dünyadaki mükemmek uyumunda bir mimari vardr.. Ben 18 yasmdaym.. iyikide arastrmism yoksa bende sizn gibi düsünecektm.. Bilim adami olacam ve size bunu gösterecegm insallah.. Gerçi bunu göstermek için bilim adami olmaya gerek yok artk ama.. Isteyene ispatlarm..

 

Kişi 74:

 Su essiz kainatin bi devami olmamasi mumkun mu insanlara yasam alani olarak yaratilmis bu kainat ve hersey biiznillah bizim icin yaratilmis ve bize hizmet etmekte bunu yalanlamak ne fena istir bu essiz kainatta ki duzene yani sefkata bakin yagmura bakin yediklerimiz ictiklerimiz bunlar Allah tarafindan bize verilmis olan ve karsiligin da yalniz sukur ve kendine itaat etmemizi istiyor.bazi kafasi karisan insanlar evrim diyor peki soruyorum size biz madem maymundan geldik niye bir insan olan maymun gormedik veya diger maymunlar niye insan olamiyo maymunlar bizim atamiz diyenler maymunlarla evlensin madem

 

Kişi 75: 

yaradılışa kanıt arıyorlar ama şunu es geçiorlar.evrimdeki kanıtsızlıkları yaratılışın kanıtıdır...

 

Kişi 76:

maden böyle birş ey var bilim niye kabul etmiyor?veya niye açıklayamıyor...?sen kendini maymun oldugunu iadda edebilğir misinn??

 

Kişi 77:

tam tersine bilim ve din birbirinden ayrılamaz parçalardır siz ne kadar inkar ederseniz edin bilim her zaman bir yaratıcı olduğunu kanıtlamıştır sizin dediğiniz gibi evrimi ise hiçbir zaman kanıtlamadı kanıtlamayacaktır da evrim birtek bilime zaman kaybettirmeye yaradı başka hiçbir şeyede yaramaz merak etmeyin

 

Kişi 78:

bana doğal seçilim denen zırvanın nasıl her seferinde hep en doğruyu seçtiğini bi ispatlayın. Bir gözde bir mercek hücreleri nasıl oluşuyor, ışığa duyarlı, ışık geçirgen ve en önemlisi içbükeylik ve dış bükeyliği ölçüleriyle nereden biliyor. Şu Tıp, biyoloji okuyosunuz ama boş mantıksal çıkarım beceriniz hiç yok. Bir matematik selanız hiç yok. Ya bir kere neden hep bişeyler oluşmak zorunda bunu bi söyleyin, Hiç mi Entropi okumadınız, düzensizlik hiç mi okumadınız?

 

Kişi 79:

Sarı Üreme sistemi evrimle oluşmuşsa üreyemeyen atalar NASIL üremeyi BAşardı? Amitoz diyecekseniz onu yapamayan varlık üremeyin NASIl başardı?

 

Kişi 80:

 insan beyninin nasıl çalıştığına dair belgeselleri izlerseniz rastlantısal bir şekilde oluşamayacağını görürsünüz. [Parmak izlerinin birbirinden farklı olması ile ilgili yazımızda, bunların doğal kuvvetlerin altında rastlantısal olarak farklı olamayacağını, beynimizin nasıl çalıştığıyla ilgili belgeselleri izlediğimiz zaman anlayacağımızı iddia ediyor okurumuz.]

 

Kişi 81

EVRİMİN KOSKOCA BİR YALAN OLDUĞUNU BİLİM İSPAT ETTİ.BUNLARDA SON ÇIRPINIŞLARINIZ.SİZ EVRİMİN YALAN OLDUĞUNU BİLDİĞİNİZ HALDE BEYNİNİZİ KULLANMAZSINIZ.HİÇ DÜŞÜNMEZSİNİZ.YARATILIŞIN GERCEKLİĞİ İSPAT EDİLDİ.HADİ SİZDE EVRİMİ İSPAT EDİNDE HERKES İNANSIN.HADİ HEPİNİZ BİRARAYA GELİNDE BİR SİNEK YARATIN.MADEM TESADÜFLE HERSEY OLUŞTU NEDEN SU ANDA HİÇ TESADÜFLERLE OLUŞAN BİR VARLIK GÖREMİYORUM BEN.BEYİN BEYİN BEYİN BEYİN.İHTİYACINIZ OLAN TEK VE TEK ŞEY.İŞTE ÖYLE KALIRSINIZ CEWAP BİLE YAZAMAZSINIZ.

 

Kişi 82: 

Tanrı çamurla oynarken, 1.80 ya da 1.90 ya da 1.70 boyunda bir çömlek ya da bir heykel yaparak ona ruh üfleyip hareketlendirmediğine inanan tüm yaradılışçılar, evrimin; hayat sürecinin bir parçası olduğunu bilir zaten... 

 

Tanrının olmadığına ve yine bilimsel olan bing bang teorisinin gerçekliğine inanan bir akılcıl canlı, bunca kozmik reaksiyon ve dengenin kendiliğinden oluşabildiğine inanıyorsa, bir kaç milyar yıl beklediğimizde çok basit bir üzümlü kekin kendiliğinden pişerek ağzımızdan içeri girebileceğine de inanmak zorundadır... Bu olasılık, ihimal hesaplarına göre çok daha mümkündür... 

 

bana asıl tuhaf gelen bir başka mesele de, biz neden sucuklu yumurta yapmak için acele ediyor olduğumuzdur. nasılsa kendiliğinden olacaktır... ya da bu bu tarz olaylara inanan insanların psikolojilk durumlarının genetik yansımalar mı olduğudur aslında...

 

Evrim ve yaradılışı birbirinden farklı kılma çabasının asıl amacı nedir? gibi bir soru da kendiliğinden görünüyor doğal olarak.

 

Kişi 83:

‎:) komik bi video...zorlama bi çalışma olmuş...evrimin bi safsata olduğu BİLİMle ispatlanmış bi gerçektir. bunun dinle ne alakası var...herkes özgür istediğine inanmakta üstad necip fazılında dediği gibi Dinde zorlama yoktur, insan hürdür elbette. İster dünyada pişer, ister ahirette!

 

Kişi 84

Birincisi, böyle bir evrim masalını destekleyici hiçbir fosil kaydı bulunmamaktadır.bu çalışma, evrim teorisine hiçbir objektif destek sağlamamaktadır.İkincisi, sözkonusu çalışma gerçekte kedigillerin kökeniyle ilgili bu iddiaya hiçbir bilimsel kanıt sunmamaktadır.Bu çalışmada, evrim teorisini en baştan bir dogma olarak benimsemiş araştırmacılar elde ettikleri genetik verileri,kendi zihinlerinde kurguladıkları bir evrim masalına göre yorumlamaktadırlar. Bunun bilimsel değeri ise hayali bir hikayeninkinden farksızdır. Canlılar için soyağaçları çizerek hangi türün hangilerinden sözde evrimleştiği sanki biliniyormuş gibi bir izlenim uyandırmak ise tamamen iftiradır.varsayımları bilimsel bir gerçek havasında aktarmaya son vermesini, yanıltıcı evrim propagandasından artık vazgeçmenizi tavsiye ederim. Son olarak insanların hayvanlara ve kedilere olan sevgisini istismar etmeyi de bırakın. Tüm canlıları Allah yaratmıştır. [Mevz-u bahis yazımız: Kedigiller'in (Felidae) Evrimi]

 

Kişi 85

 Vay arkadaş !Ben konuştum, tartıştım, araştırdım, bilimsel yollardan baktım yok arkadaş! Evrim diye birşey yok! Bakınız gerçekten... Aklı olan bulur. Düşüneceksin arkadaş.

 

Kişi 86: 

yaa arkadaslar biz bunları cocukken tartısıyorduk :D evrim ile bilimi yanyana getirip güzelim bilimi katlediyosunuz yaa yazık yapmayın kendinizi kandırmayın.bilim üreten insanlar bu kadar sığ düşünmemeli lütfen

 

Kişi 87: 

evrim gerçekse neden kanunlaşmıyor ? ? 150 yıldır. . gözlem ve deneye dayanmıyor ? ? Nasıl bilim oluyor ? ? ilk canlıyı gören yok,ortak ata diyorlar,ortak atanın tarihte var olduğunu kanıtlayacak deliliniz neler ? ? özellikle en çok merak ettiğim ,evrim teorisi karşımı?

 

Kişi 88: 

nerede bilimin ispat ettği ara geçiş fosilleri, sanırım çok olduğundan hangisini göstereceğinizi bilemediğinizden en iyisi hiç göstermiyelim diyorsunuz bu yazımıda rasgele tuşlara basarak yazdım demek bilim benden yana bakın ne güze,l rasgele tuşlara basmam sonucu bir yazı oluşmuş vay be bilime bak

 

Kişi 89: 

EVRİM TEORİSİNİ SAVUNDUĞUNUZ KADAR NEWTONUN YER ÇEKİMİ KANUNUNUDA SAVUNUN YA ARKADAŞLAR :))ÇÜNKÜ EVRİM=DİNSİZLİK OLDUĞUNU İÇİN ,BİR YARATICI İNKAR EDİLSİNDE NE OLURSA OLSUN. SİZ BİLİME DEĞİL BİR SÜMER PAGAN DİNİ OLAN EVRİME İNANIYORSUNUZ :))Adnan Hocamız pestilinizi çıkardı bea inşALLAH......felsefe yapıyorsunuz sadece

 

Kişi 90

[Paralel Evrenler Kuramı'ndan bahsediyor:] Bilim adamlarının " Aklı almıyor " kabul etsinler bunu . Bu bir yetenektir herkesin aklı almaz ! Okumakla uzamsal zeka geliştirilmez . Patlamadan bu yana küçükten büyüğe doğru genişleme var ! Patlamadan önce bir mekan yada başka bir yer diye adlandırılabilcek birşey olmadığına göre , tek bir nokta var elimizde ve bu nokta maddenin en küçük halinden büyüğe doğru gidiyor . Sizler Başka evrenlerin başka patlama noktalarından çıkabilceğini söylüyorsunuz ! Hangi noktadır O ?

 

Kişi 91:

ara fosil yokmu canlarim ara fosil.bulamadinizmi daha.siz ara fosili buluncayakadar popom gulecek

 

Kişi 92: 

[Sinir Sistemi'nin Evrimsel Geçmişi başlıklı yazımızda, yazılanları anlayamamış olmasına rağmen Evrim'e saldırmaya çalışan bir okurumuz...]

bir yazı bu kadar bilimsel kelimeyle ancak bu kadar bilimdışı olur...bu durum evrimcilere has bir yetenek...büyük bir yalandan ibaret olan evrimi savunmaya çalışmanın kaçınılmaz sonucu...

 

Kişi 93: 

Nerden Biliyon Amk ? Çokmu Araştırdın ? Şimdi Ben Filozof Veya Bilim Adamı Olsam Yalandan Ortaya Kendi Teorimi Savunmak Amaclı Yalandan Kanıt Cıkarsam İnanıp Tüm Dünya İnanıcakmı Buna ?

 

Resmen Maymundan Geldiğimizi Gösteriyor Orda...

 

Hz Havva Ve Hz Ademe Hakarettir Bu Bence.İnsan Olarak İndiler Dünyaya Maymun Olarak Değil!

 

Nekadar Önyargılı Herifsiniz Be ! Kurtulun Şu Önyargılarınızdan

 

Kişi 94

İnsan vücudunun yaratılışındaki kusursuzluk da Allah'ın varlığını çok açık bir şekilde gösterir. Bedenimizin bütün hücreleri ve organları çok karmaşık bir ilişkiler ağı içerisinde, olağan üstü bir uyumla çalışmaktadır. Vücudumuzda bu faaliyetler olup dururken, bütün bu olanlardan bizim neredeyse hiç haberimiz olmaz. İnsanların çok basit bir taklidi olan bir robotun kendiliğinden veya bir süreç içerisinde tesadüfen oluşabileceğine hiç kimse ihtimal verir mi? Elbette vermez.

 

Kişi 95: 

inanın şuan darwin hayatta olsa o bile sizi desteklemez cünkü kendi teorisini yazımlarıyla kendisi cürütmüştür oke.

 

Kişi 96:

evrim agacının tohumunu DARWİN attı gaflet toprağına. richard dawkins gibi fikir kısırı bilim adamları sunni gübrelemerle palazladırdı sizin gibi beşeri ilmlerden bölük börçük bilgisi olan yarı aydın kişiler ise suladıysada bu fidanı nafile temelsiz bir teorinin meyvesi bu savunduğunuz fikir malesef.bulunan her yeni fosil kurt misali bu evrim ağacı denen yalan ağacının gövdesini kimirecektir.belki siz bu teorinin darwin kurgusu olduğunu ve elle tutulur bir yanının olmadığını göremeyeceksiz ama bu konuya aşina olacak olan torunlarınız sizin savunduğunuz aydınlatma hareketinden buyuk bir utanc duyacaklardır.ve tarih bir çok kişiyi dini inanışlarından feragat ettirdiğiniz milyonlarca kişinin mebalini sizin sırtınıza yukleyecektir.değerli düşünür adimin bak bakalım mutasyona uğramış mı?ve değişik forma girmiş mi bu milyonlarca yıl öncesinden ayağının tozuyla gelen evrimin mihenk taşı [sölekantlardan bahsediyor...]

 

Kişi 97

Canlıların evrimselleşmesi, ara grup diye bir şey yoktur. Eğer böyle olsaydı bu canlılar, bir geçiş sürecinde oldukları için, sakat, eksik, kusurlu canlılar olmalıdır. Örneğin bir sürüngenin ön ayakları her jenerasyonda bir parça daha kuş kanadına benzemelidir. Yüzlerce jenerasyon boyunca bu türün ne tam ön ayakları ne de tam kanatları olacak, yani bu canlı sakat ve kusurlu olarak yaşayacaktır. Evrimcilerin geçmişte yaşamış olduklarına inandıkları bu teorik canlılara "ara geçiş formu" adı verilir. Eğer gerçekten bu tür canlılar geçmişte yaşamışsa, bunların sayılarının ve türlerinin milyonlarca hatta milyarlarca olması, fosillerine de dünyanın dört bir yanında rastlanması gerekir. Ama hiçbir fosilde bahsettiğimiz gibi sakatlık, eksiklik, kusurlu canlılar göremiyoruz bu da bize bütün canlıların yaratılış harikası olduğunun kanıtıdır. Yorumum silinecektir ama paylaşmak istedim. saygılar

 

Kişi 98: 

şempanzenin insanlık tarihini yazma ihtimaline kalmış protein molekülünün oluşma ihtimali bu kadarmı çürüksünüz yaw..

 

Kişi 99:

Evrim yoktur bunlar yalandır gelin size anlatayım

 

Kişi 100:

Evrim diye bir şey yoktur. Mutasyonlar tasarım yapamaz. Saçma sapan bir inancı bilime alet etmeyin.

 

 

---

 

Evrimsel Biyoloji'ye ve Evrim Ağacı'na Karşı: İyi-Kötü-Çirkin

 

İyi: https://www.facebook.com/note.php?note_id=213717628686320

 

Kötü: https://www.facebook.com/note.php?note_id=215583458499737

 

Çirkin: https://www.facebook.com/note.php?note_id=215585431832873


0 Yorum
Çağrı Mert Bakırcı
Çağrı Mert Bakırcı
Kurucu, Baş Editör
Profil
Geri Bildirim