Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Görseli büyük boyda görmek için fotoğrafın üzerine tıklayınız.

 

Günümüzde bilim kurgu, Antik Yunan'da felsefenin yaptığı görevi büyük oranda üstlenerek, bilimin ufkunu açıyor, olasılıkları önümüze koyuyor, düşünemediğimiz, gözümüzden kaçan fikirleri ortaya koyuyor, bilime yine bilimsel düşünce çerçevesinde eleştiriler getirmeye çalışıyor. Yani, olabildiğince, bilimin ilerleyişine yön veriyor ve zaman zaman da oldukça isabetli tahminlerde bulunuyor. Tabii bahsettiğimiz bol paralı, sıfır içerikli Hollywood filmlerinden ziyade, Interstellar ya da Automata gibi nadiren rastlanabilen, bilime hak ettiği veren bilimkurgu filmleriyle birlikte, son asır içerisinde yaşamış büyük dehaların bilimkurgu kitapları ve benzeri ürünleri...

ABD'nin Dünya dışı yaşam arama programı olan SETI'deki araştırmacılar da, bugüne kadar bilim kurgu film ve oyunlarında geçen uzay araçlarının en azından bir kısmını derleyen müthiş bir görsel hazırlamışlar. Üzerine daha birçok gemiyi katmak mümkün elbette; ancak bu kadarı sığdırılabilmiş.

Sizin favori uzay aracınız hangisi? 

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 24/07/2019 12:52:51 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/1432

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder