Hepimiz Primatız, Aşın Bunu Artık!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Daha önceden insanların Evrim Ağacı üzerindeki yerlerini, primatlar ve maymunlar arasındaki konumunu, bunlarla olan akrabalık ve aidiyet ilişkisini buraya tıklayarak görebileceğiniz çeşitli yazılarımızda detaylıca işlemiştik. Şimdi ise bunu "Thug Life"vari bir şekilde hatırlatmak istedik.

Evrim Ağacı üzerinde nerede olduğumuzdan çok, orada gelene kadar verdiğimiz emeklerin karşılığını Dünya'ya verebiliyor muyuz diye düşünmek insanlık adına daha faydalı bir iş olacaktır diye düşünüyoruz. Zira ne yaparsak yapalım, insan, maymun, primat, memeli, omurgalı ve hayvan olduğumuz gerçeklerini asla değiştiremeyiz. Değiştiremeyeceğiz. 

Ancak Dünya'yı değiştirebiliriz. Ve bizce vakti geldi de geçiyor!


Kaynak: Beyond Our Sight

Meksika Deniz Kuvvetleri Tarafından Korunan Kaplumbağalar!

Genetik Mutasyon, Yüksek Şeker Seviyesine Sahip Besinlere Karşı Koruyor!

Yazar

Pedram Türkoğlu

Pedram Türkoğlu

Yazar

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim görüyor. İlgilendiği bilim dalları paleobiyoloji, zooloji, anatomi, immünoloji, mikrobiyoloji, tıp ve evrimsel biyolojidir.

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim