Green Darner

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Anax junius tür isminde bir helikopter böceğidir. Odonata takımına aittir. Fosil kayıtlarına göre 70 cm civarı kanat açıklığına sahip atalarının bulunduğu saptanmıştır. Mevcut en büyük helikopter böceklerindendir. Yetişkin olmadan önce suculdurlar ve aynı zamanda solungaçlara sahiptirler. Renklenme yetişkin dönemle başkar ve dişi ve erkek renklerinden ayırt edilebilir.

Bazı Helikopter böcekleri (yusufçuk) erkekleri penislerinde sahip oldukları fırça benzeri yapıyla dişinin mevcut spermlerini %90 oranında temizleyebiliyor ve kendi sperminin kullanılmasını sağlayabiliyor.


Kaynaklar:

  1. insects
  2. Wikipedia
  3. History Channel Evolve belgeselleri Cinsiyetin Evrimi

Fotoğraf: Photographed in the wild at Blackwell Forest Preserve, DuPage County, Illinois

Yaprak Böceği

Lake Darner

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim