Bilimsel Aşk

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kim demiş aşkın bilimi olmaz diye? Kim demiş mantık soğuk ve katıdır diye?

Gerçek aşk, en katı mantığa, tüm hayatını mantık çerçevesinde yaşamaya çalışanlara bile diz çöktürebilen duygu değil midir? Eğer çöktüremiyorsa, sanıyoruz o "gerçek aşk" denen şey değildir. 

Neyse, bizden edebiyatçı olmaz görebileceğiniz gibi... Sanıyoruz anladınız ne demek istediğimizi... 

Aşkın evrimiyle ilgili "Aşkın Evrimi ve Neden, Nasıl Aşık Olduğumuz Üzerine..." ve "Aşkın Evriminin Psikolojik Temelleri" başlıklı makalelerimizi okuyabilirsiniz.

 

Kaynak: Xkcd

Her Bebeğin Ağlaması 440 Hz Frekansta Mıdır?

Mars'ta Makina İşgali!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim