Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Görselde gördüğünüz ve yumurtadan doğan tür, Morelia viridis olarak bilinen meşhur ağaç pitonu yavrularıdır. Her ne kadar doğum sırasında, gördüğünüz gibi rengarenk olabilseler de, yetişkinliklerinde türe has yeşil renge dönerler. Bir örneği, aşağıda görülmektedir:

agac pitonu

Tür, Avusturalya, Endonezya ve Yeni Gine'de bulunur.

Eh, görseldeki iki birey birbirlerine epey düşkün olacaklar gibi gözüküyor, ne dersiniz?


Kaynak: Bu yazı Scientific Illustration for the Research Scientist sitesinden çevrilmiştir. Çeviri sonrasında orjinal kaynaktan içerik kaldırılmıştır.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder