Ağaç Pitonları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Görselde gördüğünüz ve yumurtadan doğan tür, Morelia viridis olarak bilinen meşhur ağaç pitonu yavrularıdır. Her ne kadar doğum sırasında, gördüğünüz gibi rengarenk olabilseler de, yetişkinliklerinde türe has yeşil renge dönerler. Bir örneği, aşağıda görülmektedir:

agac pitonu

Tür, Avusturalya, Endonezya ve Yeni Gine'de bulunur.

Eh, görseldeki iki birey birbirlerine epey düşkün olacaklar gibi gözüküyor, ne dersiniz?


Kaynak: Bu yazı Scientific Illustration for the Research Scientist sitesinden çevrilmiştir. Çeviri sonrasında orjinal kaynaktan içerik kaldırılmıştır.

Bazı Böcekler Hava Değişimlerini Hissediyor Olabilir Mi?

Uzaylılar Tarafından Kaçırılma

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim