Yıldızlararası Bilimi

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu görselde, 2014'ün en önemli sanat yapımlarından biri olan Yıldızlararası ve ardındaki bilime dair en temel bilgileri göreceksiniz. Bu konuda Evrim Ağacı olarak daha önceden iki kapsamlı analiz yazısı yayınlamıştık, onları buradan görebilirsiniz:

1) evrimagaci.org/fotograf/71/6710">Yıldızlararası (Interstellar) Filminin Bilimsel Analizi

2) evrimagaci.org/makale/173">Yıldızlararası (Interstellar) Filminin Bilimsel Arkaplanı ve Kuramsal Analizi

Ayrıca, Alfa Yayınları'ndan Türkçe olarak çıkan ve filmin bilim danışmanı astrofizikçi Kip Thorne tarafından yazılan Yıldızlararası Bilimi isimli kitabı da edinmenizi önemle tavsiye ederiz.


Kaynak: Görsel Space sitesinden çevrilmiştir.

Tortul Deniz Yığını

Besinlerde Renk ve Boyut Geçişleri...

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim