Tırnak Hastalıkları ve Olası İlişkili Hastalıklar

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Tırnaklarınız bazı hastalıkların habercisi veya semptomu olabilirler. Her zaman doğru olmasa da, bu durumlardan biriyle karşılaştığınızda doktorunuza görünmekte fayda var. Görselin üzerine tıklayarak büyük boyutta görüntüleyebilirsiniz. 

Görseldeki ilk kısım tırnağın durumunu, ikincisi olası ilişkili hastalıkları belirtmektedir.

Bir hastalık tanısının sadece tek bir semptoma bakarak konulamayacağını ve hastalık teşhisinin internet üzerinden yapılamayacağını, sadece gerçek doktorlar tarafından, gerçek hastanelerde yapılabileceğini lütfen unutmayınız! Eğer ki bir hastalıktan şüpheleniyorsanız, lütfen kendiniz tanı koymaya çalışmayın. Bir hastaneye gidin ve bir doktora görünün!

 

Teşekkür: Deniz Devrim

Kaynaklar ve İleri Okuma: 

  1. PositiveMed
  2. WebMD
  3. How Stuff Works

Bir yazının daha sonuna geldik. Ancak yeni bir şeyler öğrenmeye devam etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz şu videomuza göz atabilirsiniz:

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

Dev Kaplumbağalar Neden Çok Uzun Yaşarlar?

Asil Yusufçuk

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder