Olgunlaşmamış Patlıcan...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Henüz olgunlaşmamış bir patlıcan, fotoğraftaki gibi gözükür. Gerçi bu tam olarak bizim bildiğimiz mor patlıcan değil ama gene de patlıcan; aynı türün beyaz renkli farklı bir çeşidi. :) Burada gördüğümüz ise bu beyaz patlıcanın henüz tam olmamış hali... 

Şekli ilk bakışta öylesine fazla "yumurta"ya benzer ki, İngilizcede patlıcana "eggplant" (yumurta bitkisi) adı verilmiştir. Olgunlaşınca şekli bildiğimiz patlıcana dönüşür ama rengi aynı kalır. 

Eskiden sadece beyaz patlıcan bulunur ve tüketilirdi. Dolayısıyla "gerçek patlıcan" buydu. Şimdiyse meşhur olan mor ve hatta sarı versiyonlarını bile bulmak mümkün. 

Öyle... Bilin istedik. :)

Annelerimizin Doğum Sırasında Ölüm Oranları 15 Yılda %42 Azaldı!

Güneş Ne Renktir?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder