Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Henüz olgunlaşmamış bir patlıcan, fotoğraftaki gibi gözükür. Gerçi bu tam olarak bizim bildiğimiz mor patlıcan değil ama gene de patlıcan; aynı türün beyaz renkli farklı bir çeşidi. :) Burada gördüğümüz ise bu beyaz patlıcanın henüz tam olmamış hali... 

Şekli ilk bakışta öylesine fazla "yumurta"ya benzer ki, İngilizcede patlıcana "eggplant" (yumurta bitkisi) adı verilmiştir. Olgunlaşınca şekli bildiğimiz patlıcana dönüşür ama rengi aynı kalır. 

Eskiden sadece beyaz patlıcan bulunur ve tüketilirdi. Dolayısıyla "gerçek patlıcan" buydu. Şimdiyse meşhur olan mor ve hatta sarı versiyonlarını bile bulmak mümkün. 

Öyle... Bilin istedik. :)

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder