Soru & Cevap

Astronomi & Kozmoloji

Puan Ver
0
Puan Ver
Mars yolculukları esnasında aylar süren dış uzay ortamı yolculuklarında kozmik ışınlar, günei rüzgarları, taç küre atımları, galaktik kozmik ışınlar gibi iyonlaştırıcı radyasyon kaynaklarının insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Kozmik ışınların zararlı etkileri hangi yöntemlerle azatılabilir?
Puan Ver
0
Puan Ver
Dünya da düz bir alandayken aslında küçücük bir alan bile olsa en uzak nokta bize baya bir uzak gibi geliyor. Yani Ay sonuçta bir İstanbuldan hatta Konyadan çok çok büyük .. Peki Ayda ufuğa bakıldığında neden hemen bitiyormuş gibi görünüyor ?Ben bunun Ayın küçük olmasındandolayıolduğunusanmıyorum.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder