Kim Sonsuza Kadar Yaşamak İster?

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sonsuza kadar yaşamamız herhangi bir zaman mümkün olacak mı bilinmez; ancak bildiğimiz bir şey, bilim ve teknolojimiz ilerledikçe ömür beklentimizin de giderek arttığı... Örneğin Eski Roma'da doğan bir bebeğin beklenen ömrü 38 seneyken, günümüzde bu süre 67'ye kadar çıktı. Hatta Monako gibi bazı ülkelerde bu süre 89 yılı aşmış vaziyette.

Bu infografikte sizlere daha uzun yaşayabilmenizi sağlayacak bazı ipuçları vermekle birlikte, ömürle ilgili de bazı temel bilgileri vereceğiz. 

Umuyoruz ki faydalı olur.

Hazırlayan: Mehmet Onurcan Kaya

Kaynak: visual.ly

Kimyasallarla İlgili Herkesin Bilmesi Gereken 5 Basit Gerçek!

Google Aramalarının Arkasındaki Bilim

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder