Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Güneş Sistemi'miz, Samanyolu Galaksi'si etrafındaki 1 tam turunu 225 milyon yılda tamamlar. Yani Dünya'mız, Galaksi'nin etrafında en son şu anda bulunduğu konumdayken, dinozorlar daha yeni yeni Dünya'ya hükmetmeye başlıyorlardı.

Not: Bu sayı, fiziksel hesaplamalara dayanmaktadır. Tahminler, 225-250 milyon yıl arasında olduğunu doğrulamaktadır. Ancak tam sayı henüz bilinmemektedir.

Kaynaklar ve İleri Okuma: 

  1. Science Is Awesome
  2. HyperPhysics

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder