Güneş Sistemi'nin Galaksi Etrafındaki Dönüşü

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Güneş Sistemi'miz, Samanyolu Galaksi'si etrafındaki 1 tam turunu 225 milyon yılda tamamlar. Yani Dünya'mız, Galaksi'nin etrafında en son şu anda bulunduğu konumdayken, dinozorlar daha yeni yeni Dünya'ya hükmetmeye başlıyorlardı.

Not: Bu sayı, fiziksel hesaplamalara dayanmaktadır. Tahminler, 225-250 milyon yıl arasında olduğunu doğrulamaktadır. Ancak tam sayı henüz bilinmemektedir.

Kaynaklar ve İleri Okuma: 

  1. Science Is Awesome
  2. HyperPhysics

Pigme Possum

Pangolin

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder