Güneş İçerisine Kaç Adet Dünya Sığar?

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Dünya, 1.0832110121.08321*10^{12} kilometre küplük devasa bir küredir. Güneş'imiz ise 1.4110181.41*10^{18} kilometre küplük bir devdir. Bu nedenle Güneş içerisine Dünya'dan kabaca 1.3 milyon adet sığdırabilirdiniz! Görsel, bunu harika bir şekilde göstermektedir. Ancak yine de, bu görsel bile tam olarak neler olduğunu anlamak için yeterli olmayabilir. Dolayısıyla aşağıdaki sitede kullanılan görselleri inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar ve İleri Okuma:

  • Ana Görsel Kaynağı: Business Insider
  • J. Orwig. You can put 1 million Earths in the volume of the Sun — here's what that looks like. (2015, Ocak 30). Alındığı Tarih: 19 Temmuz 2018. Alındığı Yer: Business Insider

Elementlerin Görünür Işık Emisyon Spektrumu

Paranormal Dağılım

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim