Dünya'nın Güneş Etrafındaki Yörüngesinden Kat Kat Büyük Yıldızlar!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Daha önceden tüm gezegenlerin yerini sabit tutmak kaydıyla, Güneş yerine VY Canis Majoris yerleştirilecek olsaydı, yıldızın sınırlarının Satürn'ün yörüngesine kadar ulaşacağını gösteren evrimagaci.org/fotograf/35/7396">buradaki görselimizi paylaşmıştık. Eh, o paylaşımımızdan da anlaşılıyor aslında: bazı yıldızların büyüklüğü yanında bırakın Dünya'nın kendisini, Güneş etrafındaki yörüngesinin bile önemsiz kalabiliyor. Canis Majoris de onlardan sadece bir tanesi...

İşin heyecan verici tarafı, Güneş'imizin de bir kırmızı dev haline geldiğinde, şu andaki yarıçapının ortalama 200 katına büyüyecek olması. Bu yarıçap, Güneş'in hemen hemen Dünya yörüngesine kadar büyümesi anlamına geliyor! Tabii bu, Dünya'mız da dahil olmak üzere aradaki gezegenlerin tümünün yıldızımız tarafından yutulması demek... 

Kaynak: reddit

Dünyayı Kontrol Edin: Kumanda Masası

Ara Eksen Teoremi: Kütleçekimsiz Ortamda Bir Cismi Döndürmek...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder