Bildiğini Zannetme Sanrısı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Bilginin en büyük düşmanı cehalet değildir. Bildiğini zannetme sanrısıdır."

Stephen Hawking

 

Günümüzdeki kanayan yaralardan birisi, "bildiğini zannetme sanrısı". Özellikle de teknolojinin yaygınlaşması ve insanların kolayca geniş kitlelere hitap edebilmesi sebebiyle uydurma da olsa sözde "bilgiler" ile seyirci kitlesi yaratma çok popüler uğraşlardan birisi. Elbette ki buna karşı alınabilecek en iyi önlem, kendimizi bilgiyle donatmak. Bu nedenle kişilerin kendilerini eğitmesi, kendi ufuklarını genişletmeleri, daha fazla okuyup araştırmaları büyük önem taşıyor.

 

Kaynak: Globalo

Bir Grup İçerisinde Aynı Doğum Gününe Sahip 2 Kişi Olma Olasılığı Nedir?

6 Milyar Yıl Sonra Gökyüzü...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder