Türler Arası Geçiş...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu arkaplanda mavinin hangi noktada bitip, kırmızının hangi noktada başladığını söyleyebilir misiniz?  

İşte evrimde de böyledir. Hiçbir neslinde bir türden bir anne, başka bir türden bir yavru doğurmaz. Kademeli ve yavaş bir geçiş vardır. Yani “ara geçiş türleri” yoktur, sadece “süreklilik” vardır ve her tür, kendisinden önceki ile sonraki türler arasında bir “ara geçiş” türüdür. Fosiller, bize bu süreklilik içerisindeki belli başlı noktalardan kesitler sunarlar; her noktaya ait fosiller bulabilmemiz, fosil oluşumunun zorluğundan ötürü imkansızdır. Bu noktaları analiz edip evrimsel ilişkileri ortaya çıkarmak da bilimin işidir.

Kaynak: IFLS

William James

Parçacık Fiziğinin Sonuna Mı Geldik?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim