Timsahlar ve Çeneleri

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Timsahların çenelerini kapatan kaslar öylesine kuvvetlidir ki, bu kasların uygulayabileceği kuvvet, bir uçurumdan aşağı düşen bir yük kamyonunun yere uyguladığı kuvvetle kabaca aynıdır. Öte yandan çenelerini geri açan kaslar öylesine zayıftır ki, birkaç lastik bant kullanarak kapalı tutmak mümkündür.

Bir jipe saldıran bir timsahla ilgili ilginç bir görselimizi evrimagaci.org/fotograf/55/7501">buraya tıklayarak görebilirsiniz.

New York Şehri ve Kültürel Evrim

Uzayda Özçekim (Selfie)

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim