Teknoloji Bizi Asosyal Yapıyor!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar günümüzde teknoloji sosyal iletişimin yerini hızla alıyor olsa da, ceplerimizde taşıdığımız araçların gücü ve önemi de asla göz ardı edilmemelidir. Her ne kadar bu görselde geçmişte de insanların gazete ve kitaplara gömüldüğü, dolayısıyla cep telefonlarını ve tabletleri ortadan kaldıracak olsak bile toplu taşıma araçlarının güllük gülistanlık olmayacağı vurgulanıyor olsa da, bu iletişim araçlarının kullanımı arasında dağ kadar fark olduğu unutulmamalıdır. Günümüzde çok az sayıda insan teknolojiyi bilgiye erişmek için kullanmakta, geri kalan büyük bir çoğunluk sosyal iletişim ihtiyacını gidermek amacıyla bu araçlara başvurmaktadır.

Dolayısıyla teknolojik aletleri "sosyalliği öldürmesi" üzerinden eleştirmek anlamsızdır. Daha ziyade, ne amaçlarla kullanıldığına odaklanmalı ve insanların kendilerini eğitmeleri ve ufuklarını genişletmeleri için ne gibi yöntemlere başvurarak bu araçları daha verimli ve etkili kılabileceğimize odaklanmalıyız. 

İnsanlık Adına Yapılan Atılımlar, Renklerin ve Cinsiyetlerin Ötesindedir!

Lisedeki Bilim Derslerinde Uyuklayanlar ve Modern Bilim

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder