Puan Ver
2
Puan Ver

Vücut sıcaklığımızın 36 derece civarında olduğunu düşünürsek, o sıcaklıktaki havayı sıcak bulmamamız gerekmez miydi?

Neden 25 derece civarını normal bulurken 35 derece civarına sıcak hava diyoruz? Teşekkürler.

1
Faruk Güven 2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Cunku insan vucudu hareketlerinden dolayi surekli isinir ve ortalama isisinin uzerine cikar ortalama isinin uzerine cikincada soguma ihtiyaci duyar bunu ya terleme yoluyla yada kendisinden daha dusuk isisi olan disardaki havayla yapar

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir tutam onur, her türlü kariyere yeğdir.”
Ralph W. Emerson
Geri Bildirim Gönder