Doğanın En İyi Anneleri: Kırmızı Tokmaklı Öküzburnu

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

image

Öküzburnu kuşları Sulawesi isimli Endonezya adasında yaşarlar ve buradaki ağaçların içerisine delikler açarak yuva yaparlar. Yumurtaları kertenkeleler için harika yemeklerdir, bu yüzden yuvalarının girişlerini özel bir tıpa ile kapatırlar: kendi dışkılarıyla! Sanıyoruz ki bu beslenmek için arayışta olan kertenkeleleri uzak tutmaya yetecektir. Anne Öküzburnu, 2 aylık kuluçka süresi boyunca yuvanın içerisinde hapis kalır ve bu süreçte açlıkla acı içerisinde mücadele ediyor olsa da asla yuvasını terk etmez. Gerçek bir anne!

Kaynak: Animal4U

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder