Doğanın En İyi Anneleri: Kırmızı Tokmaklı Öküzburnu

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Öküzburnu kuşları Sulawesi isimli Endonezya adasında yaşarlar ve buradaki ağaçların içerisine delikler açarak yuva yaparlar. Yumurtaları kertenkeleler için harika yemeklerdir, bu yüzden yuvalarının girişlerini özel bir tıpa ile kapatırlar: kendi dışkılarıyla! Sanıyoruz ki bu beslenmek için arayışta olan kertenkeleleri uzak tutmaya yetecektir. Anne Öküzburnu, 2 aylık kuluçka süresi boyunca yuvanın içerisinde hapis kalır ve bu süreçte açlıkla acı içerisinde mücadele ediyor olsa da asla yuvasını terk etmez. Gerçek bir anne!

Kaynak: Animal4U

Doğanın En İyi Anneleri: Orangutan

Doğanın En İyi Anneleri: Fil Fokları

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim