Yıldızlararası Bilimi (Alfa Yayınları)

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kip Thorne'un "The Science of Interstellar" kitabı, "Yıldızlararası Bilimi" adıyla Alfa Yayınları tarafından dilimize kazandırılıyor. Evrim Ağacı olarak biz de, son derece önemli içeriklere sahip olan bu filmle ilgili 2 adet makale yayınlamıştık (birisi Doç. Dr. Kerem Cankoçak tarafından kaleme alınmıştı), onlara şu bağlantılardan erişebilirsiniz:

  1. evrimagaci.org/fotograf/71/6710">Yıldızlararası (Interstellar) Filminin Bilimsel Analizi
  2. evrimagaci.org/makale/173">Yıldızlararası (Interstellar) Filminin Bilimsel Arkaplanı ve Kuramsal Analizi

Alfa Bilim Dizisi'nde yayımlanacak olan kitap, kara delikler, solucan delikleri, bükülmüş zaman, tekillikler, kuantum kütleçekim, kütleçekim sapmaları ve beşinci boyuttan, Christopher Nolan’ın teseraktına kadar filmin dayandığı bilimi ve gerek hikâyede gerekse de özel efektlerde oynadığı rolü canlı bir biçimde açıklıyor. 

İlk fikir aşamasından başlayarak filme katkı veren ünlü fizikçi Kip Thorne, kaleme aldığı bu kitapta bilimsel gerçeklerin bilimkurgu kadar garip ve ilgi çekici olabildiğini gösteriyor.

 

Düzenleyen: ÇMB

Kaynak: Bilimkurgu Kulübü

Öğrenmeye Devam Edin!
Konuyla Alakalı İçerikler

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder