Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Coleoptera takımına ve Chrysomelidae ailesine aittirler. Diğer böcekler (beetles) ile birlikte en büyük grubu oluştururlar. Karakteristik olarak parlak renge sahiptirler. Bitkilerle beslenirler. Meyve ağaçları, patates, üzüm, mısır, domates ve diğer birçok bitki hedeflerindedir. Rahatsız edildiklerinde genellikle toprağa düşer ve ölü taklidi yaparlar.


Kaynaklar ve İleri Okuma:

  1. insects
  2. Wikipedia

Fotoğraf: © Keith Edkins 2004; Cambridge, England

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Tavsiyelerimiz

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder