Yaprak Böceği

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Coleoptera takımına ve Chrysomelidae ailesine aittirler. Diğer böcekler (beetles) ile birlikte en büyük grubu oluştururlar. Karakteristik olarak parlak renge sahiptirler. Bitkilerle beslenirler. Meyve ağaçları, patates, üzüm, mısır, domates ve diğer birçok bitki hedeflerindedir. Rahatsız edildiklerinde genellikle toprağa düşer ve ölü taklidi yaparlar.


Kaynaklar ve İleri Okuma:

  1. insects
  2. Wikipedia

Fotoğraf: © Keith Edkins 2004; Cambridge, England

Dev İğneli Sopa Böceği

Green Darner

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim