Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafta gördüğünüz, tatlı sularda yaşayan ve "dezmidler" olarak bilinen bir yeşil alg türünün mikroskop altındaki görüntüsüdür. Tek hücreli canlılar olan bu algler, 10 mikron (metrenin 10.000'de 1'i)  kadar küçük olanları olduğu gibi, 0.3 milimetreye ulaşabilenleri de vardır. Fotoğraftaki kırmızılıklar, türün klorifillerinden kaynaklanan floresanstan oluşmaktadır.

Fotoğraf, konfokal görüntüleme yoluyla çekilmiştir ve 400 kat büyütülmüştür. Bu fotoğraf, Olympus Bioscapes Dijital Fotoğraf Yarışması'nda 3.'lüğe layık görülmüştür.

 

Fotoğraf Kredisi: Igor Siwanowicz, HHMI Janelia Çiftliği Araştırma Kampüsü, Virginia

Kaynak: Wired

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder