Puan Ver
0
Puan Ver

Neden diğer hayvanlar insanlar kadar gelişemedi?

Biz insanlar gibi akıllı bir toplum yaratıp araç gereç kullanamıyorlar? Neden bir şey üretemiyorlar. Zekasal olarak neden bizden geri kaldılar?

1
Aydoğan G 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Bu soruyu cevaplayabilmek için evrim mekanizmalarını incelemenizi tavsiye ederim. Biz insanlar primat takımından bir türüz. Yani iri beyinli memeliyiz. Evrim mekanizmaları sonucunda bugün buradayız. Ancak şu da unutulmamalı ki diğer canlılar da kendilerine avantaj sağlayan özelliklerine evrilmeyi sürdürdüler. Sonuçta ne kartallar kadar keskin gözlere ne de en yakın dostlarımızdan olan köpekler kadar iyi burunlara sahibiz.

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Evrim Mekanizmaları Yazı Dizisi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Beynimizdeki empati bölgeleri öylesine antiktir ki, sıçanlarda da aynısı bulunur. Bu nedenle politikacıları bu az anlaşılmış hayvanlara benzetenlerin bir durup düşünmesi gerekir.”
Frans de Waal
Geri Bildirim Gönder