Soru & Cevap

Evrim & Abiyogenez

Puan Ver
0
Puan Ver
Evrim bir canlının kendi türünden diğer canlılardan daha avantajlı olup hayatta kalmasıyla gerçekleşiyor peki biz insanlar şu dönemde hayatta kalma açısından bir avantaja ihtiyaç duymadan bilim sayesinde engellisi, zekisi, aptalı hepimiz yaşıyoruz bu süreç gelecekteki evrimimizi nasıl etkileyebilir
Puan Ver
1
Puan Ver
Neden bir İngiliz/Amerikan vs. gibi "th" demekte zorluk çekeriz? Ağız ve gırtlak yapısı sesi şekillendirdiği gibi dilleri de şekillendirir mi? Eğer öyleyse evrimin diller üzerinde nasıl bir etkisi vardır?
Puan Ver
1
Puan Ver
Düşünme, zaman gibi evrenin başlangıcından beridir hep bizimle olan bir mekanizma mı düşünmek? Düşünmekten kastım, kargalarınki gibi veya köpeklerin gibi bir sorunu çözmekten bahsetmiyorum. Yani soru sormayı, tez üretmeyi başından beridir yapıyor mu insan?
Puan Ver
1
Puan Ver
Köken testlerinin ırkları göre değil, yaklaşık son 300 yıllık yaşam bölgesine göre sonuç verdiği söyleniyor. Yani dedeleri uzun yıllar komşuluk yapmış bir Ermeni ile Türk için aynı sonuçları mı veriyor?
Puan Ver
2
Puan Ver
Düzcinsel insanlar genellikle neden karşı cinsinin eşcinsel ilişkilerine ılımlı bakarken, hemcinsinin eşcinsel ilişkilerini itici bulur?
Puan Ver
1
Puan Ver
Anonim
Anonim
Diyelim ki hayvanları öldürmeyi bırakıp dünyaca vejeteryan bir yaşama başladık. Etin içerisindeki yararlı maddeleri alamadığımız için hastalanır mıyız? Yıllar sonra biyolojik olarak bu duruma adapte (otçul) olma şansımız var mı?
Puan Ver
1
Puan Ver
Bilincin şimdiye kadar ortaya konmuş olan her bir işlevi,bilinçli olmayan bir organizma,hatta karmaşık biçimde biçimlerde hareket edebilmek üzere programlanmış bir makine tarafından bile yerine getirilebilindiği görülüyor.
Puan Ver
0
Puan Ver
Mesela kediler vahşi yaşamdan dolayı tuvaletini yapan birini koruyup kollama ihtiyacına giriyor ya da insanın atalarından gelen şu an bir işlevi olmayan ancak içgüdüsel dediğimiz bazı davranışları var.
Puan Ver
0
Puan Ver
Bizim zekamızla bütün hayvanların bizden üstün özelliklerine ulaşmamız mümkün, hatta tüm dünyayı fethettiğimize göre ( doğal seçilimde bu belkide doğrudan avantaj sağlamaz ama ) evrimsel süreçte neden hiç bilimi teknolojisi sanatı olan bir tür ( homo cinsi dışında ) oluşmadı ?
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder