Puan Ver
0
Puan Ver

Matematikte nasıl soyut düşünmeyi becerebilirim?

Ben üniversite sınavına hazırlanıyorum ve matematikte zorlanıyorum. Soyut düşünmek gibi bir özelliği kendime nasıl kazandırabilirim. Kitap okuyorum. Matematik çalışırken zihnimiz nasıl işliyor? Nasıl öğrenme süreçlerinden geçiyor?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

matematik bir duvar örmek gibidir.eğer temel kavramları iyi bilmiyorsanız soyut matematiği anlamak zor olacaktır.önce yaş havuz problemleri gibi gündelik konuları iyi kavrayın. sinüsü, limiti anlamak ileri düzey gerektirir...ama günümüzde artık youtubeda her konuda video var..merak ediyorsanız türev nedir gibi videolar izleyerek ufkunuzu genişletebilirsiniz.

matematik bir meraktır.. bir formülün neden işe yaradığını merak etmiyorsanız matematiği sevemezsiniz...yani ispatını yapmaya çalışmalısınız

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gizemlerin sınırındayım ve perde her geçen gün biraz daha aralanıyor.”
Louis Pasteur
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder