Matematik

Puan Ver
0
Puan Ver
235
Ziya Gökalp
Teşekkür
Hatırla
Takip
Riemann'ın "Eliptik Geometri"sine göre küresel yüzeydeki bir doğruya, o doğrunun dışındaki bir noktadan geçen hiçbir paralel doğru yoktur ancak Ekvator'a paralel 180 doğru var. Bunun açıklaması nedir?
Puan Ver
0
Puan Ver
25
Albert Mizrahi
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip
Bu sorunun cevabı açıklanan rakamların doğruluğu hakkında bize net bir fikir verecektir, o yüzden önemli.
Puan Ver
0
Puan Ver
25
Atakan Arslan
Teşekkür
Hatırla (2)
Takip
örneğin bu sitedeki grafiklere bakın aynı verileri 2 farklı (lineer ve ogaritmik) göstermiş : https://www.worldometers.info/coronavirus/
Tüm Sorular
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsan yasalarına baş kaldırabiliriz; ancak doğanın yasalarına direnemeyiz.”
Jules Verne
Geri Bildirim Gönder