Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
-1
Puan Ver

İngilizce nasıl öğrenebiliriz?

Eğitim hayatımızda yıllarca ingilizce görmemize rağmen birçoğumuz ingilizceyi derdimizi anlatacak kadar bile bilmiyoruz. Bunun sebebi nedir? İngilizceyi nasıl daha pratik ve iyi öğrenebiliriz?

1
5K
Adem Emre
-1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhabalar,

Maalesef eğitim sistemimiz bu konuda çok yetersiz. O yüzden işin büyük bölümü size düşüyor. Bence bir dili öğrenirken yapılacak ilk şey düzenli çalışmaktır. Bir program dahilinde çalışmanız gerekir. En temel seviyeden başlayacaksanız bir yere kadar kendi kendinize çalışabilirsiniz. Fakat sonrasında bir yardım almanız gerekir. İngilizce gramer ve kelime için güzel uygulamalar var. Dilerseniz telefonunuza indirebilirsiniz. Bazı kalıpları öğrenebilmeniz için İngilizce dizi ve film izleyin. Gramer bilmek İngilizce konuşmak için yeterli değil maalesef. Telaffuz da öğrenmek gerekiyor. Ama düzenli çalışmanız çok önemli. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Prensip sahibi insanlar daima cesurdur; ancak bunun tersi her zaman geçerli değildir.”
Konfüçyus
Geri Bildirim Gönder