Puan Ver
1
Puan Ver

Eşcinsellik neden giderek artıyor azalması gerekmez mi?

Eşcinsellik doğuştan geliyor (en azından bazı bireyler için) ve bu bireylerin neslinin devamı sağlanamıyor. Bundan sorumlu genlerin evrimsel süreçte körelmesi gerekmez miydi?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Burada bir kaç durum söz konusu. 1.si öncelikle evrim teorisinin ilk ortaya çıkış felsefesinde yatar. Canlılar populasyonun devamını sağlayacak sayıdan daha fazla yavrularlar ama genel olarak populasyon birey sayısı yaklaşık sabit kalır. Bu durumda bu yavrulardan bazıları elenecektir. Ama bu bazılarının hiç olmayacağı anlamına gelmez. 2.si eşcinseller kısır değil eşcinseldir. İnsan için basit magazin haberlerine bakabilirsiniz, bir sürü çocuk sahibi ancak eşcinsel olan insan görebilirsiniz. Üremeye engel değil yani. 3. durum ise bazı genetik temelli değişiklikler çekinik olarak bulunur talasemi gibi örneğin. Eşcinsellik için bu geçerli midir bilmiyorum. Ama talasemi var halen. Bunları birleştirince neden var olabileceği gözüküyor.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir fanatik, fikrini ve konuyu değiştiremeyendir.”
Winston Churchill
Geri Bildirim Gönder