Sorulara Dön
-5
Evrim & Abiyogenez

Bilimsel literatür, evrimin gerçek olmadığını ve tek hücrenin bile oluşamayacağını mı gösteriyor?

3
Anonim -5
Hatırla
Takip
Paylaş
Reklamı Kapat
3 Cevap

Sevgili Yavuz,

Bilim eğer evrim yok diyor ise litaratürde niye sadece benim gibi sıradan bir insanın görebildiği yaklaşık 7.110.000 adet makale ile karşılaşıyorum sorusu ilk düğüm.

İkinci düğüm, hastahanelerde neredeyse her yöntem evrimi temel alarak seni iyiliştirmeye çalışmakta.Tam bu noktada eğer evrime güvenmeyen birisi niye hastahaneye gider? Sonuçta yanlış olduğunu düşündüğün bir yol ile bedenine müdehale edilen bir yer haline gelir kafasında. Her hastahaneye gittiğinde bunu bir düşünmeni öneririm.

Diğer bir açıdan evrim ile ilk oluşum farklı teorilerdir, birisi başlangıç noktası diğeri ise genel değişimi gösterir birini yanlışladığınızda dahi diğer ayakta kalacaktır. Bu ayrımı bilmek de önemli hatta genelleştirirsek her zaman bir konuyu ayrıntılı olarak öğrendikten sonra o konunun doğrularına yanlışlarına karar vermek en doğrusudur.

Sanırım araştırma metotlarına çok hakim değilsin ama şoyle bir durumda var, evrim konusuna saldırılan pozitivist noktalar ve metotlar mühendislikte de kullanılmaktadır. O zaman mühendisliği de mi reddeceğiz?

"Fosil kayıtlar yok sanat var" tezinizi ne ile doğrulayacağız?

Peki bu cümleyi bir jeologun önünde söylesek sence nasıl bir tepki alırız? Jeolojiyi inkar ettik diyelim söyledik, bu durumda depremi nasıl açıklayacağız? Zeus yellendi diyemeyiz sanırım değil mi?

Bu örneklerin inan ki sonu yok...

Soru sormak önemli güzel bir aktivite ama doğru ve işlevsel bir cevap bulmak da önemli.İlerde daha geliştirilmiş bir teori bulunur mu bilinmez ama şu an için milyonlarca kez kanıtlanmış ve işlevsel bir teoriye sahip olduğumuz için mutlu olmalıyız.

3
Paylaş
3

Lütfen din tüccarlığınızı farklı platformlarda yapın

Evrim Ağacı Türkiye'deki bilimin gelişmesi için kurulmuş bir kuruluştur ve siz bu tür bilim saptırmalarıyla insanları kandırıyorsunuz

Açıp birkaç makale okursanız bilimin evrim var olduğunu çok güzel söylüyor

Hiçbir hakemli dergiden kaynak göstermeden

Sanat var ara geçiş yok diyerek evrimi çürütemezsiniz

İlk hücrenin oluşabileceğine yönelik birçok teori var açın Evrşim Ağacınının Abiyogenez Teorisini okuyun.

Ve sizin yaptığınızın aksine Evrim Ağacı büyün yazılarında bilimsel makaleleri kaynak gösteriyor

Bayağı iddialarınızın hepsine Evrim Ağacı zamanında cevap verdi

Ve artık bundan VAZGEÇİN

Hiçbir Nature Google Scolar ScienceDirect yazısında "Canlılığın evrimleşmediğine kanaat getirdik" gibi bir ifade geçmez

2
Paylaş
2
1
Paylaş
1
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et