Sinir Hücreleri Evrim Tarihinde Birden Fazla Defa Evrimleşti!

Sinir Hücreleri Evrim Tarihinde Birden Fazla Defa Evrimleşti!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Tarak denizanaları üzerinde yapılan bir araştırma, hayvanların beyin ve sinir sistemlerini oluşturan nöronların (sinir hücrelerinin) evrimsel süreçte birbirinden bağımsız olarak, birden fazla defa evrimleşmiş olabileceğini gösteriyor. Eğer bu doğruysa, nöron gibi aşırı özelleşmiş hücrelerin Evren içerisinde Dünya harici noktalarda da evrimleşmiş olma ihtimali artıyor. Bu da, uzayda bizden başka sinir sistemine sahip, hatta zeki yaşam formları olabileceğini düşündürüyor.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder