Sinir Hücreleri Evrim Tarihinde Birden Fazla Defa Evrimleşti!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Tarak denizanaları üzerinde yapılan bir araştırma, hayvanların beyin ve sinir sistemlerini oluşturan nöronların (sinir hücrelerinin) evrimsel süreçte birbirinden bağımsız olarak, birden fazla defa evrimleşmiş olabileceğini gösteriyor. Eğer bu doğruysa, nöron gibi aşırı özelleşmiş hücrelerin Evren içerisinde Dünya harici noktalarda da evrimleşmiş olma ihtimali artıyor. Bu da, uzayda bizden başka sinir sistemine sahip, hatta zeki yaşam formları olabileceğini düşündürüyor.

Aborijinler'in Avusturalya'ya Göçü Nasıl ve Ne Zaman Gerçekleşmiştir?

Kimsenin Çözemediği USB Kablosu Sorunu

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim