Kürk satışı yasaklandı!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

ABD'nin California eyaletindeki West Hollywood kentinde kürk satışı yasaklandı. Şehir Konseyi'nde yapılan oylamada kürk satışına getirilen yasak, 3'e karşı 1 oyla kabul edildi. Karara göre kentteki dükkanlar, artık hayvan derisi, postu ya da kürkünden yapılan giyecekleri satamayacak. 

West Hollywood kenti, uzun süredir hayvan dostu yasaları ile tanınıyordu. Kentte daha önce de kedilerin tırnaklarının sökülmesi yasaklanmış, ev hayvanları "arkadaş" sahipleri ise "koruyucu" olarak resmen tanımlanmıştı.

Kent Konseyi tarafından alınan karar, ABD'de kürk satışına getirilen ilk yasak olma özelliğini taşıyor.

İnsanın şahsi zevkleri için diğer türleri katletmesine hayır! Umuyoruz ki birkaç ay önce alınan bu karar, diğer bütün şehirlere ve ülkelere örnek olacaktır.

Haber Tarihi: 22 Kasım 2011

 

Kaynak: HaberTürk

Endonezya'da Orangutanlara İnsanlar Tarafından Tecavüz Edildiğini Biliyor Muydunuz?

Plastik Torbalar ve Deniz Kaplumbağaları

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim