İsa Peygamberin En Gerçekçi Portre Çizimi

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

evrimagaci.org/dosyalar/icerikler/24412630_jesus-christ-pics-20.jpg" />

 

Görsellerdeki fotoğraflardan ilki, MÖ 2-7 yılları ila MS 30-33 yılları arasında yaşadığı İsa peygamberin, "adli antropoloji" adı verilen bilim sahasından elde edilen veriler çerçevesinde bugüne kadar çizilmiş en gerçekçi resimlerinden birisini gösteriyor. İkincisi ise, daha "klasik" İsa çizimlerinden birisi...

Her ne kadar antik zamanlarda yaşayan isimler her olduklarından "modern" çiziliyorlarsa da, dönemin şartları göz önüne alındığında bu tür çizimlerin gerçekçiliği son derece düşük gözüküyor.

Manchester Üniversitesi'nden emekli tıbbi ressam Richard Neave tarafından yaratılan bu gerçekçi çizim, İsa'nın da yaşamış olduğu Kudüs'ten o döneme ait çıkarılmış kafataslarını çıkarıp X-Işınlı Tomografi kullanarak dilim dilim haritalandırılması sonucu ortaya çıktı. Daha sonra, bir bilgisayar yardımıyla bu kafatası yapısına uygun bir şekilde deri ve et giydirildi. Bilgisayar, insan anatomisini dikkate alarak bu işlemi gerçekleştirdi. Son olarak, ressamın katkılarıyla, dini metinler, anlatılar ve bazı tarihi kayıtlardan yola çıkarak en olası görünüm tamamlandı ve böylece İsa'ya ait en gerçekçi çizime kavuşuldu.

 

Kaynak: NAIJ

Doğum Günleriyle İlgili Bazı Sayısal Bilgiler

Sarılmak Stresi Azaltıyor ve Bağışık Sistemini Güçlendiriyor

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder