Evrim Ağacı Etkinlik & İlan

A new era in human evolutionary history research

13 Eylül 2019 18:00 tarihinden 13 Eylül 2019 19:00 tarihine kadar.

Açıklama

Genomes from thousands of ancient and modern genomes coupled with powerful new computational approaches have rewritten the evolutionary history of humans. It is now clear that gene flow among different hominins was a defining force in shaping the genetic variation of our species. We now that structural variants, differences in the presence, absence, location or direction of large segments of DNA, are prevalent in human genomes, underlying crucial phenotypic variation. We can now pinpoint recent ancestry of individual genomes using the minute amount of differences between them. Novel models of selection, genome evolution and demographic history provide a robust framework to investigate the observed variation. In this review session, I aim to introduce you some of the population genetics approaches that define this new era of human evolutionary history research. While doing so, I will highlight some of the caveats and unknowns in the field.

Etkinliği Paylaş

Cuma, 13 Eylül 2019 18:00

Cuma, 13 Eylül 2019 19:00

Ücretsiz

Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Romantizm asla duyarlılık ile başlamamalıdır. Bilimle başlamalı ve bir yeri mesken edinmeyle sonlanmalıdır.”
Oscar Wilde
Geri Bildirim Gönder