Tüm Etkinlikler
Konferans
Çalıştay
Bilim Buluşması
Canlı Bilim Yayını
Ders
Eğitim
Seminer
Sempozyum
Yeni Eğitim
Çevrimiçi35416 Eylül
Kanser Ve İyon Kanalları
Kanser Ve İyon Kanalları Etkinliği Ekleyen
3. Uluslararası Kanser ve İyon Kanalları Kongresi
16 Eylül 2021 09:00 - 18 Eylül 2021 20:30

3. Uluslararası Kanser ve İyon Kanalları Kongresi'nin (CANCERION-2021) 16-18 Eylül 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA himayesinde İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirileceğini duyurmaktan mutluluk duyarız.

Prof. Robert Weinberg’in baş konuşmacımız olarak katılım sağlayacağı kongremiz ayrıca Dr. Annarosa Arcangeli, Dr. Mustafa Djamgoz, Dr. Ömer Küçük, Dr. Michael Levin, Dr. Stine Pedersen, Dr. Natalia Prevarskaya ve Dr. Ömer Yılmaz, Dr. Besim Ögretmen ve Dr. Claudio Suparan’ın katılımıyla gerçekleşecektir.

Kongremizin ana teması “Kanser metabolizması, translasyonel onkoloji ve iyon kanalları” olacaktır.  Kongremiz doçentlik kriterlerine uygun olup TUBİTAK tarafından desteklenmektedir.

Akademi ve endüstride onkoloji alanında olarak disiplinlerarası araştırma ve eğitim ile ilgilenen bilim insanlarını bir araya getirecek olan kongremize Düzenleme ve Bilim Kurulu adına sizleri davet etmekten ve bu toplantıya katılımınızı sağlamaktan onur duyarız.

Prof. Dr. Türkan YİĞİTBAŞI                                       Doç. Dr. Mustafa GÜZEL

İstanbul Medipol Üniversitesi                                       İstanbul Medipol Üniversitesi

Kongre Başkanı                                                            Kongre Başkanı

Devamını Göster
3. Uluslararası Kanser ve İyon Kanalları Kongresi
Canlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz25 Temmuz
Said Bozkurt
Said Bozkurt Etkinliği Ekleyen
Dr. Asım Şengör - Genomlar ve Az Bilinen Tekrarlı Kısımları | Cosmic Particles
25 Temmuz 2021 20:00 - 25 Temmuz 2021 21:30

Merhaba bilim severler! 🧬

25 Temmuz pazar günü saat 20.00'da çok değerli bir konuk ile genetik bilimi hakkında söyleşi yapacağız.

İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsünde lisans ve doktora eğitimini tamamlayan, daha sonra çalışmalarına Kaliforniya Üniversitesi San Francisco'da devam eden Dr. Asım Şengör konuğumuz olacaktır. "Genomlar ve Az Bilinen Tekrarlı Kısımları" hakkında sunum yapacak olan Asım Şengör'e, sunum sonunda yapacağımız soru-cevap etkinliğinde sorularınızı sorabilirsiniz

Zoom linki WhatsApp, Discord, Telegram, ve Twitter'da paylaşılacaktır. flow.page/cosmicparticles linkinden bu platformlarımıza katılabilirsiniz. 

Devamını Göster
Dr. Asım Şengör - Genomlar ve Az Bilinen Tekrarlı Kısımları | Cosmic Particles
Ders
ÇevrimiçiÜcretsiz30 Temmuz
Bir Nevi Akademi
Bir Nevi Akademi Etkinliği Ekleyen
İçindeki Matematikçi ile Fizikçiyi Konuşturabilmek
30 Temmuz 2021 17:00 - 31 Temmuz 2021 18:30

Eğitmen: İlmar Gahramanov

Hedef Kitle:

  • Lise 3-4 öğrencileri
  • Fizik ve matematik üniversite hazırlık öğrencileri
  • Lise fizik ve matematik hocaları

Kontenjan: 30 katılımcı

Tarihler:

  • 30 Temmuz 2021 Cuma, 17.00 – 18.30
  • 31 Temmuz 2021 Cumartesi, 17.00 – 18.30

Dersin Açıklaması:

“… modüler formlar ve Lie cebirleri arasında daha derin bir bağlantı keşfetme fırsatını kaçırdım, çünkü sayılar teoricisi Dyson ve fizikçi Dyson birbirleriyle konuşmadılar” (Freeman Dyson’un “Kaçırılmış fırsatlar” makalesinden)

Euler’in ayrışımlar için yazdığı üreteç fonksiyonundan başlayarak Ramanujan’ın tau-fonksiyonu, Dyson formülü ve Macdonald’ın konuyu Lie cebirlerine bağlamasından bahsedeceğiz.

Ders ücretsizdir. Derse katılmak için başvuru zorunludur.

Son Başvuru Tarihi: 21 Temmuz 2021 Çarşamba, 17.00

Başvuru Sonuçların Açıklanması: 25 Temmuz 2021 Pazar

Devamını Göster
İçindeki Matematikçi ile Fizikçiyi Konuşturabilmek
Canlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz13 Temmuz
Türkiye Matematik Kulübü
Türkiye Matematik Kulübü Etkinliği Ekleyen
Diskalkuli Sohbetleri
13 Temmuz 2021 21:00 - 15 Temmuz 2021 21:00

Uzman hocalarımızla birlikte matematik öğrenme güçlüğü olarak bilinen 'diskalkuli' hakkında konuşacağız. Diskalkulinin tedavisinin olup olmadığı, bu bireylerde ne tarz sıkıntılar yaşandığı, ebeveynlerin ve öğretmenlerin öğrenme güçlüğü çeken çocuklarla nasıl iletişime geçmesi gerektiği gibi sorulara cevap bulacağız.

Bu alanda bilgi ve farkındalık sahibi olmak isteyen herkesin ve çocuğunda bu tarz bir öğrenme güçlüğü olabileceğini düşünen evebeynlerin sorularını rahatlıkla sorabileceği bu sohbetlere Matematik Türkiye YouTube kanalımızdaki canlı yayından veya formumuzu doldurarak Zoom üzerinden katılabilirsiniz.

Program:

Nuray Özdoğan
13 Temmuz | 21.00

Tugay Keçeci
14 Temmuz | 21.00

Osman Abalı
15 Temmuz | 21.00

Devamını Göster
Diskalkuli Sohbetleri
Canlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz13 Temmuz
Ahtapot Kulübü
Ahtapot Kulübü Etkinliği Ekleyen
Gelen Giden 11 | Astronomide Uluslararası İşbirlikleri | Dr. Ferhat Fikri Özeren
13 Temmuz 2021 21:00 - 13 Temmuz 2021 23:00

Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu (APSCO) Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ferhat Fikri Özeren ile astronomide uluslararası işbirliklerinin önemini konuşacağımız Gelen Giden yayınına tüm bilim meraklılarını bekleriz.

Devamını Göster
Gelen Giden 11 | Astronomide Uluslararası İşbirlikleri | Dr. Ferhat Fikri Özeren
Bilim Buluşması
Kocaeli250 TL13 Ağustos
Haşim Aktaş
Haşim Aktaş Etkinliği Ekleyen
AstroKafa Gökyüzü Sanat ve Bilim Festivali
13 Ağustos 2021 08:00 - 15 Ağustos 2021 12:00

🌌Daha kapsamlısı düzenlenene kadar en dolu yıldız festivali🌌
AstroKafa Gökyüzü Sanat ve Bilim Festivali'nde Gebze'de üç gün boyunca astronomi ve bilim severlerle aynı gökyüzünün altında hocalarımızla ve birbirinden heyecanlı ekip ile en astronomik faaliyetleri siz değerli bilim severleri doğanın içinde geçireceğimiz üç günlük festivalde aramızda görmekten mutluluk duyarız. 

Devamını Göster
AstroKafa Gökyüzü Sanat ve Bilim Festivali
Canlı Bilim Yayını
ÇevrimiçiÜcretsiz11 Temmuz
Uzay Çağında Yolculuk
Uzay Çağında Yolculuk Etkinliği Ekleyen
Uzay Turizmi Başlıyor | Richard Branson SpaceShipTwo ile Uzaya Gidiyor
11 Temmuz 2021 15:40 - 11 Ağustos 2021 23:59

Virgin Galactic'in uzay turizmi için geliştirildiği Spaceship Two uzay aracı, 11 temmuz'da ilk operasyonel görevini gerçekleştirecek. Bu görevi daha da önemli kılan başka bir şey ise, bu uçuşta Virgin Group'un kurucusu olan Richard Branson'un bulunması. Bu tarihi uçuşu izlemek ve yorumlamak Gelecek Bilimde, Ayhan Tarakcı ve Dr Umut Yıldız aramızda olacak.

Devamını Göster
Uzay Turizmi Başlıyor | Richard Branson SpaceShipTwo ile Uzaya Gidiyor
Daha Fazla İçerik Göster
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın