Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
2020

Varoluş

Felsefi Roman
Yazar: M. Serhad Sarıarslan
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 152
Son Baskı Tarihi 2020-07-15
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Yazarın kendi kaleme aldığı biyografi :
1981 yılında Ankara'da doğdum. Memur bir ailenin tek oğlu olarak lise öğrenimimin sonuna kadar Ankara'da yaşadım. Yüksek öğrenim görmek için Trabzon'a yerleştikten sonra beş yıl bu şehirde kaldım. Ekonometri, iktisat, istatistik ve matematik bilimleri akademik anlamda alt yapımı oluşturmaktadır. Bu alanlardaki derinlemesine çalışmalarım zaman içinde felsefe bilimine ilgi duymamı sağladı. İnternet yayıncılığı alanında uzun soluklu tecrübelerin ardından, 2016 ve 2019 yılları arasında determinizm, fenomenoloji, ontoloji, kuantum bilimi, ahlak felsefesi (etik), epistemoloji ve egzistansiyalizm üzerine çalışmalar biriktirdim. 2020 yılında tüm bu çalışmalarımı Albert Camus'nün "uyumsuz" felsefesine dayanan kurgusal bir olay örgüsü ile birleştirerek Varoluş romanını yazdım.
Yazarın kendi kaleme aldığı biyografi : 1981 yılında Ankara'da doğdum. Memur bir ailenin tek oğlu olarak lise öğrenimimin sonuna kadar Ankara'da yaşadım. Yüksek öğrenim görmek için Trabzon'a yerleştikten sonra beş yıl bu şehirde kaldım. Ekonometri, iktisat, istatistik ve matematik bilimleri akademik anlamda alt yapımı oluşturmaktadır. Bu a ... Daha fazla göster
Özet
Filozoflar, bugüne kadar hayatın yaşamaya değip değmediği üzerine kafa yordular. Oysa, üzerine düşünmeye değecek soru, hayatın yaşanmaya değil, oyalanmaya değip değmediğidir. Yaşlılar, hiç olmazsa bu oyalanmaya değecek süreyi kazasız belasız atlattıkları düşüncesinde iseler, bu onlar için en büyük mutluluktur.

Kişiler

Bu Eseri Raporla
Nisan SARIARSLAN Eseri Ekleyen
2
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Varoluş
2
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close